Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes III - Dodatki
Ogólny opis dwóch oficjalnych oraz jednego nieoficjalnego dodatku dla Heroes of Might and Magic III.

Armageddon's Blade

Według różnych ekspertów jest to najlepszy dodatek do Heroes of Might and Magic III, zawiera nowe rasy stworów oraz jeden nowy zamek Wrota Żywiołów, w którym możemy kupić przedstawicieli żywiołów tzw. żywiołaki oraz feniksy i rusałki.

W dodatek zawiera również nowe kampanie:

 • Ostrze Armagedonu - Zamek, Inferno, Wrota żywiołów
 • Smocza krew - Lochy
 • Pogromca Smoków - Forteca
 • Festiwal Życia - Twierdza
 • Nieroztropny Kaprys - Twierdza (bohater Christian, rycerz)
 • Igranie z Ogniem - Cytadela

Dodatek Ostrze Armagedonu posiada również nowe scenariusze, oraz ulepszony generator map losowych, edytor kampani i ulepszony edytor map. Kolejną dobrą informacją dla twórców map jest dodanie kilku nowych bohaterów z bardzo ciekawymi spacjalnościami: Roland (rycerz), Gelu (łowca), Dracon (czarodziej), Xeron (demon), nieumarły Lord Haart (rycerz śmierci), Mutare (suweren), Kilgor (barbarzyńca) Boragus (barbarzyńca), Adrienne (wiedźma).

Fabuła AB opowiada o wydarzeniach po Restoration of Erathia. Nowy władca Eofolu - Lucyfer Kreegan pragnie stworzyć potężną broń - Ostrze Armageddonu, by za jego pomocą pogrążyć w świat w chaosie i zniszczeniu. Katarzyna - przyszła królowa Erathii - razem ze swoim mężem Rolandem, Gelu i generałem Kendalem próbują go powstrzymać. Katarzyna odnosi wreszcie zwycięstwo, ale okupione utratą poparcia lordów ze swojego państwa. Ostatecznie Katarzyna zostawia Ostrze w rękach Gelu, a sama zrzeka się praw do tronu i odpływa z powrotem do Enroth.

Jest to główny wątek fabularny. Istnieje jeszcze pięć równorzędnych:

 • Smocza krew
  Władczyni podziemia Mutare chce przejąć majątek i ziemię Orwalda - jej największego wroga który w jej oczach jest tylko starym niedołęgą marnotrawiącym swój i jej czas. Mutare w swojej kampanii wypija zawartość fiolki smoczej krwi, która przeistacza ją w prawdziwego smoka.
 • Igranie z ogniem
  Adrienne - wiedźma parająca się magią ognia powraca z nauk do swojej ojczyzny - Tatalii. Orientuje się jednak, że jakiś nekromanta sieje na ziemiach jej kraju zniszczenie poprzez wzniecanie pożarów. Zabici są włączani do nieumarłej armii która - jak się później okazuje - bezmyślnie maszeruje aż na wybrzeże. Sprawcą tych wszystkich zdarzeń okazuje się być Lord Haart - zdrajca wskrzeszony przez swoich wyznawców. Adrienne musi raz na zawsze odesłać go do grobu.
 • Festiwal Życia
  Kilgor to ambitny i brutalny barbarzyńca. Bierze udział w Festiwalu Życia - turnieju organizowanym co 40 lat w celu wyłonienia nowego władcy Krewlod. Kilgor staje najpierw przeciwko bestiom zamieszkującym jego kraj, później innym pretendentom do tronu, a na końcu przed samym królem Winstonem Boragusem.
 • Pogromca smoków
  Czarodziej Dracon idąc w ślady swej rodziny postanawia zostać pogromcą smoków. W tym celu musi najpierw przejść test swej matki - zabić kryształowego smoka, później wyzwolić ludność Bracady z plagi rdzawych smoków, odnaleźć i zabić czarodziejskiego smoka, by na końcu stanąć przeciwko samemu błękitnemu smokowi.
 • Nieroztropna wpadka
  Młody sir Christian - perfumista - wybiera się na morską wycieczkę. Po drodze jednak jego statek rozbija się u brzegu nieznanej wyspy zamieszkanej przez dzikie plemiona. Christian musi wykonać szereg zadań zleconych mu przez wodzów owych plemion by móc wydostać się z tego koszmarnego dla niego miejsca. Po drodze będzie się musiał jeszcze zmierzyć z piratami z floty Regnan, by w końcu zostać uratowanym przez samą Katarzynę. Wyjątkowo fabuła tej kampanii toczy się tuż przed wydarzeniami z RoE i jest bezpośrednim wstępem do nich.
The Shadow of Death

Drugi dodatek do Heroes III. W tłumaczeniu na język polski tytuł znaczy Cień Śmierci. W tym dodatku również mamy nowe kampanie:

 1. "Nowy początek" - Bastion
 2. "Eliksir życia" - Bastion
 3. "Tnij i siecz" - Twierdza
 4. "Narodziny barbarzyńcy" - Forteca i Twierdza
 5. "Bunt nekromanty" (?) - Nekropolis
 6. "Przeklęte przymierze" - Bastion, Twierdza, Nekropolis

W Nowym początku kierujesz czarodziejką Gem i łowcą Clancym. W czterech scenariuszach muszą oni zdobyć trzy artefakty dla Sandro: Amulet Grabarza, Buty Trupa i Kaptur Wampira.

W Eliksirze życia łowca Gelu, na rozkaz Leśnej Straży zdobywa Pierścień Życia, Pierścień Żywotności oraz Fiolkę Żywej Krwi.

Bohater Tnij i siecz, Crag Hack, barbarzyńca wykonuje dla Sandro zadania związane ze zdobyciem składników Zbroi Przeklętego.

Powstanie barbarzyńcy opisuje historię Yoga, czarodzieja, który poczuł w sobie krew ojca barbarzyńcy i opuścił akademię Bracada, by dołączyć do oddziałów Winstona Boragusa, księcia Krewlod. Ukrywa także u proroków części Miecza Anielskiego Przymierza.

Bunt nekromanty - czarodziej Sandro okazuje się być nekromantą i przy pomocy artefaktów szybko pozbywa się starych wrogów. Zawiera pakt z Finneasem Vilmarem, nieumarłym królem.

Przeklęte przymierze opowiada o ostatecznej rozprawie powyższych bohaterów i pokonaniu Zła, w osobie Sandro i Finneasa.

W Cieniu Śmierci możemy również łączyć artefakty w łączące ich moce przedmioty o jeszcze większej potędze.

In the Wake of Gods

Na bazie dodatku The Shadow of Death stworzono również dodatek In the Wake of Gods.

Jest to nieoficjalny dodatek do Heroes of Might and Magic 3: Shadow of Death, którego pomysłodawcą jest jeden z fanów gry, Slava. W założeniach ma on rozbudować uczynić grę ciekawszą oraz zapewnić pewną możliwość modyfikowania. Dodawanie nowych jednostek, włączanie/wyłączanie pewnych opcji, blokowanie pojawiania się pewnych elementów na mapie stało się możliwe właśnie dzięki WoG-owi. Projekt ten jest wciąż rozwijany, nawet mimo tego, że pojawiła się już część piąta serii. Wśród nowości warto wymienić pojawienie się dowódców (odpowiadają oni Bohaterom z części czwartej - zdobywają doświadczenie i umiejętności specjalne, ale mogą też i walczyć): Paladyna, Pustelnika, Kapłankę, Oprawcę, Ogrzego Dowódcę, Pożeracza Dusz, Sukkuba, Żywiołaka Kosmosu i Szamana. Poza tym jednostki siódmego poziomu można było podnieść do rangi stworzenia ósmego poziomu. Dodano też dużo potworów neutralnych - trzygłowego smoka Gorynycza, spokrewnionego z Gremlinami Gremlinołaja czy też Arktycznych Strzelców. Nie zabrakło także jednostek ze zdolnościami specjalnymi - Emisariuszy.

Na grudzień 2007 roku planowana jest premiera najnowszej i ostatniej wersji dodatku - WoG 3.59. Ma zawierać rozbudowane narzędzia do tworzenia zaawansowanych skryptów ERM, wiele nowych stworów oraz 2 nowe miasta: Forge i egipskie.


Komentarze
Mroczny Czempion dnia 16 marzec 2007 o 18:18
Dodatki do HeroesIII są następujące:
Wake of Gods (nieoficjalny)
Armageddon Blade
oraz Shadow of Death

Zaczne opowiadać o pierwszym o którym najmniej wiemsmiley

WAKE OF GODS-Przebudzenie bogów

Sensacja,rosjanie obudzili starego ale jarego Herosa III
Dodali kilka artefaktów,system rozwoju herosa z...IV,emisjariuszy bogów,jednostki 8 poziomu,zostawianie na terenie mapy kilka potworków,niszczenie miast i inne ogólnie zniszczyli piękną serie

SHADOW OF DEATH-Cień Śmierci

czyli historia Nekromanty Sandro który przekonał albo przekupił czterech bohaterów żeby znaleźli cztery artefakty tworzące Płaszcz Króla Nieumarłych wszystko było świetne gdyby nie to że herosi sie opamiętali i wyruszyli na wspólną krucjatę przeciw nekromancie...
Mało nowych rzeczy dali kilka artefaktów powstawiali tam kilka nowych potworków....niby mało a cieszy.Bo Heroes to heroes zawsze świetne.


Armagedon Blade- Ostrze Armageddonu

Według różnych ekspertów jest to najlepszy dodatek do Heroes of Might and Magic III, zawiera nowe rasy stworów oraz jeden nowy zamek Wrota Żywiołów, w którym możemy kupić przedstawicieli żywiołów tzw. żywiołaki oraz feniksy i rusałki

Fabuła AB opowiada o wydarzeniach po Restoration of Erathia. Nowy władca Eofolu - Lucyfer Kreegan pragnie stworzyć potężną broń - Ostrze Armageddonu, by za jego pomocą pogrążyć w świat w chaosie i zniszczeniu. Katarzyna - przyszła królowa Erathii - razem ze swoim mężem Rolandem, Gelu i generałem Kendalem próbują go powstrzymać. Katarzyna odnosi wreszcie zwycięstwo, ale okupione utratą poparcia lordów ze swojego państwa. Ostatecznie Katarzyna zostawia Ostrze zaostaje w rękach Gelu co nie było najlepszym pomysłemsmiley
Tzar dnia 09 maj 2007 o 13:43
Dodatki są supersmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
Tzar dnia 09 maj 2007 o 13:45
smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
Sebek_1-9-9-6 dnia 13 lipiec 2007 o 14:29
kupilem herosa sage i mam wszystkie oficjalne a z internetu zciagnalem WoGa
BolekSzukaLolka dnia 31 lipiec 2007 o 20:51
a ja chce zeby zrobili dodatek, ze cale nowe miasto bedzie smocze i tylko smoki bedzie mozna tam kupic, od slabych do bardzo mocnych
Shadow_Witch dnia 06 sierpień 2007 o 18:30
Nie miałam dodatku...Ale fajnie wiedzieć że są smiley
lol772 dnia 07 sierpień 2007 o 08:56
Sod rzadzi
Ilidan Stromage dnia 16 wrzesień 2007 o 19:30
In the Wake of Gods grałem w ten dodatek jest świetny nie tylko awansujesz bohatera ale terz swojego awatara można ustawić tam żeby miec odrazu grala w zamku
Ilidan Stromage dnia 16 wrzesień 2007 o 19:31
i można ustawic drugie ulepszenie dla ostatniej jednostki np starożytny behemot jak poczekasz jedną kolejke w zamku to zmienia sie w upiornego behemota
Cross dnia 16 październik 2007 o 13:08
homm 5 rzadzi
Ilidan Stromage dnia 23 październik 2007 o 20:44
homm 5 jescze bardziej bedzie żądzic jak 8 listopada wyjdą dzikie hordy
BialyHeros dnia 07 listopad 2007 o 15:46
Armagedon Blade jest najgorszym z dodatków a SHADOW OF DEATH jest o wiele lepszym o WAKE OF GODS niema, co mówić, bo jest nieoficjalnym dodatkiem.
adamuso dnia 08 listopad 2007 o 19:21
tak,AB jest ''głupie''(lekko powiedziane smiley )Ale SoD rządzi a WoG
Panuje smiley
golan95 dnia 26 grudzień 2007 o 18:49
grając w II i trójkę heroesa czułem że sandro będzie kimś ważniejszym dla fabuły niż tylko bohaterem do gry multiplayer.... on był nekromantą z prawdziwego zdarzenia!!!
Przemo H5 dnia 12 styczeń 2008 o 10:55
Niech ktoś da mi znak gdy wyjdzie WoG 3.59.
Dobra smiley
Lady_Biara dnia 23 styczeń 2008 o 16:16
a ja uwazam ze AB jest tak samo dobry jak shadow of death. moze trudniejszy ale coz....fabula bardziej mnie kreci. bo w tym drugim dodatku tym Sandro mi sie juz odbijalo
Azure Dragon dnia 13 marzec 2008 o 16:33
Czy ktoś zauważył że na pudełku AB jest w tle jakaś fabryka? Jak zlikwidowali The Forge to powinni też usunąć tą fabrykę, nie uważacie?
Lady_Biara dnia 02 kwiecień 2008 o 17:04
to pwnie Kuźnia w której wykuto Ostrze Armageddonu przez Wielkiego Kowala Khazzadara (czy jakoś tak)
mada21211 dnia 18 maj 2008 o 09:13
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wgrać dodatek
dragon0 dnia 23 maj 2008 o 17:07
Armageddon's Blade daje najwięcej nowych rzeczy
ALE The Shadow of Death ma fajne kampanie!!!
dragon0 dnia 23 maj 2008 o 17:07
[img][url][/url][/img]pavlos1909 dnia 06 czerwiec 2008 o 16:44
ściągnoł bym sobie wake of gods ale moze jakieś wiry mi sie sciongnoną boje sie o to i heros z dwoma dodatkami mi si i tak podoba nie potrzebuje tego dodatku
Dyzonaur dnia 18 czerwiec 2008 o 09:50
Mi wszystkie dodatki sie podobają i nawet ta podstawowa część smiley
Penelopa132 dnia 22 czerwiec 2008 o 14:06
mi tez smiley
Wladca Smokow dnia 03 lipiec 2008 o 23:38
cytat Lady_Biara:
to pwnie Kuźnia w której wykuto Ostrze Armageddonu przez Wielkiego Kowala Khazzadara (czy jakoś tak)
Odp.:
To nie jest ta kuźnia, to miało być miasto Forge, które usunięto z powodu fanów, a oni tego miasta nie chcieli. Miały tam być roboty, itp. Tastąpiono je Wrotami Żywiołów. chyba okładki im się nie chciało zmieniać...
szczur20 dnia 23 lipiec 2008 o 16:35
wielki cienias
cienias
sredni smiley
dobry smiley
bardzo dobry smiley
shadow of death smiley
arbagedon blade smiley(dałbym smiley gdyby było forge przecież było w might and magic)
WoW smiley
szczur20 dnia 23 lipiec 2008 o 16:36
(dałbym smiley gdyby było forge, przecież było w might and magic)
szczur20 dnia 28 lipiec 2008 o 05:25
W kampani ostrza armagedonu gramy też bastionem a tam o nim nie pisze
legolas78 dnia 29 lipiec 2008 o 20:39
mam wszystkie herosy 1 2 3 4 5
bastion527 dnia 01 sierpień 2008 o 21:01
w SoD czy w AB Lączy sieartefakty
Wladca Smokow dnia 12 sierpień 2008 o 02:03
Artefakty łączy się w SoD.
@legolas78
Też mam wszystkie z dodatkami + Heroes Chronicles 1-8 + WoG...
Jak się ma wszycho to jest suuper.... smiley
Lady_Biara dnia 26 sierpień 2008 o 17:47
ach, no fakt. To Forge. Ale gapa ze mnie
Ryba1373 dnia 12 styczeń 2009 o 19:01
Gdzie można ściągnąć dodatki do Heroes 3???
Net12 dnia 22 lipiec 2009 o 13:10
WoG'a można ściągnąć z Kwasowej Groty
trochę trudno się go instaluje
Net12 dnia 22 lipiec 2009 o 13:14
Jednak lepiej go stąd ściągać
Markal2000 dnia 11 październik 2009 o 15:59
Dodatki super wszystkiesmiley

ostrze Armagedonu byłoby fajniejsze z Forge
pioter222 dnia 10 luty 2010 o 18:05
E tam forge by nie pasowało i po za tym jest głupie
fishkebab dnia 08 czerwiec 2010 o 20:46
Forge nie jest głupie tylko mocno micz i medżikowe a tak o wogu, ja bym dał do niego zamiast żywków Vori co wy na to? Żywki kraju nie mają to nie muszą być a Vori istnieje a miasta w Herosach nie ma.
Sandro8889 dnia 26 czerwiec 2010 o 09:58
najbardziej lubie sandro i gelu
kacper66 dnia 02 wrzesień 2010 o 20:21
skąd sciągnąć ostrze armagedonu musze to mieć skoro jest o christiane !!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry