Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes V - Miasta - Akademia
Ogólny opis miasta Akademia (Academy) w Heroes of Might and Magic V.


Zobacz również opis miasta:
Akademia (Academy) | Loch (Dungeon) | Przystaą (Haven) | Inferno | Nekropolis | Sylwan (Sylvan)

Motto: "Wszystkie sekrety zostaną poznane, kluczem jest czas."Krzyż Wiedzy


Srebrna Gwiazda


Charakterystyka:
  • Społeczeństwo: Czarodzieje, Magowie
  • Przypisane kolory: szafranowy i złoty
  • Bóstwa: Sylath – Smok Powietrza, Czarodzieje nie traktują jednak Smoków jako bóstwa tylko jako potężne istoty. Wierzą, że wiedza i mądrość dadzą im moce podobne, jakie mają Smoki
  • Filozofia: „Bez Bogów, bez Mistrzów. Wiedza to Potęga, Potęga to wolność.” Wszechświat to zagadka, która trzeba rozwiązać.
  • Królestwo: Srebrne Miasta
  • Stolica: Al – Safir, Kopuła Niebios
  • Symbole: Krzyż Wiedzy, Srebrna Gwiazda
Opis:

Czarodzieje z zamku Academy to dumni poszukiwacze wiedzy i władcy naturalnego porządku. Społeczeństwo jest oddane wiedzy i mądrości. Magowie spędzają swe życie studiując i opisując okultystyczne obrzędy, oraz jak i czemu mogą służyć. Senat Czarodziei, zwany Kręgiem Dziewięciu włada Srebrnymi Miastami, jednak każde z miast mniej lub bardziej jest niezależne od Senatu i częściowo ma wolną rękę, co do swoich poczynaą. Mieszkańcy, którzy nie są uzdolnieni magicznie, traktowani są jako obywatele drugiej kategorii. Tylko umiejętności magiczne otworzą drogę do studiów na magicznych uczelniach. Magia nauczana jest w akademiach, nad którą sprawują pieczę potężni Czarodzieje. Akademie to prawie święte miejsca, i zależnie gdzie adepci pobierają nauki zależy też, jak zdobywają wiedzę, czego się nauczą i jaką rolę będą pełnić w społeczeństwie. Czarodzieje tak kierują nauką i Magami w Akademiach, by poszczególne z nich zawzięcie ze sobą rywalizowały, wyłaniając najlepszych adeptów. Czarodzieje mają pieczę nad społeczeństwem i każdą inna istotą, czy to żywą, czy przywołaną magicznie.

Historia:

(RSS - Rok Siódmego Smoka)

Starożytność

0 RSS: Objawienie Siódmego Smoka
Sar-Elam pierwszy Czarodziej z Zakonu Smoka zgłębił naturę wszechrzeczy i świata duchów, poznał wyższą formę bytu i wkroczył na ścieżkę potęgi. Oświecony swym nowym rozumieniem porządku świata, Sar-Elam staje się Siódmym Smokiem.

62 RSS: Wielka Schizma Siedmiu
Schizma pomiędzy uczniami Sar-Elama, którzy nie potrafili pogodzić się z obraną ścieżką przez Siódmego Smoka, zbyt szybko pragnęli władzy i potęgi, chcieli zająć miejsce Siódmego Smoka. Sar-Antor zakłada Zakon Ślepych Braci, w skład którego wchodzą uzdrowiciele, jasnowidzący i balsamiści, wszyscy oni są wierni Smokowi Ładu – Asha. Sar-Badon zakłada wojowniczy Zakon Smoczych Jeźdźców, są oni zdyscyplinowani i ślepo lojalni. Inni uczniowie prowadzeni przez Sar-Shazzara, najbardziej utalentowanego z nich, wyruszają na południowe pustynie, by tam założyć królestwo Siedmiu Miast (pierwsze królestwo Magii).

330 RSS: Pierwsze Zaćmienie – Wojna Krwawego Księżyca. Stworzenie Orków.
Totalne Zaćmienie prowokuje Demony do ucieczki ze swego wymiarowego więzienia. Lordowie Chaosu wydostają się na powierzchnię i sieją zniszczenie na ziemiach Elfów. Elfy, zaskoczone przez ten niespodziewany atak, szybko ustępują Demonom. Czarodzieje z Siedmiu Miast widząc co się dzieje, wysyłają posiłki, by wspomóc Elfy. Ponadto Czarodzieje zdobyli krew Demonów i eksperymentują z nią na niewolnikach i kryminalistach. W rezultacie udaje im się stworzyć Orków. Siły Przymierza wspomagane przez Orków szybko pokonują Demony. Wszystkie pozawymiarowe istoty pierzchają w popłochu do swego piekielnego więzienia. Orkowie zasiedlają Imperium Sokoła i ziemie należące do Siedmiu Miast. Mimo, że wygrali wojnę z Demonami nie uzyskali wolności i traktowani są jako niewolnicy i mięso armatnie.

467 – 504 RSS: Krucjaty przeciwko Orkom
Wybucha powstanie Orków w Siedmiu Miastach, które szybko przenosi się na terytorium Imperium Sokoła. Odrzucając swoich dotychczasowych mistrzów i Smoki, Orkowie deklarują, że stają się wolnymi istotami. W Świętym Imperium Sokoła powstaje zamysł powstania Krucjat, by ujarzmić Orków i nawrócić ich na wiarę w Smoki. Długotrwające walki są bardzo brutalne, jednak Siedmiu Miastom jak i Świętemu Imperium Sokoła udaje się stopniowo wypędzić Orków. Niedobitki uciekaja gdzie popadnie, na południowe pustynie, na stepy północno – wchodnie i na Barierę Wysp na wschodzie. Wiedząc, że najwięcej Orków jest na Barierze Wysp, Imperium Sokoła wyrusza z ogromną flotą by raz na zawsze pozbyć się Orków. Potężny sztorm zatapia całą flotę a Władca Imperium Sokoła uznaje to za znak od Smoków i każe zakoączyć wszyskie Krucjaty przeciwko Orkom.

512 RSS: Stworzenie Ludzi – Bestii
Ludzie – Bestie (minotaury, centaury, harpie...) stworzeni zostali przez Czarodziei z Siedmiu Miast jako słudzy, istoty do rozrywki i strażnicy Siedmiu Miast. Stworzenie tych istot miało na celu zapełnienie luki jaka powstała po buncie Orków.

610 – 660 RSS: Narodziny Nekromantów
Nekromanci rosną w siłę i w koącu stają się potężną frakcją w Siedmiu Miastach.

751 – 770 RSS: Wypędzenie Nekromantów – Wojna Domowa w Siedmiu Miastach
Zazdrośni potęgi, jaką uzyskali Nekromanci, Czarodzieje Siedmiu Miast rozpoczęli szeroko rozpowszechnione prześladowanie Nekromantów. Poczynając od zagrabienia ich majątków, poprzez banicję a na publicznych egzekucjach koącząc. Długa i okrutna wojna spowodowała, że ziemia została wyjałowiona a starożytne Siedem Miast legło w gruzach...

Nowożytność

771 RSS: Plany Srebrnej Ligi
Ocaleni Czarodzieje z pogromu Siedmiu Miast weszli w skład Srebrnej Ligi i w rezultacie założyli Srebrne Miasta (drugie królestwo Magii) na ziemiach południowych. Nekromanci pierzchają do nawiedzonej i owianej bardzo złą sławą doliny Heresh, leżącej na dalekim wschodzie.

813 – 822 RSS: Wojna Złamanego Berła
Nekromanci usilnie dążą do zniszczenia Srebrnej Ligi, ale Czarodzieje są bardzo potężni i w koącu najeżdżają dolinę Heresh. Nekromanci w końcu zostają pokonani a ich królestwo jest spustoszone.

Zobacz również opis miasta:
Akademia (Academy) | Loch (Dungeon) | Przystaą (Haven) | Inferno | Nekropolis | Sylwan (Sylvan)


Komentarze
Lechu dnia 02 marzec 2007 o 18:29
WOW
Mati05 dnia 20 marzec 2007 o 14:55
dla mnie ten zamek jest najlepszysmiley
Czarny smok dnia 18 kwiecień 2007 o 17:17
Ten zamek nie ma równychJest wspaniały!!!Wszystkie jednostki są nie pokonane!!Ciekawe czy w tym następnym dodatku Tribes of the Fest albo jakoś tak będą miały jakieś nowe ulepszenia np.Kolos>Tytan>i następna wspaniałośćsmiley
misio dnia 09 maj 2007 o 19:52
co to za głupi zamek gremliny mają jakieś głupie kaskli stalowy golem za kolorowy dżin niema głowy tytan ma fryze do bani a sylwan to co innego najlepszy zamek
FINDAN dnia 18 maj 2007 o 16:01
nic nie mam do tego miasta
ben10 dnia 27 maj 2007 o 18:43
OH ! Podoba mi się to motto smiley
Sunburst dnia 14 czerwiec 2007 o 16:11
Moje ulubione miasto ;] Raksze the best!
kikamag dnia 17 czerwiec 2007 o 01:32
No cóż Jeśli o mnie chodzi to nie mam faworyta każde miasto ma swoje zwyczaje.Demony sie kopiują Ludzie silni Srebne Miasta magia: sylvan dobrzy bohaterzy Nieumarli łatwi w rozbudowie a loch pośrednismileysmileysmileysmileysmiley:sourgrapes::sleep::upset:
ben10 dnia 17 czerwiec 2007 o 18:50
Czy oni w ogóle płacą za grawitacje smileysmiley
Fatoom dnia 23 czerwiec 2007 o 22:52
Czasami żałuję, że nie ma animacji bohatera wchodzącego do zamku, albo żeby chociaż można było połazić bohaterem po mieście z kamerą pierwszej osoby. smiley To by było ciekawe - iść do karczmy w Akademii, a rozglądając się widzieć obłoki. smiley Albo wchodzenie do Nekropolis i możliwość stracenia bohatera przez upadek z urywiska. Całe szczęście że to tylko moja wyobraźnia, bo co to by było? smiley
Rzeziblacha dnia 28 czerwiec 2007 o 16:15
mój ulubiony zamek ale gremliny w alternatywie nie będą potrzebne bo nie będą mogły strzelać a rakszasa raja będzie miała mniej życia ale szczęście że to alternatywysmiley
Woogy dnia 30 czerwiec 2007 o 17:09
Jest spoko, jak każdy zamek smiley Kolejnt zresztą ma orygilnalność, nowy pomysł, nowy porjekt, nowy wygląd smiley Spox... Najbardziej z tego zamku chyba lubie Raksze... Ale z drugiej strony załuje, że nie ma Przeraz i Skorpen :/ Ale jest the best smiley smiley
Kruch Nekromata dnia 30 czerwiec 2007 o 19:22
grabarz będą strzelać gość troche musiał się pomylićsmiley
Zehir dnia 09 lipiec 2007 o 08:21
Zamek wiedzy, mocy i magii. Mój ulubiony, ale szkoda, że nie ma Skorpen, tak jak w trójcesmiley
Red Dragon dnia 09 lipiec 2007 o 16:45
Tytani tak jakoś głupio wyglądają, najładniejsi byli z Heroes IV.smiley
Yserpentes dnia 14 lipiec 2007 o 17:24
Najlepsze miastosmiley Rokosze i Gargulce są spoxsmiley
T-Rex 5t dnia 20 lipiec 2007 o 19:01
Zgadzam się z Red Dragon. Tytani w V Heroes to najbrzydszy tytani w wszystkich herosach. Najlepiej wyglądali w IV a tu wyglądają jak punkowcy z jeżem na głowie. Przykro mi bo to mój ulubiony zamek, a tytani ulubiona jednostka. Zgroza!!! smiley A tak na marginesie Anioły i Archanioły też są zrąbane na maxa! W III były najlepsze. (Tak samo diabły)
oliwsen7 dnia 23 lipiec 2007 o 11:45
.........nie mam zdaniasmiley
Sebek-1-9-9-6 dnia 28 lipiec 2007 o 16:34
najlepszy zamek
Polu dnia 30 lipiec 2007 o 10:07
Dziwnie bo w IIIforteca była związana z lodem a tu z pustynią
Shadow_Witch dnia 06 sierpień 2007 o 13:41
Akademia jest dobrym zamkiem, ale jakoś nie mam do niego przekonania... Ale dobre są tylko gremliny i tytany.

A mnie się tam tytani podobają, ale racja, lepsze były w IV. Ale anioły w V są najładniejsze smiley Ale diabły są w V beznadziejne, najlepsze były chyba w IV.
lord dnia 08 sierpień 2007 o 09:47
najlepsze są tytany
Firebrand dnia 12 sierpień 2007 o 13:39
Mi najbardziej podobają się Raksha i Tytani .
SLAYER_COMBO dnia 01 wrzesień 2007 o 12:56
Raksze żądzą smiley fajne wyglądają też gargulce ta jakoś smiesznie smiley
Shadow_Witch dnia 09 wrzesień 2007 o 01:14
Przed ostatnie miejsce, przed Sylvanem, zajmuje u mnie teraz Akademy...
Aisha_94 dnia 17 wrzesień 2007 o 17:13
Ja tam w tym zamku najbardziej lubię Rakashe i Tytanów ale te nie są zbyt ładne fajniejsze były w III smiley
klient dnia 25 wrzesień 2007 o 21:09
lipa jak nic z tymi kolosami ale za to tytani sa kul
mati12345 dnia 21 październik 2007 o 18:44
najplepszy zamek w heroes V z wszystkich smiley
Rakszasa Raja dnia 04 listopad 2007 o 19:11
Akademia COOL
Czarny14 dnia 10 listopad 2007 o 20:00
fajny zamek a arcymagowie lepsi
Asha dnia 24 listopad 2007 o 12:44
Chyba najsilniejsze
behemot dnia 09 grudzień 2007 o 15:25
Nie mogli jej nazwać po prostu fortecą? Gdyby gremliny były zielone uznałbym je za poprzedników pana Yody. Do bani przeniesiono skorpeny. Szkoda tylko, że niema ifrytów, teraz dżiny to już nie to samo.
Azure Dragon dnia 12 grudzień 2007 o 15:26
Akademia - u mnie drugie miejsce na topliście smiley . Szkoda, że nie ma naag, ale za to są Raksze a one są od naag sto razy lepsze smiley . Po za tym nic się nie zmieniło...
molotov dnia 03 styczeń 2008 o 16:41
ŻAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLL najgorszy zamek wygąd jednostek do dupy i gó*no
i wogule taki niedorobiony necropolis loch inferno i orkowie ządząsmileysmileysmiley:
Asha dnia 04 styczeń 2008 o 08:17
Bardzo fajny opis smiley Teraz wiem że Akademia nie jest taka na jaką wygląda, ale i słabo nie wygląda
molotov dnia 05 styczeń 2008 o 11:36
dokladnie bleeee smiley smiley
Maahir of Academy dnia 06 styczeń 2008 o 11:33
Akademia wymiata: Fajna muzyczka, fajne stworki, ale arcymagowie the best
molotov dnia 06 styczeń 2008 o 16:11
te arcymagowie jak cioty wyglondajom i lisze som lepsze a ten alternatywny mag wyglonada jak terrorysta ŻAL
diamentowy dzin dnia 10 styczeń 2008 o 13:28
mi sie tam podobają arcymagowie ale co do tego alternatywnego maga na serio wygląda jak terrorysta smiley
Kha-Beleth94 dnia 15 styczeń 2008 o 17:59
Skala:
1 - obrzydliwie obrzydliwe
2- okropne
3- niedopuszczalne
4- no i poco?
5- takie se
6- no już lepiej
7- OK
8- podoba mi się
9- super
10 - Super extra wystrzałowe bombowe!!!


1.Wygląd - 8+ wygląd Akademii jest piękny, bardzi dobrze przmyslane miasto w chmurach
2. Muzyka- 9 muzyka w tym mieście jest przepiękna
3. Budynki- 10- bardzo przemyslany schemat
Pogromca dnia 21 styczeń 2008 o 20:41
Rzeczywiście! Fajne miasto, szczególnie fajnie wyglądają Rakszasa Raja (włosy mojego taty) i w ogóle jest fajnie!
molotov dnia 31 styczeń 2008 o 13:33
ŻAAALL pl nie widziałem gorszegom zamu w całęj serii heres
paka dnia 31 styczeń 2008 o 19:32
akademia jest fajna smiley smiley
Kostek dnia 02 marzec 2008 o 10:18
Według mnie:
1.Akademiasmiley
2.Forteca
3.Sylvan
4.Heavensmiley
5.Lochsmiley
6.Inferno
7.Twierdza:confused:
8.Nekropolis
Czarci pomiot dnia 20 marzec 2008 o 19:41
INFERNO JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU:upset:
cyrus dnia 24 marzec 2008 o 10:27
Mój ranking:
1.Akademia
2.Forteca
3.Nekropolis
4.Inferno
5.Loch
6.Twierdza
7.Sylvan
8.Przystań
Dawid10 dnia 25 marzec 2008 o 13:32
jak wam sie to świństwo możę podobać??!! bleeee tu są same ...... nie muwiąć o gremlinach a wogule jak wykonywałem misje nadzieja zehira to zehir czyli ten co ma jednostki z akademii prawie został pokonany ale na szczęście użył magiii gdyby nie ta magia to już koniec misji i zostałem pokonany a więc akademia jest prawie najsłabsza!!!
Amiro dnia 29 marzec 2008 o 21:34
Akademia jest w miarę silna ale nie przekonała mnie ...
wygrany dnia 08 kwiecień 2008 o 14:20
jak dla mnie to najlepszy zamek i nie pokonane stwory
seraf777 dnia 08 kwiecień 2008 o 22:14
zgadzam się z Dawidem10 to syf
turtwig dnia 09 kwiecień 2008 o 19:37
rakszase rani są fajowe,a reszta to poprostu jeden wielki syf
Dawid10 dnia 13 kwiecień 2008 o 12:14
właśnie turtwing masz racje
Pao Kai dnia 02 maj 2008 o 09:34
Trochę za dużo tam mądrali ale może być
Inferno contra Necropolis dnia 21 maj 2008 o 20:51
nie gralem bo jak zobaczylem jednostki i ich staty to szybko worek musialem brac
zreszta nie lubie samej magii wole walke albo walka i magia a tu magia,magia,magia...
Kubala44 dnia 31 maj 2008 o 20:07
Fajny zamek
Kubala44 dnia 31 maj 2008 o 20:08
Chociaż nie grałem ale kupuje Heroes 5
Milandia dnia 11 czerwiec 2008 o 22:36
A Obsydianowy gargulec się fajnie nazywa xD
Arkadiusss dnia 13 lipiec 2008 o 17:34
mój ranking:
1. Loch
2. Akademia
3. Sylvan
4. Nekropolis
5. Twierdza
6. Forteca
7. Przystań
8. Inferno
Tabor1111 dnia 18 sierpień 2008 o 06:09
Jeśli ktoś myśli, że ich frakcja może dorównać Akademii to zapraszam do rozgrywki sieciowej.
Krzysztofek dnia 26 sierpień 2008 o 15:01
Dla mnie ta frakcja jest najlepsza z właszcza tytani tylko szkoda że dżiny maja mało zycia po takto to szybko giną smiley ale nadrabiaja tym rakszy smiley
Shaida dnia 06 wrzesień 2008 o 22:57
Wydaje mi się, że Academy to właśnie najsłabsze miasto... Jego mocną stroną mogą być jedynie bohaterzy.
Agrael234 dnia 07 październik 2008 o 17:43
Najlepszym zamkiem w grze jest Inferno smiley
Academy to najgorsze miasto w całej grze sama magia
Naga Queen dnia 03 listopad 2008 o 22:02
Akademia straciła swój klimacik z HOMM III, tego mi najbardziej żal... Spadajcie INFERNO jest DO BANI
Jirayia dnia 05 grudzień 2008 o 17:39
Akademia jest spoks xD
Arantir i Sandro dnia 10 grudzień 2008 o 18:30
jest jedna luka w Bustwa napisali , że czczom Sylath tak naprawde do czczom sar- elama o którym tu było o ile ta ich wierność moze być nazwana czczeniemsmiley
Dawidas12 dnia 10 styczeń 2009 o 10:36
Akademia z 3 części homm to wielki gówno a z 5 to nawet fajne ale i tak wole inne rasy i ich budynki.
Trixyy dnia 10 styczeń 2009 o 14:53
Agarel234 piszesz tak o wszystkich miastach po za inferno...:/

A tak po za tym to bardzo fajne miasto, silna magia. Polecam Raksze Rani i Raje, bardzo pomocne w ataku.smiley A po za tym magowie i Arcymagowie super strzelają, golemy jak dla mnie za powolne.Tytani bardzo fajni, ale wg. mnie , nie dorównują smokom. Mój ranking:

1 Sylwan
2 Loch
3 Akademia
4 Przystań
5 Inferno
6 Nekropolis
thornix dnia 10 maj 2009 o 08:05
ja lubie loch alw posłucajcie NIE MA NAJLEPSZEGO MIASTA BO KAŻDE MIASTO MA RZECZY KTÓRE DAJE PLUSY I MINUSY!!!!!!!
Vovlin dnia 30 czerwiec 2009 o 10:45
mój ranking:
1.nekropolis
2.akademia
3.inferno
4.sylwan
5.przystań
6.loch(dno jak cholera)
Szymon1939 dnia 06 lipiec 2009 o 12:05
1.Nekropolis-wskszeszają po walce , śilna magia Nekromacji
2.Loch - W HoMM V i III dla dobrych dowódców jest poteżnym wrogiem , a Władca który należycie rozbudowac to miasto jest niepokonany (prawie)
3.Inferno-Piekło jest nawet dobre lecz żeby docenic to królestwo trzeba długoooo... grać
4.Akademia - Śilne jednostki i znakomita Magia : Mroku i Światła
5.Sylvan - Jednostki mozna łatwo pokonać odrobiną strategi ale Elfy nadrabiają to Łucznictwem i Entami
5. Również Przystań a inaczej Zamek jest Miastem (Początkowym )
Czyli na początku łucznicy i zbrojni robią swoje a na następnych jednostkach to tylko Archanioł może coś powiedzieć :-)


PoZa TaBeLą

Wielka Rasa Orków,Behemotów,Trollów i Sokołów umieściłbym też na piątym miejscu - Człowiek kierujący tą Rasą polega tylko na sile jego potworków . Ta rasa nadaje się tylko to ochraniania * * * sojusznikom .
tytanbuz dnia 20 sierpień 2009 o 08:47
Akademia-najlepsze miasto według mnie jest surer!!!!!!!!!!!!!
Virtuozo dnia 28 sierpień 2009 o 09:17
każde miasto jest takie same zależy ile się nim gra np. jeśli grasz lochami dłużej niż innymi to wydaje się że są silniejsze
Virtuozo dnia 28 sierpień 2009 o 09:19
a przy okazji to akademia jest nawet fajna
LPoGE dnia 13 wrzesień 2009 o 00:39
oko udżat w ankhu, piękny prosty pomysł ? mysle ze mi sie udał. o ile faktycznie dawałem pomysły swoje, w co swoja droga nie wątpie.

bardzo mi się podoba mark of the wizard i wskrzeszenie. ale dporność i armaggedon były chyba silniejsze. używałem obu tych taktyk tym blond murzynem właśnie... i tak odnosząc porażki.
Agrael 22 dnia 27 wrzesień 2009 o 18:54
Akademia najgorsze miasto jakim grałem we wszystkich heroesach
Agrael 22 dnia 27 wrzesień 2009 o 18:57
najlepsza przystań
lord wampir dnia 09 październik 2009 o 15:36
NO ja też nie lubię akademii,to najgorsze miasto według mnie w tej grze,ale też nim można wygrać ale ja wolę o 100 razy Sylwan.Dla mnie w skali 0-10 to ma jakieś (2-3)
sandro1 dnia 23 styczeń 2010 o 19:53
mój ranking:
1.loch
2.inferno
3.akademia
4twierdza
5.sylvan
6.forteca
7.nekropolis
8.przystań
karszak dnia 24 styczeń 2010 o 17:13
a ja oddałbym każdego bohaterza z h5 za tą babeczkę z akadamii która ma ten wyczepisty bonus do inicjatywy, na dwudziestym poziomie przeciwnik nie ma życia, w trakcie walki wchodzi tak często do akcji że miło, baaaaaaaardzo nie lubię grać przeciw temu bohaterowi, ogółnie zamek nie jest zły fajnie się nim zaczyna grę ( bo kurduple leczą golemy) a jak ma się namiocik to leczymy też kurdupli, tylko bohaterowie ataku maja niewiele a to już ząl
lukisz123 dnia 25 kwiecień 2010 o 19:10
mój ranking zamków z krasnoludami twierdze nie oceniam,bo nigdy nią nie grałem
1sylwan
2inferno
3forteca
4loch
5przystań
6nekropolis
7akademia
Not4U dnia 02 czerwiec 2010 o 22:16
ja tam nie mam ulubionego miasta wszystkie sa zbalansowane,kazde ma zalety i wady
akademia na przyklad
+boskie jednostki:
-tytan
-raksha
-dzinny
+skupjaja sie na walce na dystans ale golemy i rakshe potrafia napsuc krwi
+artefakty dla jednostek
teraz minusy
-DROGO
-trzeba sie pobudowac, na malych mapoach zanim akademia dorobi sie porzadnej armii nekropolis bedzie mialo 1.5k szkieletow
wedlug mnie ranking miast wyglada tak

1.nekropolis akademia loch
2.inferno heaven
3sylwan mi jakos do gustu nie przypadlo ale kazdy ma wlasne zdanie
elf z irolan dnia 04 sierpień 2010 o 16:13
moja lista:
1.irolan
2.yyg-hal
3.Liga Srebrnych miast
4.Imperium gryfów
5.Nieumarli, Demony
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca  w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry