Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes II - Fabuła Kampanii - Kampania Rolanda

Heroes II : Fabuła Kampanii

"Kampania Rolanda"

Scenariusz 1:

Mój wierny wasalu. Z ulgą i wdzięcznością, przyjmuję twoją przysięgę lojalności. Jak wiesz, mój nikczemny brat Archibald zajął zamek mego ojca i uzurpował sobie prawo do tronu. Jedynie lordowie z pobliskich zamków, dość szybko, ślubowali mu wierność, ale obawiam się, że nawet pozostali lordowie złożą przysięgę z braku innego rozwiązania. Jestem zdecydowany zmienić ten stan rzeczy, nawet, jeśli miałoby to oznaczać, wywołanie wojny z wasalami lojalnymi niegdyś wobec mego ojca. Dlatego z ciężkim sercem muszę Ci rozkazać, byś siłą zmusił do lojalności baronów, zamieszkujących tereny w pobliżu mego letniego pałacu. Nie mogę sobie pozwolić na porażkę, dlatego przekazuje Ci pewną sumę złota, która powinna wystarczyć do wypełnienia tego zadania. Przekazuję Ci również magiczny amulet, który pomoże nam w skoordynowaniu naszych działań. Noś go zawsze przy sobie, a będziemy w ciągłym kontakcie.

Scenariusz 2:

Doskonale! Nasze pierwsze posunięcie zakończyło się pełnym sukcesem. Niestety, nie mamy czasu na świętowanie. Pozostali lokalnie panowie są wielce niezadowoleni z powodu naszych niedawnych zwycięstw i postanowili stanąć przeciw nam. Twoim zadaniem jest zdławienie rebelii, ale do odpowiedniego zabezpieczenia regionu potrzebne Ci będą siły, zebrane w poprzednich misjach. Nie muszę Ci przypominać powagi twego zadania. Musimy wygrać, aby zapewnić sobie wpływy z podatków, niezbędne do finansowania wojny przeciw Archibaldowi. Przekazuję Ci resztki mego złota na zebranie armii potrzebnej do osiągnięcia zwycięstwa.

Scenariusz 3 lub wstęp do 4 misji:

Gratulacje! Wspaniały pokaz militarnych zdolności! Posiadając zaplecze finansowe tego bogatego, rolniczego regionu, mamy dość złota, by wygrać tę wojnę. Teraz musimy zabezpieczyć dostęp do pozostałych zasobów. Nasz wróg, Archibald, zaczął przemieszczać wojska na południe, w stronę górzystego, górniczego regionu znanego, jako Carator, musimy stanąć przeciwko niemu i przejąć zasoby na tym terenie. Jednocześnie otrzymałem błaganie o pomoc, od Roklina, króla Krasnoludów. Cztery dni temu czarnoksiężnicy Archibalda zaatakowali wioskę Krasnoludów, wyrzynając wszystkich mężczyzn, kobiety i dzieci, w poszukiwaniu złota. Nic nie znaleźli, więc ruszyli do ataku na pozostałe osady krasnoludzkie. Mój generale, potrzebuję twojej rady. Czy lepiej natychmiast zaatakować siły Archibalda w Carator, czy też powinniśmy ruszyć na pomoc Krasnoludom?

Scenariusz 4, jeśli gracz zdecydował się na misję 3:

Posłaniec od Roklina przyniósł wiadomość, w której król wyraził swoją dozgonną wdzięczność za pomoc w walce z czarnoksiężnikami. W podzięce Roklin obiecał Ci bezwarunkową pomoc Krasnoludów, tak długo, jak będziesz u mnie na służbie. Wysłał już wojska w góry Carator, czekając na twój ruch przeciwko Archibaldowi. Jego oddziały są na twoje rozkazy.

Scenariusz 5:

Fakt zajęcia kopalń Caratoru, w znacznym stopniu wzmocnił naszą pozycję. Wzrost naszej potęgi sprawił z kolei, że paru ostrożniejszych lordów zaczęło się zastanawiać nad dołączeniem do naszej słusznej sprawy. Dwóch z nich w końcu zgodziło się przejść na naszą stronę. Ich twierdze leżą w newralgicznych punktach doliny, którą trzeba kontrolować, aby przechwycić linie dostaw do zamku Archibalda. Twoim zadaniem jest zebranie armii z lokalnej ludności i przypuszczenie ataku na pozostałych dwóch wrogich baronów z doliny. Gdy osiągniesz ten cel, będziemy mogli kontrolować znaczną część całego kontynentu i będziemy mogli przejść do ofensywy.

• Oferta Archibalda:

Generale! Mówi król Archibald. Twoje wyczyny militarne zrobiły na mnie wrażenie i postanowiłem dać Ci szansę dołączenia do mnie i otrzymanie odpowiedniej nagrody. Mogę Ci zaoferować bogactwa i potęgę, o jakich mój brat może tylko marzyć. Bogactwo i potęga zamiast pewnego stryczka, gdy w końcu podbiję słabowitą armię Rolanda. Cóż na to powiesz?

Scenariusz 6, jeśli gracz nie zdradza Rolanda:

Mój wieszcz powiedział mi, że odrzuciłeś propozycję zdradzenia mnie. Ponownie jestem twoim dłużnikiem. Zapewniam Cię, że gdy to się wszystko skończy, szczodrze wynagrodzę twoją służbę. Otrzymałem prośbę o pomoc od Czarodziejek z Noraston. Ich publiczne wypowiedzenie się po mojej stronie sprawiło, że stały się obiektem furii Archibalda. Wysłał tam wielką armię, aby ukarać je dla przykładu. Musimy stanąć w ich obronie, jeśli mamy zachować dyplomatyczna wiarygodność. Wysyłam Lorda Haltona, który pomoże Ci w obronie Czarodziejek. I jeszcze raz, dziękuję.

Scenariusz 7 i 8:

Czarodziejki przysyłają podziękowania za pomoc i obiecują wesprzeć nas swymi najlepszymi dowódcami, tak długo, jak będziesz u mnie na służbie. Mój dobry generale, potrzebuję twej rady. Zbliża się czas przygotowań do ataku przeciwko memu nikczemnemu bratu. Moi doradcy mają sprzeczne opinie. Połowa uważa, że powinienem Ci rozkazać zebrać armię, by zaatakować lordów wiernych Archibaldowi, podczas gdy pozostali nalegają, bym wysłał Cię, za pomocą portali, w poszukiwaniu legendarnej Najwspanialszej Korony. Jaka jest twoja decyzja?

Scenariusz 9:

Widzę, że udało Ci się zebrać wojska i jesteś gotów zaatakować siły Archibalda. Z powodu gwałtownej kontrofensywy na moje ziemie na zachodzie, nie mogę wysłać Ci pomocy w tej godzinie próby. Pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że zebrane przez Ciebie wojska, zdołają podołać temu zadaniu. Pomoże Ci w nim Lord Haart. Aha, i jeszcze jedno. Koniecznie schwytaj generała Corlagona. Bez jego doświadczenia, porażka Archibalda jest bardziej prawdopodobna.

Scenariusz 10:

Nareszcie, wojna zbliża się do końca. Mój brat nie zgodził się poddać w obliczu twojej armii, a zamiast tego, wysyła swe nieumarłe wojska na wojnę przeciwko własnemu ludowi. Do obrony mych ludzi muszę wykorzystać wojska, które tak mądrze poprowadziłeś do zwycięstwa przeciwko generałowi Corlaganowi. Zdecydowałem, że Lord Haart stanie na czele obrońców, zaś Ty dowodzić będziesz atakiem na osłabione siły mego brata. Otrzymasz pełen dostęp do osad skonfiskowanych niedawno wasalom Archibalda. Mądrze je wykorzystaj i schwytaj mego brata! Zakończmy w końcu tę wojnę domową!

Finałowa mowa Rolanda:

Mój bracie Archibaldzie, pomimo twych zbrodni przeciwko mnie i królestwu, okażę Ci łaskę, której Ty z pewnością byś mi nie okazał. Skazuję Cię na zamianę w kamień i umieszczenie w zachodniej wieży, do czasu, gdy przyszłe pokolenia zlitują się nad tobą i przywrócą Ci życie. Jeśli to w ogóle kiedyś nastąpi. W każdym wypadku, możesz być pewien, że już nigdy nie zobaczysz korony.

Opracowała: Hathostet


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca  w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry