Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes V - Poradnik do kampanii V

Kampania Sylvan  w Heroes of Might and Magic V

Treeborn Quiver

Misja Pierwsza: Uchodźcy

Cele:

 • Utrzymaj granice
 • Nie przekraczaj granic Imperium
 • Findan musi przeżyć

Misję zaczynasz na północnym-wschodzie. Na początek jak najszybciej zajmij po prawej stronie miasta tartak,a następnie okoliczne kopalnie składy i groty. Laboratorium alchemika znajduje się na północnym- wschodzie. Zwiększaj armię Findana i oczyść sobie trakty do garnizonów. Jeden z nich może być pusty, więc donieś tam jednostek i postaraj się zwiększyć siłę garnizonów aby nie były łatwym celem. Dobrym pomysłem jest patrolowanie Findanem i jeśli ci się uda jakimś innym bohaterem garnizony. Zadbaj aby mieli oni naprawdę silą armię. Obserwuj ruchy wojsk i oczekuj przybycia Lorda Demonów. To on jest w stanie wyrządzić ci największe straty. Pokonanie Lorda Demonów będzie oznaczało zakończenie misji.

Treeborn Quiver

Misja Druga: Szmaragdowe smoki

Cele:

 • Pozyskaj 20 Szmaragdowych Smoków
 • Przejmij miasta Demonów
 • Findan musi przeżyć

Misję rozpoczynasz na półwyspie. Standardowo zwiedź okoliczne terany i zajmij kopalnie, zbierz skarby i rozbuduj zamek. Na północy znajduje się zejście do podziemi. Aby rozpocząć poszukiwanie Szmaragdowych Smoków, musisz zająć jedno z miast. Uderz na miasto demonów znajdującym się na północno-wschodnim półwyspie, gdzie dotrzesz łodzią, którą możesz wybudować w swoim zamku. Gdy zajmiesz miasto uwolnisz uwięzionego Smoka, który przekaże ci informację, że w podziemiach i na powierzchni rozsiane są obeliski, które wskażą ci gdzie znajdują się smoki. Pozostaje ci teraz tylko przemierzyć mapę zniszczyć wszystkich na drodze i zebrać smoki. Jest jeszcze misja poboczna, aby zająć miasta Demonów ale musisz to zrobić zanim findan będzie miał 20 Smoków, ponieważ jeśli znajdą się one w jego armii kończy się misja.

Treeborn Quiver

Misja Trzecia: Obrona

Cele:

 • Odzyskaj Syris Thalla
 • Obroń miasto przed atakami wroga
 • Uwolnij Talanara i Diarela
 • Przygotuj garnizon w Syris Thalla
 • Findan musi przeżyć

Misja zaczyna się od ataku na Syris Thalla. Nekromanta Raven nie będzie miał problemów z pokonaniem sił znajdujących się w mieście. Twoim pierwszym zadaniem będzie odbicie miasta w przeciągu kilku tur. Zanim jednak zaatakujesz zamek, znajdź przydatny artefakt na trakcie prowadzącym na wschód. Gdy już odzyskasz miasto i dowiesz się, ze wzywa cię Tieru, pojawią się właściwe cele misji. Po pierwsze będziesz musiał odpierać ataki nekromantów, którzy będą cię nachodzić co kilkanaście tur traktem od wschodu używając Monolitu. Każdy kolejny nekromanta będzie miał silniejszą armię. Po drugie musisz uwolnić z więzienia dwóch twoich uczniów. Jeden znajduje się na powierzchni na południowym zachodzie, drugi jest uwięziony w podziemiach do których można się dostać zejściem obok wrogiego zamku znajdującego się po wschodniej stronie mapy. Ostatnim celem jest przygotowanie garnizonu. Ma się on składać z 50 Wielkich Druidów, 30 Srebrnych Jednorożców, 10 Zielonych Smoków. Przygotuj armię i popłyń Findanem rzeką na zachód. Wyjdź na ląd obok wrogiego miasta i tu rozpocznij przejmowanie potrzebnych budowli, oraz miasta. Gdy już zajmiesz miasto ruszaj uwolnić pierwszego herosa. Nie przestawaj rozbudowywać zamku. Po uwolnieniu pierwszego ucznia udaj się do podziemi po drugiego i w międzyczasie zajmij wrogie miasto na wschodzie. Cały czas uważaj na nadciągające siły z Monolitu na wschodzie.Prostym rozwiązaniem byłoby, utworzyć bohatera z silną armią i zablokować przejście do miasta, w ten sposób szybciej powinno ci się udać zebrać odpowiednią armię w zamku.

Treeborn Quiver

Misja Czwarta: Archipelag

Cele:

 • Znajdź Tieru
 • Findan musi przeżyć
Cele poboczne:

 • Zbieraj starożytne artefakty

Przed tobą archipelag wysp, które połączone są ze sobą tunelami. Na powierzchni i w podziemiach znajdziesz wiele istot które zechcą się do ciebie przyłączyć. W tej misji jest ważne dbanie o każdą jednostkę w twojej armii. Skrzynki ze skarbem najlepiej wymieniać na doświadczenie. Kiedy już przedrzesz się przez wyspy i podziemia, dotrzesz do położonego na środku mapy skrawka ziemi. To tu znajduje się Tieru, ale jak się okaże jest w niebezpieczeństwie. Demony dotarły tu wcześniej. Nie uda ci się uratować Tieru. Na twojej drodze stanie Lord Demonów Nebiros, a Biara podąży za jego plecami do twierdzy legendarnego elfa i go zabije. Tieru przemówi do ciebie z zaświatów. Teraz musisz dowiedzieć się dlaczego Demony zaatakowały Tieru i odzyskać bezcenny zwój. Biara znajduje się na jednej z południowych wysp. Dostaniesz się tam okrętem pozostawionym przez Demony. Tu stoczysz ostateczną bitwę.

Treeborn Quiver

Misja Piąta: Wampiryczny Lord

Cele:

 • Zniszcz Nikolaja, Wampirycznego Lorda
 • Findan musi przeżyć

Misję tę zaczynasz na północnym-wschodzie. Standardowo zajmuj kopalnie, zbieraj surowce złoto i rozbuduj swoje miasta. Przy pomocy Monolitu na północy za Garnizonem przeniesiesz się an południe. Jeśli posiadasz już w miarę silną armię zacznij tutaj zajmować co się tylko da. Na zachodnim krańcu tego półwyspu natkniesz się na Upiorne Smoki broniące dwóch cennych artefaktów. Na środku półwyspu znajdziesz Chatkę Jasnowidza. Wejdź tu Findanem, aby otrzymać misję. Jasnowidz chce abyś przyniósł mu cztery krasnoludzkie artefakty. Nie trudno się domyślić, że znajdują się one w podziemiach. Pamiętaj, że w tej misji musisz mieć silą armię we wszystkich herosach. Czeka cię długie i wyczerpujące przemierzanie podziemi. Zajmij także znajdujące się tam miasto.Gdy już skompletujesz cztery krasnoludzkie artefakty zanieś je do jasnowidza. Do twojej armii dołączy pięć Feniksów. Tylko przy ich pomocy będziesz w stanie zabić Nikolaja. On i jego towarzysze czekają na ciebie w środkowej i północno-zachodniej części mapy. Teraz tylko pozostaje ścigać Nikolaja, ponieważ będzie się on przemieszczać. W czasie walki nie mogą ci zginąć Feniksy, bo wówczas Findan nie będzie w stanie wypędzić Wampirycznego Lorda Nikolaja.

Spisano z poradnika dołączonego do oryginalnej gry Homm5


Komentarze
SEBUCH dnia 05 kwiecień 2008 o 13:13
Jeżeli nie umiecie przejść gry to pobierzcie w Download nastepnie do działu Heroes V i plik Save Game. Ja to pobrałem info jak montowac jest tam!!!!!!!!!!!!!smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
kamil1996 dnia 23 lipiec 2008 o 19:28
mapka by sie przydała ludzie smiley smiley
marcin32796 dnia 22 sierpień 2008 o 22:04
masz racje kamil smiley smiley
kamil1996 dnia 28 sierpień 2008 o 14:11
no w końcu mapki extra smiley
wampirzy lord nikolaj dnia 16 wrzesień 2008 o 17:47
nic nie rozumie w 5 misji
Naga Queen dnia 02 listopad 2008 o 12:44
strasznie nudna ta kampania Łowcy...
Dawidas12 dnia 19 grudzień 2008 o 20:45
Ja to nawet do tych kampani jeszcze nie doszłem.
Kam dnia 26 grudzień 2008 o 16:48
Moim zdaniem Findan jest najlepszym bohaterem
Kam dnia 30 grudzień 2008 o 08:56
ile musze czekac miesiecy aby zatakowały mnie demony w 1 misji?
Zabujca dnia 31 grudzień 2008 o 15:07
demony zatakują kiedy będziesz mieć słabą arnię ale Findanem masz się kryć w mieście
Kam dnia 31 grudzień 2008 o 16:38
przeszedłem to co trzeba zrobic w 2 misji
Kam dnia 03 styczeń 2009 o 16:33
trudna ta 2 misja
Xaravald dnia 03 styczeń 2009 o 18:37
Mam problem . Czekam już ok. 3 miesięcy w misji 1 i jeszcze mnie nie zaatakowali . Jakiś bochater podchodzi do mojego garnizonu i zaraz potem ucieka . Na dodatek , nie moge wyciągnąć armi z garnizonów , a sam je tam przecierz wkładałem . Co mam robić ?!
Kam dnia 09 styczeń 2009 o 18:28
nie dawaj tam żadnych armi niech Findan zdobywa doświadzczenie ,a po 2 miesiącach zatakuja cie demony
grol dnia 10 styczeń 2009 o 10:29
Czy ktoś wie jak przejść 2 misje Czarnoksiężników.
Kam dnia 11 styczeń 2009 o 17:49
i maja atakowac cie armie raevena,orsona
Kam dnia 16 styczeń 2009 o 09:19
Nic nie rozumie w 5 misji!!!!
Kam dnia 21 styczeń 2009 o 16:18
Sebuchu jak mam to pobrać, pobieram a mi nie chcą sie odblokować kampanie.
anastazja dnia 19 luty 2009 o 19:59
Nie moge przejsc 5 misji, ktos pomoże?
anastazja dnia 27 luty 2009 o 20:57
Czy naprawde nikt nie może mi pomóc, prosze jakas wskazóka chociasz na GG 1505151
Lisowic dnia 21 lipiec 2009 o 20:39
5 Misja to katorga, ja też teraz tam doszedłem,z jąłem wyspę Nekromanty i całe podziemia są moje, teraz zadowolony idę z dużą armię na Nikolaja, a ten potęga, macie może jakiś pomysł, bo gościa się zabić za ch**a nie dasmiley.
Rex12 dnia 22 lipiec 2009 o 21:04
jest jeszcze inny sposób na wygnanie nikolaja zamiast mieć feniksy w armii można też zabić wszystkie Upiorne smoki jest z tym troche roboty ale nie trzeba się martwić że zginą feniksy
raelag320 dnia 02 sierpień 2009 o 22:09
fajna mapkasmiley
gzajac79 dnia 05 sierpień 2009 o 09:12
...z tymi feniksami to troche nie jest tak różowo,dostaje się ich tylko 5...ja podchodziłem do nikolaja dwa razy w tym raz bez nich...za pierwszym razem pokonałem go,choć nie zabiłem(nie wziąłem ze sobą feniksów)...w tym samym tygodniu zrobiłem małe roszady w składzie,dodałem te nieszczęsne feniksy i zaatakowałem go drugi raz...miał nie za dużą armię i nie miałem żadnych probleemów żeby go pokonać...dla mnie gorszy był bohater,z którym musiałem walczyć w podziemiach...ponad 9000 kościanych łuczników...masakra...
sebastian_labudda dnia 11 sierpień 2009 o 12:51
Kto pomoże prześć 3 misje ? prosze smiley
cisekpl dnia 13 sierpień 2009 o 23:42
ej stracilem w piatej misji jedna czesc krasnoludow mozna jakas inaczej przejs i zabic nikolaja ?? czy musze miec te feniksy??
Khaziu dnia 07 wrzesień 2009 o 20:43
Feniksy są konieczne. Bez nich nie zabijesz nikolaja.
bauaser-kun dnia 14 wrzesień 2009 o 21:13
Strasznie czasochłonne te misje (choć raczej łatwe) Nie miałem problemów w żadnej (no może z wyjątkiem "zmuszenia demonów w pierwszej misji do zaatakowania mnie) Ale zeszło mi trzy razy więcej czasu niż na misje w pozostałych kampaniach. Chya tylko Inwazja w kampanii czarnoksiężników zajęła mi więcej czasu niż dowolna z elfów.

PS. Przepraszam wszystkich fanów długouchej rasy ale muszę to powiedzieć: Nienawidzę elfów!!! Dlaczego właśmie kampania tych przeklętych drzewolubców jest tak czasochłonna???
Dragonis dnia 11 grudzień 2009 o 15:55
ja gram już 6 miesięcy i demony do mnie nie przyszły a Findanem jestem w mieście garnizon mam cały napakowany a armie wszystkich bohaterów słabą !
korag dnia 28 grudzień 2009 o 16:05
Jaki lord ma zaatkowac? Chodzi z imienia
Markal2 dnia 31 grudzień 2009 o 08:21
Ludzie ,jakoś w pierwszym scenariuszu nie chciał mi się pokazać ten Lord Demonów. Ile tak można na niego czekać.
Markal2 dnia 31 grudzień 2009 o 08:40
Bo ja czekałem 10 miesięcy i go nie znalazłem
najki25 dnia 02 styczeń 2010 o 22:10
ile mozna czekac na lorda demonow??????????????
najki25 dnia 03 styczeń 2010 o 20:41
czekam juz 16 miesiac i nic !!!!!!!!!!!! jaj dlugo jeszcze
biala czarownica dnia 27 styczeń 2010 o 17:21
na Lorda Demonów czekam już 12 miesięcy
co mam robić????????????
Hyacyntus dnia 10 luty 2010 o 22:42
Ja Was nie rozumiem. U mnie Biara tj. Lord demonów przychodzi już w drugim miesiącu! Nie zdołam zebrać wojsk, żeby sobie z nią poradzić... Co robić??? Najgorsze jest to, że ona ciągle wskrzesza umarłych, aja nie mam jak na złość tego zaklęcia. Najczęściej wskrzesza Arcy diabły, a te przyzywają czarty. Błagam poradźcie coś...
ArtekXDPL dnia 07 marzec 2010 o 09:37
Pomorze ktoś przejść 2 plansze w tej kampanii bo już gram na tej misji 2 dni po 24h i dalej nie mogę przejść próbowałem już na kilka sposobów ale Deleb/Delab zawsze ma silniejsza armie od mnie a jak podbije jakiś zamek to on automatycznie zaczyna mnie gonić po całej mapie.PS Gram na normalnym a takie problemy!!!!
--------------------------Dotyczy 1 misji-----------------------------------
Lord Demonów wybiega po 2 miesiącach. Ok po zabiciu 3/4 bohaterów wroga.PS do walki z Biarą (Lord Demonów) wykorzystać Chatki myśliwych. Jeśli jeden zły bohater zajmie garnizon nie atakujcie już go ponieważ on tam będzie tak stał do końca misji wiec lepiej zająć się wtedy innymi garnizonami.(Nie dawać wojsk obronicie tym co macie na początku).PS2 Chyba zrobię poradnik.
Hyacyntus dnia 07 marzec 2010 o 21:09
Ja drugą misję przeszedłem tak: Najpierw zająłem Inferno na północnym wschodzie, potem napatoczył się wrogi bohater (chyba Delesmiley z Inferno z południowego zachodu. Ja schowałem się w Sylvanie i odparłem oblężenie. Następnie przeszedłem przez podziemia do Inferno w centrum i je zająłem (bardzo wyniszczająca bitwa). Na końcu zebrałem dwóch bohaterów: Findana i jakiegoś demona, który dowodził demonami z podbitych przeze mnie wcześniej Inferno i zdobyłem ostatnią wrogą fortyfikację. Później zająłem się kompletowaniem smoków. Na tle innych misji z kampanii Sylvanu, stwierdzam, że akurat ta misja jest względnie łatwa. Znacznie gorsza jest trzecia, a piąta, to już w ogóle obłęd...
ArtekXDPL dnia 08 marzec 2010 o 08:14
Gram na tej misji właśnie w ten sposób(Zająć jak najszybciej wszystkie miasta wroga ale zawsze Delab ma silniejsza armie oddemnie i wiem że to najsilniejszy bohater wystarczy tylko że ja zabije wtedy to komp nie am szans. Wogule ona ma tak szybko takie dobre wojsko.
Erasial dnia 10 marzec 2010 o 12:55
bardzo fajny poradnik bardzo mi pomógł
Erasial dnia 12 marzec 2010 o 14:56
ta nikolaj ma 25k smoków i 33k kościanych
ArtekXDPL dnia 12 marzec 2010 o 18:45
Podpowie ktoś jak przejść ostatnią misję to z Nikolajem jest strasznie trudna.
GodSpeed dnia 17 marzec 2010 o 07:55
A jezeli ja np zbobylem miasto demonow na polnocnym wschodzie i od razu zaczolem zbierac smoki i podczas walki mi je troche wybili to moze byc tak ze mi ich braknie na koniec misji i nie bede mogl ich uzbierac?
GodSpeed dnia 24 marzec 2010 o 16:48
W jaiki sposób przejść 3 misje kiedy zebrałem odpowiedni garnizon przejąłem 1 zamek i zaatakował mnie Nekromanta miał ok 1k lucznikow 20 smokow cienia 130 arcyliszow 60 entow 150 wampirow 40 kostuchow i 400 zombie. Pokonał mnie bez problemu i to jeszcze w zamku
Dougalion dnia 09 kwiecień 2010 o 13:50
ostatnia misja strasznie trudna najpierw podbiłem wszystkie nekropolie w podziemiach i na wyspie na południowym zachodzie i zrobiłem 4 nekromantów każdym po 6 miesięcy w mieście nazbierałem armie i atakowałem pojedynczo gdy ostatni padł nikolaj miał tylko 2k łuczniczych szkieletów 230 zombi i około 500-600 kostóch i armią findana poszłem z feniksami i przegrałem a mu zostały 3zombi!
sircaptain dnia 25 kwiecień 2010 o 19:22
Jak mam przejsć pierwszą misje!? Czekam 9 miesiecy a lord demonów nie nadchodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lisowic dnia 07 maj 2010 o 22:15
Kurde goście co do niektórych, ale nie chcę być niegrzeczny, 1 misja to jedna z najbanalniejszych, na początek, eksploracja terenu, doświadczonko nabijamy na bodajże 12 poziom, robimy wojsko i rzecz jasna bronimy garnizony. I nie umacniajcie ich, bo komp jest na tyle tępy że po zajęciu garnizonu będzie stał i czekał na oklaski. Całą armią jaka dysponujecie wracacie do zamku i o ile zrobiliście wszystko jak powiedziałem, Biara przyjdzie za 2 miesiące zajmie środkowy garnizon zaatakuje zamek, teraz obrona i jesteście w domusmiley.
Hirlos24 dnia 08 maj 2010 o 12:03
Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś i dalej nic .
Moze musze zabic bohatera komputera?
Lisowic dnia 09 maj 2010 o 14:04
To bez sensu, jeżeli zrobiłeś wszystko tak jak napisałem to po prostu nie ma bata żeby Biara nie przyszła. A nie robiłeś nic przypadkiem przy garnizonach... może to jest przyczyną...
Lisowic dnia 19 maj 2010 o 17:11
Już wiem co jest przyczyną, słuchaj ponieważ gram od początku już udało mi się dojść do misji Sylwan zagrałem pierwszą misję i okazuje się że: raz nikt mi nie atakuje bram co jest wynikiem nie pojawiania się jednostek Nekropolis(pierwsza powinna być bodajże Deidre) i na końcu dwóch miesięcy - brak demona. To wszystko jest spowodowane złym przetworzeniem wyzwalaczy w misji. trzeba niestety wyłączyć, skasować wszystkie zapisy z tej misji i zacząć od początku. Właśnie zacząłem i mnie już atakująsmiley, jak Biara przyjdzie to potwierdzenie mojej teorii będzie słuszne i wtedy napiszęsmiley.
Lisowic dnia 20 maj 2010 o 19:05
No jest dokładnie tak ja pisałem wcześniej, zrób to co powiedziałem, a będzie gitessmiley.
kodi dnia 03 czerwiec 2010 o 20:20
Mała rada - zabijcie Nikolaja przed 7 miesiącem...
Lisowic dnia 05 czerwiec 2010 o 23:35
@kodi
Hmm gram właśnie w tą misję i mam problem(jak zwykle zresztą:/), mógłbyś powiedzieć dlaczego, wnioskuję też że przeszedłeś już tą misję, byłbym wdzięczny gdybyś przekazał mi coś więcej o swojej technice gry i o tym zabiciu Nikolaja po 7 miesiącach - z góry dziękismiley.
Lisowic dnia 08 czerwiec 2010 o 19:15
Heh już nie ważne, a w każdym razie rada się sprawdziła Nikolaj poszedł w cholerę. Właściwie to bawiłem się z nim przez dłuższy czas w taką ciuciubabkę na wyspie na zachodzie w wyniku czego zająłem zamek u góry i na samym dole, a Nikolaj skrył się w jak wywnioskowałem z tamtejszego Kapitolu, stolicy i tam zbierał cieniasną armię. A zapomniałem dodać że wybiłem wszystkie smoki na mapie i w ten sposób nie trzeba już uważać na feniksy w armii bo już cała kraina jest w świetle dziennym i innym bohaterem wykopałem Łzę Ashy, no i podziemia też moje razem z całą mapką są moje. W końcu zaatakowałem Nikolaja, nie sprawił mi on żadnego problemu miał koło 4k Szkieletków, 888 Zombie, 780 Zjaw, 160 Wampirów, 180 Liszy, 68 Kostuch i koło 40 Smoków Widmowych. Moja armia była znacznie większa, między innymi dzięki Zaklęciu ,,Przywołanie Jednostek" stawałem na skarpie Północno-zachodniej wyspy i wzywałem wojsko. To tyle. Mam nadzieję że komuś pomogę tym streszczeniem mych wyczynówsmiley.

PS: Zrobiłem jak mówił kodi, zabiłem go przed końcem 5 bodajże miesiąca, nie wiem co mi to dało, ale...
kodi dnia 20 czerwiec 2010 o 15:27
Po rozpoczęciu 7 miesiąca Nikolaiowi codziennie przybywa po 700 widmowych smoków. Proszę oto screen.
http://img694.imageshack.us/img694/5076/garf0007.gif
abcd dnia 05 lipiec 2010 o 16:51
ma ktos jakis dobry sposob na 5 misje ?
Lisowic dnia 11 lipiec 2010 o 18:14
@kodi
A nie sądzisz że to przez mroczną energię, chociaż ja jej nie mam nie wiem, ale chyba masz rację bo jakim cudem można mieć aż tyle smokówsmiley, ale i tak misja wygrana więc nie ważne - swoja drogą nie wiedziałem że w podstawowej wersji może być Mroczna Energia, myślałem że tylko w Dzikich Hordach no alesmiley...
@abcd
A po cholerę ja wystawiłem moje wskazówki w komentarzach wyżej???
kodi dnia 13 lipiec 2010 o 17:59
Trochę zlamiłem zresztą bo się późno za niego zabrałem (zmieniłem jednostki z Sylwanu w Jednostki z Nekropolis i mi trochę zajęło ich ulepszanie -brak kasy) wychodzę na powierzchnię pod koniec 6 miesiąca, sprawdzam armię Nikolaja - dobra dam rade. Gonie go, zaczyna się 7 miesiąc no i zonk ;] Na początku myślałem, że to dlatego że pojawiłem się na powierzchni ale potem wczytałem, i czekam w zamku. No i po rozpoczęciu 7 miech po 700 smoków przybywało mu codziennie. Sie wnerwiłem ruszyłem na niego i przez pare ładnych minut wpisywałem kod na przywołanie jednostek (nie lubie tego ale nie chciało mi się jechać od nowa)
Lisowic dnia 15 lipiec 2010 o 17:44
Blech na kodach??? No ale ok, jak tam kto chce, ja wolę mieć satysfakcje z dobrze wykonanej roboty, swoja droga tydzień temu właśnie wygrałem całe Heroes 5 podstawową wersję rzecz jasna. Wygram jeszcze te dodatkowe misje które w folderze ,,Własna Gra" czy coś takiego i zabieram się za ,,Kuźnie Przeznaczenia" - ciekaw jestem co dalej z Izabeląsmileysmileysmiley.
Lisowic dnia 15 lipiec 2010 o 17:45
Zresztą, taki mały dopisek, mi kody nie działają - nie wiem dlaczego, ale się nie uskarżamsmiley.
Martinescu dnia 18 lipiec 2010 o 14:34
Ja mam patch 1.6 - i tak mi Biara w pierwszej misji nie przychodzi. Co prawda atakują mi garnizony ale to nie Deirde i Vladimir... Próbowałem podstępem "zmusić" wrogów do ataku - powchodziłem 5 bohaterami do garnizonów i zakończyłem turę a tu gra się zacina i ot. :/
Martinescu dnia 18 lipiec 2010 o 14:34
No i zrobiłem tak jak napisaliście - usunąłem wcześniej wszystkie zapisy i zacząłem od nowa. I powtórka z rozrywki...
elf z irolan dnia 21 lipiec 2010 o 14:00
te przeklęte smoki poradnik każe się długo(dokładnie) rozwijać wróg mnie zaatakował i pa drógim razem wcześniej zdobyłem te miasto a demony zajeły moje i zginąłem jedyny sposób to zarżnąć tą demonice bo nie ma szans na prawej wyspie nie zaatakuje zato środkowa ma połączenie podziemiem ima port w mieście mam nadzieje że na wschodniej wyspe nie stoczni przy brzegu bo inaczej nie mam szans
elf z irolan dnia 21 lipiec 2010 o 14:13
gdyby nie ten zasrany Markal z tą swoją pajęczą boginią ashą wogóle nie byłoby tej kampanii i akademii.
Dougalion dnia 23 lipiec 2010 o 12:21
to wina Agreala bo on zabił Nikolaja przez to Markal miał okazje dołączyc do Izabeli przez co wskrzeszono Nikolaja który napadł na Ironlan
Dougalion dnia 23 lipiec 2010 o 12:22
jakby nie Agreal to żadna kampania by nie powstała
AgRaelag dnia 28 lipiec 2010 o 12:09
Dajcie spokój Agraelowi. On robi to tylko po to by chronić Izabele i by z nią być, ale miał konkurenta Nikolaja to go musiał sprzątnąć, tylko nie wiedział, że Izabele jest w jego konkurencie, aż tak zakochana
Dougalion dnia 28 lipiec 2010 o 14:07
ale wiedział że zabicie Nikolaja przewróci Imperium do góry nogami
AgRaelag dnia 29 lipiec 2010 o 13:22
Kurde jestem na 1 misji i jak ja tu mam się umacniać Findanem skoro gracz z Nekropolis mi odbija 1 garnizon, pojawia się cel poboczny żeby go odbić, ale w nasepnym ruchu odbija mi inny garnizon i przegrywam misje. Co mam zrobić ??
AgRaelag dnia 31 lipiec 2010 o 19:40
Nieaktualne armia nekromantów 2x silniejsza w porównaniu z Biarą
AgRaelag dnia 02 sierpień 2010 o 10:14
A i moja rada na 1 misje- Dajcie 1 "tydzień" jednostek do środkowego garnizonu i gdy zaatakuje Biara wykończcie cerbery to znacznie osłabi jej armie

PS: Bohaterowie nekropolis nie atakują garnizonów gdy stoji w nich bohater (znaczy u mnie tak było).
Lord Balker dnia 02 sierpień 2010 o 22:42
więc tak, gram w heroes'ów od ładnych paru lat i znam się na tym bardzo dobrze, do tej kampanii, w pierwszej misji wykupcie od razu trzech dodatkowych bohaterów, dlaczego? o tym zaraz wspomnę, najpierw Findanem i jego armią pozajmujcie wszystkie kopalnie i siedliska w miarę możliwości, rozbudowujcie też zamek, ale idźcie na razie tylko do druidów(którym nie można dać ulepszeniasmiley tylko w forcie na wzgórzu) teraz bohaterowie : jednym zbierajcie łowców(2x) i nimfy , drugim tancerzy wojny(2x) i trzecim jednorożce z posterunku sylwan, warto też jak najprędzej dostać się Findanem i jego armią do błękitnego klucznika, po pokonaniu liszy(przy namiocie) i czarcich lordów(przy bramie) otwieramy przejście i wchodzimy do kartografu, aby kupić mapę za 4k golda, potem szukamy na mapie wszystkich kopalń i je przejmujemy, oraz pewnego potężnego artefaktu o nazwie : ŁUK Z ROGU JEDNOROŻCA(niweluje ujemne modyfikatory za odległość przy strzelaniu) co w połączeniu z naszymi myśliwymi i wielkimi łowczymi oraz druidami daje nam ogromną potęgę. W tym czasie powinny już nadejść ze trzy ataki od wrogich nekromantów na garnizony, które odparliśmy, zależy zresztą od strategii i szczęściasmiley jednego na pewno nie obronimy i teraz tak, nie lecimy pędem, żeby ratować garnizon(zajmiemy się nim później) lecz wzmacniamy pozostałe, potem czekamy dwa tygodnie (ten bohater nieumarłych nigdzie nie chodzi więc możemy go spokojnie olać)
i wtedy pojawia się Biara , wtedy możemy zaatakować nekromantę, ale jak tylko widzimy, że Biara jest już na naszej mapce!(to był błąd tych co tutaj pisali , że czekają po kilkanaście miesięcy i nic) , a i jeszcze jedno, Biara pojawi się tylko wtedy kiedy zlikwidujesz swoich pomocniczych bohaterów.

Misja druga: rada: idźcie od razu do podziemi i tam tymi środkowymi schodami w pobliże centralnego zamku inferno(jest strasznie łatwy, ale dla cierpliwych) potem odsłaniamy kilka obelisków i okaże się , że w pobliżu naszego zamku inferno pojawi się kilka szmaragdowych smoczków, wtedy je przyłączamy do naszej armii i potem z górki.
Lord Balker dnia 02 sierpień 2010 o 22:45
zgadzam się tez z przedmówcą, ja podchodziłem do garnizonów ,żeby dać woja a oni pędem do zamku smiley
Lord Balker dnia 02 sierpień 2010 o 22:56
wkurzyłem się w piątej misji , nikolaj ma cheaty na smoki, to ja zrobiłem sobie chaty na staty i miałem ok. 400 wielkich łowczych i 100 druidów i 50 szmaragdowych smoków plus te feniksy i cały czas nawalałem armagedonem, a jak sobie zrobiłem takie staty , że miałem po 300 ataku, obrony, siły czarów i wiedzy (implozja zadawała po 5k obrażeń smiley ) to w końcu ostały się tylko feniksy bo były odporne na ogień smiley . I co wy na to?smiley
Lord Balker dnia 02 sierpień 2010 o 22:57
a no i przyznam się , że miałem kody na wszystkie spelle, ale tylko na te dwa
elf z irolan dnia 04 sierpień 2010 o 13:00
co do tych smoków wystarczy zająć wszystkie miasta demonów gdyby jeden ostatni demon mnie zaatakował ja miałem 4 razy mniejszą i tak ogromną ale poczekał zająłem miasto 16 smokami i nagle smoki się pojawiły wszystkie demon wyparował i przeszedłem dalej.
elf z irolan dnia 04 sierpień 2010 o 13:06
ale dziwne czemu agrael wybrał się na mrocznego elfa może mu chodziło że izabella go nie pozna a jako demona by go zatłukła i zamiast władcą demonów został królem państwa ygg-hyl a tak gdyby nikolaj się nie pchał w bitwę z demonem odpornym na serce gryfa to by tej gry tak naprawde prawie by nie było a ciekawe dlaczego był odporny na dusze aleksieja?? tego nie złapałem.
elf z irolan dnia 04 sierpień 2010 o 13:21
ja w pierwszej misji rekrutowałem 5 słabych bohaterów i tak nekromanci atakowali a ja odbijałem puste garnizony findana rozwijałem a na tydzień przed drógim miesią cem zachciało złota i wszedłem grobowca magów tam było 5 feniksó plus inne i 2 miesią c przyszła biara nie miałem za dużo wojska ale czarami ją zatłukłem zabiłem a tu findan gada że uciekła był planszka pokazujące zdobycze i pisało zabito jednego a oprócz niej nikogo nie zatłukłem a jjjest że uciekła dziwne.
Lord Balker dnia 06 sierpień 2010 o 10:06
skończyłeś misję z tymi smokami dlatego, że jak wypełnisz zadanie, żeby zająć miasta demonów to się dostaje pięć smoków.

Agrael był mrocznym elfem od samego początku, tylko Władca Demonów go wypaczył i wtedy on stał się demonem, dlatego był odporny na serce gryfa, bo rytuał prawdziwej natury któremu poddał go Tieru ukazał , że jest on tak na prawdę mrocznym elfem
elf z irolan dnia 06 sierpień 2010 o 15:59
aha.No wiem podbić te 3 miasta demonów i wszystkie smoki się mi pojawily uratowałem stolicę elfów nie podbijając żadnego miasta tylko odnalazłem 2 elfów i swoje jednostki wswadziłem w garnizon wyszedłem z miasta iw wygrałem a attaki nekromantów jak szli wykorzystywałem zaklęcie portal miasta i wracałem na bitwe dlatego nic nie podbijałem.
elf z irolan dnia 06 sierpień 2010 o 16:03
jak tak wyglądało to biara nebiros to słabe nebirosa zabiłem 0,5 tury a biare w jedną jestem na 28 poziomie findanem i miałem 23 siły czarów 21 wiedzy i krąg lodu czy jakoś zadawał 700p obrażeń dwa takie i przywołany feniks z 1000p życia nie żyje
elf z irolan dnia 06 sierpień 2010 o 16:05
a czemu tak ciemno jest w ostatniej misji noc czy sprawa nekromantów? patrzyłem w pierszej turze gry na 5 poziomie nikola ogromna armia 5 atakami krągami zimy i ta armia od raz w piekło
Aras100 dnia 10 sierpień 2010 o 12:25
Kurde, stosowałem się już do wszystkiego. WSZYSTKIEGO, a ta Biara jeszcze do mnie nie przyszła (1 misja - uchodźcy). Co mam zrobić żeby ona przyszła? czekam już 9 miesiąc...
Aras100 dnia 10 sierpień 2010 o 14:02
Ludzie, ta Biara mnie już wkurza! Mam odkrytą całą mapę (kartograf) i widzę co ona robi...albo raczej czego nie robi! Po prostu stoi w miejscu! Co trzeba zrobić żeby ona przyszła?!
Aras100 dnia 11 sierpień 2010 o 10:11
Jeśli komuś udało się zrobić tak żeby przyszła, to baardzo proszę o napisanie jak to zrobić!
AgRaelag dnia 11 sierpień 2010 o 11:20
U mnie 2 miesiąc i Biara jest
Aras100 dnia 11 sierpień 2010 o 13:22
A zabiłeś bohaterów lazurowego gracza (nekromantów)?
AgRaelag dnia 12 sierpień 2010 o 09:31
Nie, oni byli tak potężni, że mogli zabić mnie. Stałem po prostu każdym bohaterem w bramie, a w tedy lazurowy nie atakował. Biara szła z mocnymi jednostkami, bo płonęła, ale wiedziałem że pójdzie na środkowy to go dobrze wyposarzyłem, co pozwoliło mi całkowicie zniszczyć cerbery i trochę piekielnych zmor. Po przebiciu się przez garnizon za Biarą się tylko paliło. Findanem, gdy wracałem do miasta to zabrałem z garnizonu, w którym stał Findan wszystkie jednostki, bo gdy Biara jest blisko naszego garnizonu to cel bronienia ich jest nieważny. W zamku to już naprawdę było łatwo. Aras spróbuj tak zrobić, a jak ci się nie uda to pousuwaj wszystkie zapisy gry z tej misi i próbuj od nowa. 1 w porównaniu do ostatniej to banał smiley
AgRaelag dnia 12 sierpień 2010 o 09:37
za Biarą się dymiło po przejściu przez garnizon*
AgRaelag dnia 12 sierpień 2010 o 09:45
A i no właśnie mam takie pytanie w sprawie Nikuśa. no bo on się u mnie obstawił w zamku i jest trochę za dobry z tego powodu że ma 3,5k kościanych łuczników, 450 ulepszonych duchów, 160 wampirzych lordów i najgorsze 130 arcyliszy. Ja mam 100 entów, 110 srebrnych jednorożców, 180 wielkich szamanów, 32 szmaragdowe smoki i 385 łuczników ulepszonych. Jest jakaś szansa na wywabienie go z zamku ??
Aras100 dnia 12 sierpień 2010 o 16:35
Ok, pousuwałem wszystkie zapisy i zacząłem od nowa i Biara przyszła odrazu smiley
elf z irolan dnia 14 sierpień 2010 o 17:29
??? "ulepszonych duchów", "wielkich szamanów", "Łuczników ulepszonych"
dobrze- widma, wielkich druidów, wielkich łowców.
AgRaelag dnia 15 sierpień 2010 o 15:11
elf z iloran weź mnie nie denerwuj. Dręczę się z tym palantem Nikolajem pare dni. Moim zdaniem ta misja bez urzycia kodów jest nie do przejścia, a nie chce ich używać bo do tond tego nie robiłem. Ty mi lepiej ku*wa pomóż a nie będziesz mnie tu cwaniaczku poprawiał.
Lisowic dnia 24 sierpień 2010 o 18:57
@Lord Balker
Po co streszczasz swoje walki z kodami??? Myślisz ze czymś zasłyniesz. Poza tym gdzie satysfakcja z gry gdy wpisujesz kody... no???... ech cienkuszsmileysmileysmiley.
@Aras100
O sposobie na Biarę pisałem w moich starych postach, czytaj następnym razemsmiley.
@AgRaelag
Ciebie to też dotyczy, sporządziłem tekst z małym poradnikiem co do wykończenia Nikolaja, poszukaj, jest dłuższy niż pozostałem, powinien ci w pewnym sensie pomóc, a pamiętaj o Łzie Ashysmileysmiley.
AgRaelag dnia 24 sierpień 2010 o 21:17
Lisowic s co niby Łza Ashy ma mi takiego dać??
slavicca dnia 25 sierpień 2010 o 23:02
Właśnie dziś przeszedłem ostatnią misje magów tym samym kończąc tą cześć herosów. za kilka dni zainstaluje sobie kuźnie przeznaczenia. Dziś się również zalogowałem na tym forum żeby pomagać innym graczom. Pierwszy raz skorzystałem z poradnika w misji 5 ów kampania. z nieszczęsnym nikolajem.
Łza Ashy zwiększa produkcje wojsk w mieście w którym została wybudowana jak i daje więcej złota. możliwe ze coś jeszcze, nie pamiętam dawno jej nie budowałem. Misie "Misja Piąta: Wampiryczny Lord" przeszedłem bez jej użycia. Dwa razy stawałem naprzeciw armi Nikolaja . Raz było to w podziemiach zdziwiłem się nieco ze on tam zawędrowała. Lecz większe zdziwienie było po walce że misja nadal trwa. Wtedy skorzystałem z poradnika i wiedziałem już żeby pozbyć się wampirzego lorda raz na zawsze trzeba obrać jedna z dwóch dróg. Wiedząc że lord nie mógł zgromadzić dużej armi ( czas miedzy walkami ok. 1,5 miesiąca ) postawiłem na towarzystwo feniksów w ostatecznej walce.
Lisowic dnia 26 sierpień 2010 o 10:53
@AgRaelag
Przeczytałeś ten wcześniejszy post, slavicca wyjaśnił co da ci Łza Ashy i jaką przewagę uzyskasz. Warto wspomnieć o tym aby pozabijać wszystkie Widmowe Smoki na mapce, wtedy już nie będziesz potrzebował w armii Feniksów. Najlepiej też zająć wszystkie miasta Nekropolis i zmusić Nikolaja do ukrycia się tylko w jednym. I wysyłać bohaterów z dostawą armii, trudno jest tą misje opisać - trzeba w niej znaleźć swój własny sposób, ale takie czynności jak zabicie smoków, zebranie łzy i zajęcie miast może okazać się przydatnesmiley.
AgRaelag dnia 01 wrzesień 2010 o 10:29
Dobra mam już całe podziemia, ale musiałem tam stoczyć walkę z nekromantą, który miał 3k kościanych łuczników co trochę mi osłabiło jednostki strzelające i gdy wychodzę, żeby zniszczyć ostatnie 3 grupy smoków to podchodzi do mnie Nikolaj mający również 3k kościanych szkieletów i mnie pokonuje. Co mam zrobić. Wrócić się do zamku lub przywołać jednostki jest nieopłacalne, bo są tam tylko " dwa tygodnie" jednostek, a i jest miesiąc 3, bo podobno w 7 mu tyle smoków przybywa
Lisowic dnia 01 wrzesień 2010 o 12:46
@AgRaelag
Tak jak powiedziałem, ta misja jest trudna do opisania, ogólnie z tego co mówisz wynika że Nikolaj jest z 3k Szkieletków od ciebie silniejszy, to nie dobrze, bo ja go pokonałem kiedy posiadał ich 7k. Ostatecznie na razie masz dwa rozsądne wyjścia:
1: Spróbować powtórzyć walkę z tym kolesiem w podziemiach(stawiam że to Orson, Vladimir lub Deidre), tak aby nie tracić jednostek łuczniczych, a zamiast tego np. Smoki, które przynajmniej wg. są jednostką obecnie słabą(jeżeli to 3 miesiąc), lub wrócić do zamku i uzbierać przez jakiś czas armię, bo taka fajna rzecz komputer, przynajmniej u mnie, nie może odbić żadnego z przejętych zamkówsmiley.
2: Zabawić się z Nikolajem w ciuciubabkę, uciekając przed nim i zajmując zamki na północy i południu, przy użyciu zaklęć takich jak "Natychmiastowa Podróż" i "Portal Miasta"(i taka mała rada, na północnej wyspie gdzie mieści się jeden z zamków Nekropolis, stawałem na skarpie jak najbardziej wysuniętej na wschód i przywoływałem jednostki z Sylvanu(to tak a propos, bo możesz znaleźć inny sposób, w każdym razie... GOOD LUCK smiley
psiku7 dnia 03 wrzesień 2010 o 08:04
w trzeciej misji gdy doszedłem do drugiego więzienie bohatera już nie było-cała mapa odkryta i nie wiem jak zakończyć misję-może ktoś pomoże?
AgRaelag dnia 03 wrzesień 2010 o 20:48
a masz przygotowany garnizon mieście ? A z tym Nikolajem to go już dawno pokonałem, ale mi się komentarz nie chciał wstawić, a aktualnie jestem na 3 Zehirem i nie chce mi się w tą misje grać bo jest nudna
elf z irolan dnia 04 wrzesień 2010 o 12:38
a ktoś pisze że pokonał tego trupielca a potem dodał feniksy i go zatłuk a u mnie środkowe miasto podziemie a tam nikolaj pokonałem bez feniksów go a potem był scren że z powodu mroku się wskrzesza i tu miał 6 widmowych bydlaków a w nowej bitwie 50 podobnie z resztą jego armii to normalnie chore
elf z irolan dnia 04 wrzesień 2010 o 12:40
ciekawe jak ten ktos to zrobił.???
elf z irolan dnia 04 wrzesień 2010 o 16:07
ha nikolaj smarzy się w piekle dziwne czemu w filmiku wielcy łowczy i findan go tłuką a nie feniksy? a nie zabiłem wszystkich smoczych trópów a sam nikolaj nie miał 1/50 tej armi której sie spodziewałem 4jego kompanów mieli po3kroć większą armie od niego miał3 lisze inne I!! tylko 4676 kościaków to moi druidzi i łowczy na początku je zabili a on uciekł a i tak wygrałem
fabiancs dnia 04 wrzesień 2010 o 17:05
powiem tyle 2 misji nie da sie przejsc... nie wiem ale zajmowalem juz kilkoma sposobami zamki demonow pokonalem ledwo co bo 4 enty zostaly Deleb i tak oni po 1 tygodniu maja 12-15 diablow i próbowałem już 2 dzien i nie mam sily na ta mapke !
AgRaelag dnia 05 wrzesień 2010 o 12:51
zabicie smoków to lepsze rozwiązanie niż feniksy. Nienawidzę magów
Lisowic dnia 05 wrzesień 2010 o 17:11
@fabianc
Do jasnej cholery na jakim ty poziomie grasz, że masz takie problemy, tyle Diabłów to nienormalne na jeden tydzień, albo masz coś z misją popieprzone, tj. jakiś skrypt się zniszczył, albo ogólnie gra, spróbuj zacząć od nowa tą misję, a jak byłby wciąż te same problemy to nie ma rady musiałbyś sobie np. inną wersję ściągnąć, ale wątpię by był to taki problem - popróbuj może się udasmiley.
@AgRaelag
Tek tak uważam, to wygodniejsze pod tym względem że nie musisz dbać o te cholerne Feniksy, chociaż fakt jest z tym troche roboty, hmm zresztą tak jak z artefaktami, no ale... jak kto wolismiley.
fabiancs dnia 07 wrzesień 2010 o 09:20
Za którymś razem z koleji przeszłem. A faktycznie miał co tydzien tyle diabłów bo miał 2 zamki na maxa rozbudowane. Najlepiej jak najszybciej zająć zamek pół-wsch i odrazu uciekać do swojego tam przetrzymac atat i ruszyć na niego i elfami i armia z zamku demonów.
Teraz 5 misja kłopot. Jest 6 miesiąć a Nikolaj i jeden jego pomocnik rozwalaja mnie jak chca...
slavicca dnia 07 wrzesień 2010 o 19:07
Kilka słów odnośnie misji drugiej tej kampania (Misja Druga: Szmaragdowe smoki).
Większości sprawia problem pokonania Deleba i ogólnie ogarniecie tamtej wyspy.
Zwróćcie uwagę iż żaden bohater demonów nie opuści tamtej wyspy
jeśli mu na to nie pozwolicie. Przejmujecie 2 pozostałe zamki tworzycie armie (w moim przypadku to były dwie armie 1- armia składająca się z demonów 2- armia naturalnie Findana)
gdy uznałem że już czas zmierzyć się z ostatnim zamkiem wysłałem arm. 1 żeby naruszyć fasady armii wroga, a Findan naturalnie dokończył dzieła .
miki123 dnia 11 wrzesień 2010 o 10:49
a mi w 1 misji sie wyłacza po 3 miesiącach co mam robić
Topaz dnia 11 wrzesień 2010 o 17:32
@slavicca
a co masz na mysli mówiąc "żaden bohater demonów nie opuści tamtej wyspy
jeśli mu na to nie pozwolicie"
przeciez kazdy bohater z tamtego zamku zna takowy czar jak okret shalasy, poczym wsiada na okret i płynie gdzie chce
a moja zadna armia go nie powstrzyma bo koleś jest dwarazy poterzniejszy :/
slavicca dnia 11 wrzesień 2010 o 19:18
Siema
Chodzi o to że na tamtej wyspie nie ma możliwości budowania statków.
Jedynie mogą sobie przywołać statek czarem ale uprzednio musiałbyś go zbudować i zostawić.
Tam jest najgroźniejszy heros Deep czy jakoś tak.
Ja zrobiłem tak iż jak już musiałem gdzieś płynąc to wtedy jednym herosem wychodziłem na ląd a drugim przywoływałem ten statek i pakowałem się na niego
Gdy byłem już gotowy do walki o 3 zamek to popłynąłem na wyspę dwoma armiami.
Bez większych problemów zakończyłem misje oczywiście po uzbieraniu 20 smoków.
Na ścisło nie musisz przejmować tego ostatniego zamku ani walczyć z tym deep
wystarczy że będziesz miał 20 smoków.
Ale warto zawalczyć bo to zawsze doświadczenie dla bohatera.
slavicca dnia 11 wrzesień 2010 o 19:23
"miki123 dnia 11 wrzesień 2010 o 10:49
a mi w 1 misji sie wyłacza po 3 miesiącach co mam robić"

dawno w tą misje grałem ale z tego co pamiętam to ta misja trwa znacznie krócej niż 3 miesiące
spróbuj zagrać jeszcze
jak problem nie zniknie to jest on natury technicznej
nie wiem wtedy ściągnij sobie inna wersje albo jakiegoś patcha może
slavicca dnia 11 wrzesień 2010 o 19:25
spróbuj zagrać jeszcze raz
( jest możliwość edytowania wiadomości ?)
miki123 dnia 12 wrzesień 2010 o 18:39
dzieki spróbuje
Kostucha23 dnia 14 wrzesień 2010 o 20:31
mam problem z misją 2 Nie mogę podbic tego miasta Inferno na północnym wschodzie - komputer do mnie podbiega i nie mam szans w walce. Czy jest jakis inny sposób by te smoki zdobyć ??
slavicca dnia 15 wrzesień 2010 o 10:45
może spróbuj najpierw osłabić jego armie jednostkami z miast(2) demonów.
Następnie jak przegrasz bo zapewne tak się stanie to zakatujesz Findanem. Ja tak zrobiłem i poszło bez problemu.
Nie wiem jakie talenty masz na Findanie ale ich używaj
Ja miałem ekspercka magie mroku i w takich walkach była bardzo użyteczna (grupowe cierpienie,grupowe osłabienie, obszarowa wrażliwość) i nikt nie podskoczy,
Kostucha23 dnia 15 wrzesień 2010 o 20:57
dzięki za pomoc ale już sobie poradziłem z nim. Poszedłem na czas i po 1 tygodniu zaatakowałem póki mail słabą armie. Straty były spore ale sie udało smiley teraz pewnie będzie już górki w tej misji ...
Lisowic dnia 18 wrzesień 2010 o 12:16
@Do wszystkich...
Najważniejszy jest swój sposób na każdą misję, akurat misja 2 ,,Szmaragdowe Smoki" to była jedna z moich ulubionych bo były fajne walki i sporo swobody po zabiciu Gracza Czerwonego, postarajcie się samym, a nie po jednej porażce zwracać się od razu po pomoc bez szczegółowych wyjaśnień - trochę wyobraźnismileysmiley.
miki123 dnia 19 wrzesień 2010 o 16:33
nadal w 1 misji sie wyłancza
Lisowic dnia 19 wrzesień 2010 o 21:12
@miki123
Czyli jednak problem z grą, nie ma rady, po prostu ściągnij sobie inną wersję gry, niestety będziesz musiał przechodzić od początku, no ale:\...
Sidarion dnia 25 wrzesień 2010 o 11:47
Mi się podoba 5 misja, czyli ostatnia :D
Moim Finadanem w miesiąc tworzę nawet dobrą armię i rozwalam garnizon bez większych problemów ; )
Idę sobie i podbijam miasto nieumarłych, a tam w okolicy biega jeden bohater, który ma armię na wysokim nawet poziomie, bo ponad 1k szkieletów, troszkę smoków itp ;d
Ale kurde ma za silną armię i tak, abym go pokonał z zachowaniem armii na przypadek obrony, ale co najgorsze w następnej turze pojawia się w Jego armii dodatkowe 5 k szkieletów, matrony cienia, zwiększa się liczba smoków i wszystkiego -.o ;x
Ja też chcę mieć takie kody jak komputer !!;x
Sidarion dnia 25 wrzesień 2010 o 11:49
Jakby ktoś w jakiś sposób robił jeszcze 1 misje łowcy ;d
Armię z garnizonu wyciąga się tak, że na jednostkę daną przesuwasz np jedną driadę, a wtedy zamieniają się jednostki miejscami : P
I jest fajnie xD
Tak można szybko sobie zrobić porządną armię, ale uważajcie, bo wtedy są zagrożone garnizonki ;d
elf z irolan dnia 30 wrzesień 2010 o 19:53
Sidarion w podziemiach natknąłeś się na nikolaja radze zostaw go i dalej podbijaj a nagle zacznie chodzić i się telepotuje na powierzcnię, na zachód podbij podziemia zbierz artefakty rusz po feniksy weź je i wróć po jednostki na swoją wyspe i przzez gildie złodzieji patrz na jego armie. Jak go nie ma to dobrze, nie ma największej armi
Lisowic dnia 01 październik 2010 o 11:18
Nom najlepiej wypłoszyć go z każdego miejsca, które nie jest zachodnią wyspąsmiley.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 35% [6 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 12% [2 Głosów]
Przeciętne Przeciętne 12% [2 Głosów]
Słabe Słabe 41% [7 Głosów]
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry