Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes III - Poradnik - Miasta i Jednostki
Miasta i Jednostki w "Heroes of Might and Magic III"

CYTADELA

Ocena:

Miasto dające zdecydowanie najmniej przyjemności płynącej z gry. Wyposażone w średniej jakości armię, cierpiącą na niedobór jednostek latających, która jest dość bezradna podczas oblężenia zamku i spisuje się przeciętnie podczas „zwykłych” walk. W tym mieście bohater nie ma możliwości wykazania się w kunszcie magicznym, gdyż Gildię Magów można rozbudować wyłącznie do 3 poziomu – co jest pewnym mankamentem (można o tym jednak zapomnieć, i mieć nadzieję, że w uczciwej walce zdobędziemy jakieś miasto z potężniejszą Gildią Magów).

Surowce:

W przypadku Cytadeli są to: na początku drewno i ruda, jednak w miarę udoskonalania zabudowań niezwykle przydatna stanie się siarka (będzie potrzebna do budowy siedliska Hydr).

Rozbudowa:

Oczywiście tak, jak już wcześniej było wspomniane w Ekonomii, najpierw należy wybudować Kapitol, by mieć stały dopływ gotówki. Następnie warto wybudować wszystkie budynki, z których rekrutujemy wojsko, na początku Chatę Gnolli (przed końcem tygodnia dobudować Kwatery Oficerskie, gdyż zapewniają +6 Gnolli na tydzień), następnie Rojowisko Ważek, potem Jaszczurze Siedlisko, itd. Po wybudowaniu wszystkich budynków (z których rekrutujemy jednostki) na podstawowym poziomie, dobudowujemy w pierwszej kolejności: Ulepszone Rojowisko Ważek, Ulepszone Gniazdo Wiwern, następnie Ulepszone Jaszczurze Siedlisko, po czym w dowolnej kolejności budujemy resztę. Dlatego należy zachować tę kolejność? Odpowiedź jest prosta – te jednostki, które warto mieć jak najczęściej, przydają się na placu boju najczęściej. Z tego prostego powodu budujemy je najszybciej, jak możemy.

Unikalne budynki:

W Cytadeli mamy możliwość wybudować trzy budowle, których nie znajdziemy w żadnym innym zamku (choć w zasadzie jedną z nich znajdziemy w każdym z zamków w podobnej postaci, tyle, że ze zmienioną nazwą i być może delikatnie zmienionymi właściwościami). Co to za budowla? W przypadku tego miasta są to Kwatery Oficerskie, których posiadanie zapewnia zwiększenie tygodniowego przyrostu Gnolli / Gnolli Maruderów o 6 sztuk. Pomimo tego, że Gnolle nie są najlepszymi jednostkami, Kwatery Oficerskie są tanie i warto je posiadać. Kolejną budowlą są Wilcze Doły – dodają 2 punkty do obrony bohatera podczas oblężenia miasta. Oczywiście zakładamy, że nie przydarzy nam się oblężenia miasta, jednak warto uzbroić się w Wilcze Doły profilaktycznie. Ostatni budynek – Sanktuarium – dodaje 1 punkt obrony bohaterowi, tym razem na zawsze. Z racji niskiej jego ceny, również warto go zakupić.

Heros:

Warto rozwijać u herosa wszelkie umiejętności magiczne typu: Magia Powietrza, Magia Ognia, Magia Wody, Magia Ziemi (niezbędna jest Mądrość). Poza tym przydatna jest Logistyka. W walce niezwykle pomocne staje się Dowodzenie – dodaje nam morale, przez co jednostki mają szansę na ponowny atak. Co się zaś tyczy Gildii Magów – warto pomyśleć o szybkim przejęciu jakiegoś innego miasta (płynie z tego wiele korzyści, więcej złota, możliwość dywersyfikacji naszej armii), umożliwi nam to także poznanie czarów z cudzej Gildii. Na początku gry pamiętajmy by kupić dl herosa Księgę Zaklęć (w Gildii Magów) – bez niej nie ma możliwości rzucenia zaklęcia przez bohatera. Można się skusić na zakup Machin WojennychWóz z Amunicją, Balista, Namiot Medyka – które co nieco pomagają, a z pewnością nie zaszkodzą w skutecznej walce.

Jednostki:

Poziom 1: Gnolle / Gnolle Maruderzy

Słaba jednostka, nieco przydatna na początku gry, gdy nie można popisać się siłą swojej armii, jednak później staje się prawie bezużyteczna. Jest za wolna. Można używać jej, jako mięso armatnie. Próbując zakryć nimi jedną z jednostek strzelających. Ewentualnie, można „wystawić się” nimi, licząc, że oni otrzymają obrażenia, a lepsze jednostki pozostaną nienaruszone.

Poziom 2: Jaszczuroludzie / Reptilioni

Jedyna jednostka strzelająca w tym mieście, dość przydatna, zwłaszcza podczas oblężenia zamku. Warto nimi atakować szybkie jednostki wroga, bądź te strzelające. Z racji tego, że mają mało punktów życia, łatwo jest je zabić.

Poziom 3: Ważki / Smocze Ważki

Świetna jednostka, jedna z lepszych w tym mieście. Lata, jest niezwykle szybka, a gdy rzucimy na nią czar Przyspieszenie (i np. Kamienną Skórę, bądź Tarczę) jest naprawdę trudnym przeciwnikiem. Gdy jest ich ponad 100, są konkretnym pionkiem na polu gry. Niezwykle przydatne podczas oblężenia miasta.

Poziom 4: Bazyliszki / Bazyliszki Królewskie

Czasem zamieniają w kamień, co wyklucza spetryfikowaną jednostkę z gry do czasu ponownego jej zaatakowania. Poza tym, są dość wolne – przeciwnik może je wystrzelać – musi jednak mieć silną jednostkę strzelającą, ponieważ Bazyliszki są dość wytrzymałe. Podczas oblężenia zamku prawie w ogóle nieprzydatne.

Poziom 5: Gorgony / Wielkie Gorgony

Niezwykle wytrzymałe i trudne do zabicia. Czasem atakują śmiercionośnym spojrzeniem, co umożliwi im zabicie jednej jednostki przeciwnika. Są jednak za wolne, z racji tego nieefektywne – Przyspieszenie trochę pomaga. Ogólnie są jednostką dobrą, ale średnio przydatną.

Poziom 6: Wiwerny / Wiwerny Królewskie

Druga pod względem przydatności jednostka z Cytadeli. Druga i jednocześnie ostatnia latająca. Pomaga rzucenie na nie Przyspieszenia i Kamiennej Skóry (Błogosławieństwo z pewnością nie zaszkodzi). Są szybkie i zadają dużo obrażeń, ale są mało wytrzymałe. Warto atakować nimi jednostki strzelające, bądź szybkie jednostki przeciwnika. Świetnie spisują się podczas oblężenia zamku. Wiwerny królewskie czasem atakują Trującym Atakiem – który zatruwa przeciwnika na 3 tury (pierwsza jednostka z oddziału przeciwnika traci 50% zdrowia podczas każdej rundy – jeżeli nas taka zaatakuje, warto rzucić czar Rozproszenie, który swoją drogą bardzo przydaje się podczas gry z Cytadelą, szczególnie wtedy, gdy przeciwnik nas „oślepi”).

Poziom 7: Hydry / Hydry Chaosu

Jak na jednostkę 7 poziomu są wytrzymałe (250 zdrowia w „ulepszonej” wersji). Podczas walki są zadawalające, można rzucić czar Przyspieszenie, wtedy atakować najsilniejszą jednostkę przeciwnika. Hydra Chaosu uniemożliwia atakowanemu przeciwnikowi kontratak, poza tym atakuje jednostki przeciwnika, będące w pobliżu – warto więc pokombinować nad ustawieniem kursora z kierunkiem ataku. Niestety, ani nie strzela, ani nie lata, jest stosunkowo wolna, co stawia ją w niezbyt uprzywilejowanej pozycji porównując z jednostkami 7 poziomu z innych zamków.

NEKROPOLIS

Ocena:

Świetne, niezwykle klimatyczne miasto. Charakteryzuje się dobrą armią, unikalnymi właściwościami – jakim jest wskrzeszanie szkieletów po zakończeniu każdej walki przez herosa, który ma rozwiniętą umiejętność Nekromancja ( na poziomie mistrzowskim pozwala wskrzesić 30% poległych jednostek). Gra się nim naprawdę efektywnie, wojsko jest dość „praktyczne” – zróżnicowane – mamy zarówno dobre jednostki strzelające i latające. Gildię Magów Można rozbudować do 5 poziomu, co oczywiście napawa nas niemałym optymizmem.

Surowce:

Na początku standardowo, przydadzą się drewno i ruda, później najpotrzebniejsza będzie rtęć i siarka. Warto więc zadbać o ich stałe źródło.

Rozbudowa:

Analogicznie do rozbudowy w Cytadeli. Z tym, że tutaj zwracamy szczególną uwagę n wybudowanie w pierwszej kolejności: Ulepszonej Krypty Dusz, Ulepszonego Dworu oraz Ulepszonego Mauzoleum – reszta, jak w przypadku Cytadeli, w dowolnej kolejności.

Unikalne budynki:

Pierwszym jest Szkieletornia., która pozwala zmieniać dowolne jednostki w szkielety. Kosztuje mało, a jest wymagana do wybudowy Rozkopanych Grobów, które musimy posiadać, gdyż zwiększają tygodniowy przyrost Szkieletów / Kościejów o 6. Kuźnia w Nekropolis umożliwia wybudowanie Namiotu Medyka – który trzeba zakupić, bo gdy go mamy, leczy podczas walki część jednostek. Całun Ciemności ukrywa miasto przed innymi graczami (zakrywana mapie koło, w którego centrum znajduje się zamek – przydatne, więc warto wybudować).

Heros:

Analogicznie do punktu „Heros” z Cytadeli, w tym przypadku jednak, z racji możliwości rozbudowy Gildii magów do 5 poziomu, warto skupić się na polepszaniu umiejętności Mądrość do poziomu eksperckiego. Pamiętać warto również o rozbudowywaniu Nekromancji. Istotne jest też to, żeby przed każdą walką iść zregenerować gdzieś punkty magii („przespać się” w mieście, bądź odwiedzić Magiczną Studnię).

Jednostki:

Poziom 1: Szkielety / Kościeje

Ogólnie – są mięsem armatnim. Mają mało życia, łatwo je zabić. Ich atutem jest to, że są wskrzeszane po każdej walce (w różnej ilości). Są szybkie i gdy mamy ich dużo (ponad 500), i rzucimy Ne nie Przyspieszenie – można je traktować poważnie, gdyż zdają wówczas dużo obrażeń.

Poziom 2: Ożywieńce / Zombie

Nieefektywna jednostka ze względu na swoją powolność. Jak jest ich dużo i gdy rzucimy na nie przyspieszenie – podobnie jak Szkielety – mogą być groźne. Można je łatwo wystrzelać zanim zdążą podejść do naszych wojsk. Najlepszy z nich użytek w postaci żywej tarczy dla Liszy.

Poziom 3: Zjawy / Upiory

Świetna, szybka jednostka latająca, zadająca duże obrażenia. Wysysają manę oraz same się regenerują. Warto rzucić na nie Przyspieszenie i Kamienną Skórę – gdyż nie są zbytnio wytrzymałe. Jedna z trzech jednostek, których używamy w przeważającej większości walk.

Poziom 4: Wampiry / Wampiry Lordowie

Druga z jednostek, których używamy w przeważającej większości walk. Są szybkie (choć Przyspieszenie nie zaszkodzi), poruszają się za pomocą teleportacji. Są mało wytrzymałe – warto rzucić Kamienną Skórę. Zadają duże obrażenia. Wysysają punkty życia z zaatakowanego przeciwnika. Uniemożliwiają również kontratak.

Poziom 5: Lisze / Arcylisze

Trzecia i zarazem ostatnia z jednostek, których używamy w przeważającej większości walk. Są świetne jeżeli chodzi o walkę na dystans – atakują Zabójczą Chmurą zadając przy tym duże obrażenia. Są niestety prawie bezbronne w walce wręcz. Z racji tego, że są mało wytrzymałe, rzucamy na nie czar Kamienna Skóra.

Poziom 6: Czarni Rycerze / Władcy Mroku

Niezwykle silna i wytrzymała jednostka, jednak za wolna, by móc stać się jedną z najsilniejszych w armii. Mają szansę zaatakować wroga Przekleństwem, Uderzeniem Śmierci – co sprawia, że zaatakowana jednostka atakuje z minimalną siłą. Władcy Mroku mają ponadto szansę na zadanie podwójnych obrażeń. Są jednak za wolne – z racji tego pamiętać warto o Przyspieszeniu.

Poziom 7: Kościane Smoki / Upiorne Smoki

Dobra, szybka jednak niezbyt wytrzymała jednostka (jak na 7 poziom). Warto próbować zaatakować nimi najsilniejsze jednostki przeciwnika, bądź te najszybsze – zanim one zaatakują nas.

TWIERDZA

Ocena:

Miasto z wytrzymałą i silną armią zadającą duże obrażenia. Nie da się tu niestety rozwinąć magii (Gildia Magów wyłącznie do 3 poziomu). Ale nie należy się tym martwić – jest nadzieja, że w uczciwej walce zdobędziemy jakieś miasto z porządniejszą Gildią Magów, co w sumie jest w walce prawdopodobne.

Surowce:

Na początku standardowo, przydadzą się drewno i ruda, później najpotrzebniejsze będą kryształy. Warto więc zadbać o ich stałe źródło.

Rozbudowa:

Analogicznie jak w przypadku rozbudowy Cytadeli. Z tym, że tutaj zwracamy szczególną uwagę na wybudowanie w pierwszej kolejności: Ulepszonego Wilczego Wybiegu, Ulepszonej Wieży Orków, Ulepszonego Gniazda na urwisku oraz Ulepszonej Groty Cyklopów – reszta, jak w przypadku Cytadeli, w dowolnej kolejności.

Unikalne budynki:

Sale Walhalli – dodają 1 punkt do ataku każdego bohatera odwiedzającego miasto – niedrogie, więc warto nabyć. Podziemny Tunel pozwala na ucieczkę herosa z obleganego miasta – generalnie średnio przydatne, ale jeżeli uśmiecha się wam ucieczka – można się weń wyposażyć. Gildia Najemników – pozwala wymieniać jednostki na zasoby – średnio przydatna. Bardzo przydatną budowlą jest natomiast Chata – powiększa cotygodniowy przyrost Goblinów o 8. Kuźnia w tym mieście zaopatrzy nas w Wozy z amunicją, Duży Warsztat produkuje Balisty – które trzeba nabyć.

Heros:

Analogicznie z punktem w opisie Cytadeli. Bohater tego miasta nie jest „urodzonym” magiem, ale warto go w tym kierunku rozwijać. Należy uważać na artefakty niwelujące premie za morale.

Jednostki:

Poziom 1: Gobliny / Hobgobliny

Średnio wytrzymałe, nie strzelają, są stosunkowo szybkie. Mało użyteczne podczas walki, choć są świetną tarczą dla Uruków.

Poziom 2: Wilczy Jeźdźcy / Wilczy Rycerze

Jedna z głównie używanych jednostek w tym mieście. Są szybcy, co daje im wyjątkową przewagę nad innymi jednostkami. Atakują dwukrotnie. Warto rzucić Przyspieszenie, Kamienną Skórę – gdyż są mało wytrzymałe. Atakujemy nimi jednostki strzelające. W celu unieruchomienia warto „oślepić”.

Poziom 3: Orkowie / Urukowie

Świetna jednostka strzelająca, zadająca duże obrażenia. Jednak w walce wręcz nieprzydatna. Warto rzucić Kamienną Skórę – gdyż są mało wytrzymałe. Jedna z głównych jednostek używanych w większości bitew.

Poziom 4: Ogry / Ogry Szamani

Wolni – za wolni by być efektownymi pionkami na heksowym polu gry. Są dość wytrzymali i zadają duże obrażenia. Warto w ich przypadku posiłkować się Przyspieszeniem. Aby je zabić, należy próbować je wystrzelać zanim do nas dojdą. Rzucają Żądzę Krwi.

Poziom 5: Roki / Ptaki Gromu

Świetna, szybka, zadające duże obrażenia jednostka latająca. Mimo wszystko – pamiętajmy o Kamiennej Skórze – gdyż jest mało wytrzymała. Czasem atakują Uderzeniem Błyskawicy (zadający określoną ilość obrażeń, uzależnioną od liczby Ptaków Gromu). Jedna z głównych jednostek używanych w większości walk. Jeżeli rzucimy na nie przyspieszenie, mogą za pierwszym razem zabić jednostki strzelające przeciwnika, bądź te, które zadają duże obrażenia.

Poziom 6: Cyklopy / Cyklopy Królewskie

Mogą niszczyć mury podczas oblężenia zamku. Są mało wytrzymałe, ale zadają ogromne obrażenia. Warto je czymś zasłonić, np. Ogrami. Cyklopy atakują efektywnie z dystansu. Ważne by rzucić na nie Kamienną Skórę.

Poziom 7: Behemoty / Behemoty Starożytne

W wersji ulepszonej obniżają obronę atakowanej jednostki o 80% (w podstawowej o 40%). Jeżeli rzucimy na nie Przyspieszenie, biorąc pod uwagę ich żywotność (300, co równa się jedynie Czarnym Smokom i Tytanom), są jedną z najsilniejszych jednostek w grze. Atakujemy nimi najszybsze, bądź najwytrzymalsze jednostki przeciwnika. Ewentualnie te, które mają najwięcej życia. Jeśli z nimi walczymy, warto je najpierw oślepić.

LOCHY

Ocena:

Miasto ze średnio wytrzymałą, ale silną armią zadającą stosunkowo duże obrażenia. Magię rozwijamy tu maksymalnie (do 5 poziomu). Mamy Czarne Smoki – jedną z najsilniejszych jednostek w grze. Miasto jest przeciętne – ani nie jest słabe, ani wyjątkowo dobre. Mimo wszystko – gra nim sprawia przyjemność.

Surowce:

Cały czas przydatne drewno i ruda, później równie istotna stanie się siarka. Warto więc zadbać o ich stałe źródło.

Rozbudowa:

Analogicznie do rozbudowy Cytadeli. Z tym, że tutaj zwracamy szczególną uwagę na wybudowanie w pierwszej kolejności: Ulepszonego Harpiego Gniazda, Ulepszonej Kolumny Grozy, Ulepszonej Kaplicy Zastygłego Słowa, Ulepszonego Legowiska Chimer oraz Ulepszonej Smoczej Groty – reszta, jak w przypadku Cytadeli, w dowolnej kolejności.

Unikalne budynki:

Wir Magii – czasowo podwaja liczbę posiadanych przez bohatera punktów magii – warto kupić. Portal Przyzywania – umożliwia kupno jednostek z innych zamków – niepraktyczne. Akademia Wojny – dodaje 1000 punktów doświadczenia i nową umiejętność – jeżeli w ogóle kupować tę budowlę to tylko na początku gry – gdy 1000 punktów doświadczenia umożliwi przejście naszego bohatera na kolejny poziom. Sprzedawca Artefaktów – nieprzydatna budowla. Kuźnia w tym mieście zaopatruje nas w Balisty, które trzeba nabyć.

Heros:

Analogicznie z punktem w opisie Cytadeli, w tym przypadku jednak, z racji możliwości rozbudowy Gildii Magów do 5 poziomu, warto skupić się na polepszeniu umiejętności Mądrość do poziomu eksperckiego. Na pewno przyda się Dowodzenie i Logistyka. Należy doskonalić Atak i Obronę bohatera, gdyż Czarnoksiężnicy mają je z początku na poziomie zerowym.

Jednostki:

Poziom 1: Troglodyta / Piekielny Troglodyta

Średnio wytrzymałe, nie strzelają, są stosunkowo szybkie. Przydają się na początku gry – wtedy zdają duże obrażenia, jak na jednostkę 1 poziomu. Ogólnie, mało użyteczne podczas walki. Służą natomiast świetnie, jako tarcza dla Obserwatorów i Meduz.

Poziom 2: Harpie / Harpie Wiedźmy

Jedna z głównych jednostek. Są szybkie, co daje im wyjątkową przewagę nad innymi jednostkami. Atakują i wracają na miejsce, uniemożliwiając kontratak. Warto rzucić Przyspieszenie, a także Kamienną Skórę, gdyż są mało wytrzymałe. Atakujemy nimi jednostki strzelające.

Poziom 3: Złe Oczy / Obserwatorzy

Brak ograniczeń w walce wręcz. Zadają duże obrażenia. Są mało wytrzymałe (należy je wspomóc Kamienną Skórą,. Błogosławieństwem i Precyzją). Atakują na dystans, warto je przysłonić Troglodytami. Jedna z głównych jednostek.

Poziom 4: Meduzy / Meduzy Królewskie

Brak ograniczeń w walce wręcz. Czasem petryfikują przeciwnika. Są mało wytrzymałe (należy je wspomóc Kamienną Skórą,. Błogosławieństwem i Precyzją). Jedna z głównych jednostek.

Poziom 5: Minotaury / Wielkie Minotaury

Mają wysokie morale, jednak nie zmienia to ich powolności. Są wręcz nieefektywne, można rzucić Przyspieszenie, ale w tym przypadku, na niewiele się to zda. Warto wspomóc je Błogosławieństwem i Kamienną Skórą.

Poziom 6: Mantikory / Chimery

Bardzo dobra, szybka i wytrzymała jednostka latająca. Zadaje dużo obrażeń. Atakuje klątwą Unieruchomienie, co eliminuje zaatakowaną jednostkę z gry do czasu ponownego jej zaatakowania.

Poziom 7: Czerwone Smoki / Czarne Smoki

Czarne Smoki są całkowicie niewrażliwe na magię. Z pewnego punktu jest to wada, gdyż nie można rzucić na nie czarów wspomagających. Ogólnie jednak jest to ich ogromna zaleta. Oprócz tego Czarne Smoki są jedną z trzech najsilniejszych jednostek w grze. Są niezwykle szybkie i gdy jest ich dużo, są niewątpliwie niezastąpione. Jedna z głównych jednostek.

INFERNO

Ocena:

Miasto z silną, wytrzymałą armią. Posiada niestety tylko jedną jednostkę strzelającą. Gra się nim przyjemnie, z racji dobrej armii i możliwości rozbudowania Gildii Magów do 5 poziomu.

Surowce:

Cały czas przydatne drewno i ruda, później równie istotna stanie się rtęć i siarka. Warto więc zadbać o ich stałe źródło.

Rozbudowa:

Analogicznie do rozbudowy Cytadeli. Z tym, że tutaj zwracamy szczególną uwagę na wybudowanie w pierwszej kolejności budynków: Ulepszona Świątynia Zła, Ulepszona Psiarnia, Ulepszone Jezioro Ognia – reszta, jak w przypadku Cytadeli, w dowolnej kolejności.

Unikalne budynki:

Bractwo Ognia – 1 punkt do Mocy bohatera, przyznawany na stałe – warto nabyć. Chmury Siarki – plus 2 punkty do Mocy bohatera, przyznawane czasowo, podczas oblężenia zamku – warto kupić. Wrota wymiarów – teleport do innych miast Inferno (zakładając, że są w naszym posiadaniu) – przydaje się, jeśli mamy kilka miast. Narodzisko – zwiększa o 8 cotygodniową populację Chochlików – przydatna budowla. Klatki – zwiększają populację Psiarni o 3 sztuki tygodniowo – godne zakupienia. Kuźnia w tym mieście zaopatruje nas w Wóz z amunicją.

Heros:

Analogicznie z punktem w opisie Cytadeli. W tym przypadku jednak, z racji możliwości rozbudowy Gildii Magów do 5 poziomu, warto skupić się na polepszeniu umiejętności Mądrość do poziomu eksperckiego. Na pewno przyda się Dowodzenie i Logistyka.

Jednostki:

Poziom 1: Chochliki / Chowańce

Średnio wytrzymałe, nie strzelają, są stosunkowo szybkie. Przydają się na początku gry. Ogólnie, mało użyteczne podczas walki. Służą natomiast świetnie, jako tarcza dla Magogów.

Poziom 2: Gogi / Magogi

Jedna z głównych jednostek używanych w walce. Są jedyną w tym mieście jednostką strzelającą, dlatego należy zważać na nie i sukcesywnie osłaniać je Chowańcami. Warto rzucić na nie Precyzję i Błogosławieństwo. Są mało wytrzymałe.

Poziom 3: Piekielne Ogary / Cerbery

W początkowej fazie gry mogą się trochę przydać, jednak później są nieco za wolne. Są dobrą jednostką, zadającą duże obrażenia i charakteryzującą się średnią wytrzymałością. Warto je wspomóc Błogosławieństwem i kamienną Skórą. Atakują jednocześnie 3 pola, więc warto pokombinować z kierunkiem kursora podczas ataku. Cerbery powstrzymują kontratak. Jedna z głównych jednostek używanych w walce.

Poziom 4: Demony / Rogate Demony

Nie charakteryzują się żadną unikalną umiejętnością. Są wolne, ale zadają duże obrażenia. Nie używa się ich podczas walki, głównie przez ich powolność. Ponieważ łatwo je wystrzelać, wspomagamy je Kamienną Skórą.

Poziom 5: Czarty / Czarty Lordowie

Są dobrą jednostką, zadają duże obrażenia, są przy tym również wytrzymałe. Przywołują Demony z ciał sprzymierzeńców. Są jednak za wolne, przez co są prawie nieużyteczne podczas walki. Warto wspomóc je Błogosławieństwem i Kamienną Skórą.

Poziom 6: Ifryty / Ifryty Sułtańskie

Są szybkie, co daje im wyjątkową przewagę nad innymi jednostkami. Atakują ogniem, zadając przy tym ogromne obrażenia. Są odporne na ogień, nienawidzą Dżinnów, chroni je Tarcza Ognia. Jedna z głównych jednostek używanych w walce.

Poziom 7: Diabły / Arcydiabły

Są bardzo szybkie, co daje im wyjątkową przewagę nad innymi jednostkami. Są jedną z głównych jednostek używanych w walkach. Poruszają się za pomocą teleportacji. Ich charakterystycznymi umiejętnościami są: minus 1 punkt do szczęścia przeciwnika, powstrzymanie kontrataku, nienawiść do Aniołów. Wadą jest to, że mają zaledwie 200 punktów życia, co na jednostkę 7 poziomu jest stosunkowo za mało.

BASTION

Ocena:

Miasto z silną, wytrzymałą armią. Posiada niestety tylko jedną jednostkę strzelającą. Gra się nim przyjemnie, z racji dobrej armii i możliwości rozbudowania Gildii magów do 5 poziomu. Wojsko dość zróżnicowane, więc w razie oblężenia spisuje się wzorowo. Dodatkowym plusem jest występowanie smoków.

Surowce:

Cały czas przydatne drewno i ruda, później równie istotna stanie się kryształy i klejnoty. Warto więc zadbać o ich stałe źródło.

Rozbudowa:

Analogicznie do rozbudowy Cytadeli. Z tym, że tutaj zwracamy szczególną uwagę na wybudowanie w pierwszej kolejności: Ulepszonego Gospodarstwa, Ulepszonej Stajni Centaurów, Ulepszonego Zaczarowanego Źródła i Ulepszonej Polany Jednorożców – reszta, jak w przypadku Cytadeli, w dowolnej kolejności.

Unikalne budynki:

Magiczny Staw – zwiększa cotygodniowo dowolną liczbę bogactw, jest drogi, ale gdy złota zbywa, można kupić. Skarbiec powiększa dochód (cały) o 10% - budowla warta zakupu. Zagajnik – zwiększa cotygodniową populację Entów o 2 sztuki. Gildia Górnicza – zwiększa cotygodniową populację Krasnoludów o 4 – również warto zakupić. Kuźnia w tym mieście zaopatruje nas w Namiot Medyka.

Heros:

Analogicznie z punktem w opisie Cytadeli. W tym przypadku jednak, z racji możliwości rozbudowy Gildii Magów do 5 poziomu, warto skupić się na polepszeniu umiejętności Mądrość do poziomu eksperckiego. Na pewno przyda się Dowodzenie i Logistyka.

Jednostki:

Poziom 1: Centaury / Centaury Bojowe

Szybka, zadająca duże obrażenia jednostka 1 poziomu. Bardzo przydatna w walce. Warto wspomóc ją Błogosławieństwem i Przyspieszeniem. Dość wytrzymała. To jedna z głównych jednostek używanych w walkach.

Poziom 2: Krasnoludy / Krasnoludy Wojownicy

Są bardzo wolne, ale za to wytrzymałe. Zadają do tego duże obrażenia. W ulepszonej wersji mają 40% odporności na magię (w podstawowej 20%). Najczęściej służą, jako tarcza, bądź mięso armatnie.

Poziom 3: Leśne Elfy / Wysokie Elfy

Świetna jednostka, zadająca duże obrażenia. Elfy są niestety mało wytrzymałe, dlatego rzucamy na nie Kamienną Skórę. Atakują dwukrotnie. Są jedną z głównych jednostek używanych podczas bitew.

Poziom 4: Pegazy / Srebrne Pegazy

Są odporne na magię, niezwykle szybkie i zadają duże obrażenia. Z pomocą Przyspieszenia mają niemal całe pole heksowe do popisu. Świetna, bardzo często używana jednostka, choć stosunkowo mało wytrzymała, warto więc wspomóc ją Kamienną Skórą.

Poziom 5: Drzewce / Enty

Za wolne. Zadają duże obrażenia i rzucają czar Oplątanie, które paraliżuje wroga. Są wytrzymałe i mocne. Jednak z racji ich powolności są nieefektywne na polu bitwy.

Poziom 6: Jednorożce / Jednorożce Bitewne

Duża wytrzymałość, duże obrażenia, duża szybkość. Oślepiają atakowanego przeciwnika, posiadają Aurę Antymagiczną. Warto rzucić na nie Przyspieszenie oraz Błogosławieństwo. Są jedną z głównych jednostek używanych podczas bitew.

Poziom 7: Zielone Smoki / Złote Smoki

Szybkie, zadają duże obrażenia, atakują Zionięciem, toteż mogą zadać obrażenia kilku jednostkom jednocześnie. Zielone Smoki posiadają odporność na magię do poziomu 3, natomiast Złote Smoki do 4 poziomu magii. Są jedną z głównych jednostek używanych w walkach.

WROTA ŻYWIOŁÓW

Ocena:

Miasto z silną, wytrzymałą armią. Posiada dwie jednostki strzelające. Gra się nim przyjemnie, z racji dobrej armii i możliwości rozbudowania Gildii magów do 5 poziomu. Wojsko dość zróżnicowane, posiada aż trzy jednostki latające. W czasie oblężenia spisuje się świetnie.

Surowce:

Cały czas przydatne drewno i ruda, później równie istotna stanie się rtęć. Warto więc zadbać o ich stałe źródło.

Rozbudowa:

Analogicznie do rozbudowy Cytadeli. Z tym, że tutaj zwracamy szczególną uwagę na wybudowanie w pierwszej kolejności budynków: Ulepszona Magiczna Latarnia, Ulepszony Ołtarz Powietrza, Ulepszony Ołtarz Wody, Ulepszony Ołtarz Ognia, Ulepszony Ołtarz Magii – reszta, jak w przypadku Cytadeli – w dowolnej kolejności.

Unikalne budynki:

Magiczna Uczelnia pozwala na naukę w dowolnej dziedzinie magii – warto wstrzymać się z zakupem tego budynku. Sprzedawca Artefaktów – drogi, a sprzedawane w nim artefakty również charakteryzują się wysoką ceną – nieprzydatny. Ogród Życia zwiększa cotygodniową populację Nimf / Rusałek o 10 – koniecznie trzeba kupić. Kuźnia w tym mieście zaopatruje nas w Balisty.

Heros:

Analogicznie z punktem w opisie Cytadeli. W tym przypadku jednak, z racji możliwości rozbudowy Gildii Magów do 5 poziomu, warto skupić się na polepszeniu umiejętności Mądrość do poziomu eksperckiego. Ważne są też cztery rodzaje umiejętności magicznych: Magia Ziemi, Powietrza, Wody i Ognia. Na pewno przyda się Dowodzenie i Logistyka.

Jednostki:

Poziom 1: Nimfy / Rusałki

Szybkie, zadające duże obrażenia. Można je wspomóc Przyspieszeniem, wtedy mają do dyspozycji całe pole heksowe. Rusałki powstrzymują kontratak. Są jedną z głównych jednostek używanych w walce.

Poziom 2: Żywiołaki Powietrza / Żywiołaki Burzy

Niewrażliwość na Błyskawicę oraz Burzę Ognia. Brak ograniczeń w walce wręcz. Jednostka strzelająca, przydatna podczas walki. Warto wspomóc ją Błogosławieństwem i Precyzją. Jest jedną z głównych jednostek używanych podczas bitew.

Poziom 3: Żywiołaki Wody / Żywiołaki Lodu

Jednostka strzelająca, odporna na lód, wrażliwa na ogień. Mało wytrzymała, toteż warto wspomóc ją Kamienną Skórą. Można osłonić je Żywiołakami Magmy. Są jedną z głównych jednostek używanych podczas bitew.

Poziom 4: Żywiołaki Ognia / Żywiołaki Energii

Odporność na Magię Ognia i czary umysłu. Są bardzo szybkie i zadają duże obrażenia. Warto rzucić na nie Przyspieszenie. Są jedną z głównych jednostek używanych podczas bitew.

Poziom 5: Żywiołaki Ziemi / Żywiołaki Magmy

Niezbyt przydatna jednostka. Niewrażliwa na zaklęcie Deszcz Meteorytów i czary umysłu. Osłaniamy nimi jednostki strzelające.

Poziom 6: Żywiołaki Umysłu / Żywiołaki Magii

Powstrzymują kontratak, atakują wszystkich przyległych przeciwników. Są niezwykle efektowne, wytrzymałe i na dodatek zadają bardzo duże obrażenia. Ponieważ są nieco wolne, rzucamy na nie Przyspieszenie. To jedna z głównych jednostek używanych w walce.

Poziom 7: Ogniste Ptaki / Feniksy

Atakują Zionięciem, są odporne na czary ognia. Feniksy się odradzają. Ich wadą jest to, że mają tylko 200 punktów życia. Rekompensuje to jednak ich wysoki, cotygodniowy przyrost (4 sztuki). Bardzo szybkie, niemal zawsze atakują jako pierwsze. Są jedną z głównych jednostek używanych podczas bitew.

FORTECA

Ocena:

Miasto z silną, wytrzymałą armią. Posiada trzy dobre jednostki strzelające. Gra się nim przyjemnie, z racji dobrej armii i możliwości rozbudowania Gildii magów do 5 poziomu (oraz Biblioteki, która zwiększa ilość posiadanych czarów). Armia zróżnicowana, mamy dwie jednostki latające. W czasie oblężenia spisuje się świetnie.

Surowce:

Cały czas przydatne drewno i ruda, później równie istotna stanie się rtęć i klejnoty. Warto więc zadbać o ich stałe źródło.

Rozbudowa:

Analogicznie do rozbudowy Cytadeli. Z tym, że tutaj zwracamy szczególną uwagę na wybudowanie w pierwszej kolejności budynków: Ulepszona Kaplica, Ulepszony Warsztat, Ulepszona Wieża Magów, Ulepszony Ołtarz Życzeń, Ulepszony Złoty Pawilon - reszta, jak w przypadku Cytadeli – w dowolnej kolejności.

Unikalne budynki:

Biblioteka – zwiększa ilość czarów każdego poziomu w Gildii Magów – nabyć i tak trzeba, by mieć możliwość wybudowania wszystkich budowli umożliwiających rekrutację jednostek, mimo wszystko budowla jest bardzo pomocna. Ściana Wiedzy – na stałe dodaje 1 punkt Wiedzy bohaterowi odwiedzającemu miasto – warto kupić. Sprzedawca Artefaktów – nieprzydatna budowla i stanowczo za droga. Wieża Strażnicza umożliwia szczegółową obserwację okolic miasta – warto kupić. Skrzydła Stwórcy – zwiększa cotygodniową populację Gargulców o cztery sztuki – należy zakupić. Kuźnia w tym mieście zaopatruje nas w Wóz z amunicją

Heros:

Analogicznie z punktem w opisie Cytadeli. W tym przypadku jednak, z racji możliwości rozbudowy Gildii Magów do 5 poziomu, warto skupić się na polepszeniu umiejętności Mądrość do poziomu eksperckiego. Na pewno przyda się Dowodzenie i Logistyka.

Jednostki:

Poziom 1: Gremliny / Większe Gremliny

Gremliny Większe strzelają z dobrym skutkiem, pamiętajmy więc, by wcześnie je ulepszyć. Gdy jest ich sporo, zadają duże obrażenia i są często używaną jednostką. Mało wytrzymałe, więc warto wspomóc je Precyzją Błogosławieństwem i Kamienną Skórą.

Poziom 2: Gargulce / Obsydianowe Gargulce

Są przeciętną jednostką, jednak z racji tego, że latają – używamy je praktycznie przez cały czas trwania rozgrywki. Są nieco wolne, dlatego wspomagamy je Przyspieszeniem oraz dodatkowo Błogosławieństwem. Jedna z głównych jednostek używanych w bitwie.

Poziom 3: Kamienne Golemy / Żelazne Golemy

Nie używa się ich prawie w ogóle, z racji, iż są bardzo powolne. Mimo tego są wytrzymałe i zadają duże obrażenia. Ich dodatkowym atutem jest odporność na magię, a raczej zmniejszenie obrażeń od zaklęć, o 50%. Można je użyć, jako tarczy dla Magów, bądź Gremlinów.

Poziom 4: Magowie / Arcymagowie

Świetna jednostka strzelająca. Mało wytrzymała, dlatego należy wspomóc ją Kamienną Skórą. Zadaje duże obrażenia i nie ma żadnych ograniczeń w walce wręcz. Dodatkowo zmniejsza koszt rzucanych zaklęć przez bohatera. Atakujemy nimi przede wszystkim wrogie jednostki strzelające. Jedna z głównych jednostek używanych w walce.

Poziom 5: Dżinny / Wielkie Dżinny

Szybkie, zadające duże obrażenia, jednak mało wytrzymałe, dlatego też wspomagamy je Kamienną Skórą i Błogosławieństwem. Dodatkowo mogą rzucić losowy czar wzmacniający na sojusznicze jednostki. Nienawidzą Ifrytów, którym zadają 150% obrażeń. Jedna z głównych jednostek używanych podczas bitew.

Poziom 6: Nagi / Nagi Królewskie

Bardzo wytrzymałe, zadające duże obrażenia. Powstrzymują kontratak. Są nieco za wolne, dlatego wspomagamy je Przyspieszeniem i Błogosławieństwem. Jedna z głównych jednostek używanych w walce i prawdopodobnie najlepsza jednostka 6 poziomu.

Poziom 7: Giganci / Tytani

Świetna jednostka, jedna z najlepszych w grze. Strzela zadając ogromne obrażenia, równie efektownie atakuje w walce wręcz. Odporne na czary umysłu. Zadają zwiększone obrażenia podczas walki z Czarnymi Smokami.

ZAMEK

Ocena:

Miasto z silną, wytrzymałą armią. Posiada dwie dobre jednostki strzelające. Gra się nim przyjemnie, z racji dobrej armii i możliwości rozbudowania Gildii magów do 4 poziomu. Wojsko dość zróżnicowane, posiada dwie jednostki latające. W czasie oblężenia spisuje się świetnie.

Surowce:

Cały czas przydatne drewno i ruda, później równie istotna stanie się rtęć i klejnoty. Warto więc zadbać o ich stałe źródło.

Rozbudowa:

Analogicznie do rozbudowy Cytadeli. Z tym, że tutaj zwracamy szczególną uwagę na wybudowanie w pierwszej kolejności: Ulepszonej Wieży Łuczników, Ulepszonej Wieży Gryfów, Ulepszonego Klasztoru, Ulepszonego Portalu Chwały oraz Ulepszonej Areny Walk – reszta, jak w przypadku Cytadeli – w dowolnej kolejności.

Unikalne budynki:

Bractwo Miecza – dodaje 2 punkty do morali garnizonu – warto kupić. Stajnie zwiększają cotygodniowy zasięg bohatera po mapie – wymagany do zbudowania Areny Walk. Bastion Gryfów – zwiększa cotygodniową populację Gryfów o 3 sztuki – warte zakupu. Kuźnia w tym mieście zaopatruje naszego bohatera w Balistę.

Heros:

Analogicznie z punktem w opisie Cytadeli. W tym przypadku jednak, z racji możliwości rozbudowy Gildii Magów do 4 poziomu, warto skupić się na polepszeniu umiejętności Mądrość do poziomu eksperckiego. Ważne są też cztery rodzaje umiejętności magicznych: Magia Ziemi, Powietrza, Wody i Ognia. Na pewno przyda się Dowodzenie i Logistyka.

Jednostki:

Poziom 1: Pikinierzy / Halabardnicy

Na początku gry przydają się, gdyż zadają dość spore obrażenia, jak na jednostkę 1 poziomu. Później natomiast stają się celem zaklęć rzucanych przez wrogiego bohatera. Warto przysłonić nimi Kuszników, bądź Kapłanów.

Poziom 2: Łucznicy / Kusznicy

Kusznicy strzelają dwukrotnie, pamiętajmy więc, by wcześnie ich ulepszyć. Zadają duże obrażenia, jednak są mało wytrzymali, dlatego tez należy wspomóc ich Kamienną skórą, Błogosławieństwem i Precyzją. Są główną jednostką używaną podczas walki.

Poziom 3: Gryfy / Królewskie Gryfy

Świetna, szybka jednostka latająca. Gryfy królewskie posiadają nieograniczony kontratak, co jest niezwykle pomocne podczas bitwy. Warto rzucić na nie Przyspieszenie, Błogosławieństwo, Kamienną Skórę, a nawet Modlitwę. Jedna z głównych jednostek używanych w walce i możliwie najlepsza jednostka 3 poziomu.

Poziom 4: Zbrojni / Krzyżowcy

Z racji tego, iż są dość wolni, częściej służą , jako tarcza dla Kuszników czy Kapłanów. Mimo to zadają duże obrażenia, są wytrzymali, a Krzyżowcy na dodatek atakują dwukrotnie. Warto wspomóc je Błogosławieństwem i Modlitwą.

Poziom 5: Mnisi / Kapłani

Świetna jednostka strzelająca, zadająca duże obrażenia. Mało wytrzymali, dlatego wspomagamy ich Kamienną Skórą, Modlitwą i Precyzją. Jedna z głównych jednostek używanych podczas bitew.

Poziom 6: Kawalerzyści / Czempioni

Bardzo wytrzymali, zadają duże obrażenia oraz dostają premie podczas walki. Warto rzucić na nie Przyspieszenie, Modlitwę oraz dodatkowo Kamienną Skórę. Jedna z głównych jednostek używanych w walce.

Poziom 7: Anioły / Archanioły

Świetna jednostka, jedna z najlepszych w grze. Lata po całym polu heksowym, zadając ogromne obrażenia. Dodatkowo, dla zwiększenia ich efektywności, rzucamy na nie Modlitwę i Błogosławieństwo. Dostają 1 punkt do morali, nienawidzą Diabłów, zadając im o połowę większe obrażenia. Archanioły posiadają również zdolność do wskrzeszania poległych, sojuszniczych jednostek. To jedna z głównych jednostek używanych podczas bitew.

Opracowała: Hathostet


Komentarze
Lady_Biara dnia 21 grudzień 2008 o 22:53
A g#$no prawda. Cytadela jest fantastycznym miastem. To w końcu też barbarzyńcy ale z bagien. Trzeba tylko umieć grać. dodam, że u każdego herosa warto rozwijać "magię ziemii." pozwlala na portale i inne "myki" smiley
heroes35 dnia 01 luty 2009 o 13:25
jedyny minus jaki znalazłem to ten że ciągle jest porównywana cytadela! a tak o super
77psmk dnia 08 maj 2009 o 21:11
tatalia to wielka cywilizacja
77psmk dnia 08 maj 2009 o 21:12
dlaczego tak mało ludzi odwiedza tawerne
77psmk dnia 08 maj 2009 o 21:14
najlepsza jednostka 6 poziomu to upiorny rycerz
77psmk dnia 08 maj 2009 o 21:15
5 enty
77psmk dnia 08 maj 2009 o 21:16
4 ogrzy szamani
77psmk dnia 08 maj 2009 o 21:19
3 zywiolak lodu
77psmk dnia 08 maj 2009 o 21:19
2 zywiolaki burzy
77psmk dnia 08 maj 2009 o 21:20
1 centaury bojowe
Fanheroes dnia 21 czerwiec 2009 o 16:12
90% słów się zgadza, ale reszta.... nie zgodzę się na przykład z tym co napisałaś o czarnych rycerzach
ralf111 dnia 23 sierpień 2009 o 21:36
hmm kiedyś sie gralo w heroesa III teraz rzadzi tribles of east(dla tych ktorzy nie wiedza co to to jest to samodzielny dodtek do homam V jest ta, kuznia przeznaczenia i dzikie hordy) co do III ja zawsze gralem twierdza Jest najlepsza a i artykol super smileysmileysmiley
Fergard dnia 11 wrzesień 2009 o 22:16
Tak patrzę na tą recenzję... I większość tych tekstów wydaje mi się być wyssana z palca. Nigdy nie słyszałem, by ktoś mówił o Cz. Rycerzach "Za wolni". Parę takich kwiatków jeszcze będzie. W pewnym zaś momencie można odnieść wrażenie, że autorka zaczęła kopiować ten sam tekst, z lekkim jego przerabianiem. I for the love of Mike: Inferno silne?! Jedyne "Godne uwagi" jednostki(Nie mylić z dobrymi) to Hellhoundy, Ifryty i Diabły. Czart wytrzymały? Nonsens, ma tylko 45 hp. Cóż... Ocena raczej nie będzie wysoka.
smiercionosny dnia 06 grudzień 2009 o 18:16
Tak jak już ktoś wspomniał, wszystko jest porównane do Cytadeli. Ja tam najbardziej lubię Nekropolis, Zamek i Wrota Żywiołów, a najlepszą jednostką szóstego poziomu będzie Miryd, albo Skorpena. Ocena będzie średnia. Ale będzie smiley smiley
dawidshadow dnia 22 styczeń 2010 o 17:50
Jak dla mnie to 1.Fort 2.Lochy 3.Bastion
dawidshadow dnia 24 styczeń 2010 o 14:04
Lady_Biara ma racje Cytadela to świetny Zamek
lecil dnia 25 maj 2010 o 09:32
1. Forteca
2. Wrota Żywiołów
3. Nekropolis
4. Bastion
5. Twierdza
6. Cytadela
7. Lochy
8. Inferno
9. Zmek
lecil dnia 25 maj 2010 o 09:33
Zamek* smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 50% [4 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 25% [2 Głosów]
Słabe Słabe 25% [2 Głosów]
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca  w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry