Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes IV - Surowce
W grze Heroes of Might and Magic IV znajduje się sześć rodzajów surowca oraz złoto, które są niezbędne do rozbudowy miast, kupna jednostek, nauki bohaterów itp.

Wygląd/nazwa OpisZłoto

Złoto jest niezbędne przy zakupie wszystkich jednostek i budynków. Otrzymuje się je z każdego z naszych miast, w którym wybudowany jest jeden z kolejnych budynków i tak: od Rady Wioski otrzymujemy 500 sztuk złota dziennie po rozbudowie do Rady Miasta jest to 750 sztuk złota a gdy postawimy Ratusz dochód będzie wynosił 1000 sztuk złota dziennie. Złoto można zbierać na mapie przygody i otrzymywać z własnych kopalni (1000 szt./dziennie), które także znajdują się na mapie przygody i młynów (1000 szt./tygodniowo) oraz Skrzynek ze skarbem, Chatek drewna, Wiatraków, z Kryształowego stawu, Gildii górników, Laboratorium czeladnika, Jamy chochlików, od Leperkuana itp., które oczywiście trzeba najpierw zdobyć. W niektórych przypadkach kopalnię najpierw trzeba wybudować płacąc za to ze swego skarbca drewnem (20 szt.), rudą (20 szt.) i złotem (15,000 szt.).
Drewno

Drewno jest potrzebne do konstrukcji niemal wszystkich budynków. Otrzymujemy je z naszych tartaków w ilości 2-óch sztuk dziennie, które trzeba zdobywać lub w niektórych przypadkach budując je w odpowiednich miejscach mapy przygody za 2,500 sztuk złota. Leżące na ziemi drewno w ilościach od 2 do 10 sztuk można również zbierać na mapie przygody podczas odkrywania kolejnych terenów. Drewno otrzymuje się również po zajęciu Chatki drewna, można je również otrzymywać za posiadanie Wiatraka.
Ruda
(Kamienie)

Ruda jest wymagana przy wznoszeniu większości budynków. Otrzymujemy ją z naszych kopalni rudy w ilości 2-óch sztuk dziennie, które trzeba zdobywać lub w niektórych przypadkach wybudować ją w odpowiednich miejscach mapy przygody za 2,500 sztuk złota. Stojącą (w wózkach kopalnianych) na ziemi rudę w ilościach od 2 do 10 sztuk można również zbierać na mapie przygody podczas odkrywania kolejnych terenów. Rudę otrzymuje się również po zajęciu Gildii górników, można ją również otrzymywać za posiadanie Wiatraka.
Klejnoty

Klejnoty to drogocenny surowiec, występujący znacznie rzadziej niż drewno czy ruda, są potrzebne do kupna jednostek i budowy budynków. Otrzymujemy je z naszych kopalni klejnotów w ilości 1-ej sztuki dziennie, które trzeba zdobywać lub w niektórych przypadkach wybudować ją w odpowiednich miejscach mapy przygody za 4,000 sztuk złota i 10 sztuk drewna. Leżące na ziemi klejnoty w ilościach od 2 do 5 sztuk można również zbierać na mapie przygody podczas odkrywania kolejnych terenów. Klejnoty otrzymuje się również po zajęciu Leperkuana, można je również otrzymywać za posiadanie Wiatraka.
Kryształy

Kryształ to drogocenny surowiec, także występujący znacznie rzadziej niż drewno czy ruda, są potrzebne przy kupnie jednostek i budowie budynków. Otrzymujemy je z naszych kopalni kryształów w ilości 1-ej sztuki dziennie, które trzeba zdobywać lub w niektórych przypadkach wybudować ją w odpowiednich miejscach mapy przygody za 4,000 sztuk złota i 10 sztuk drewna. Leżące na ziemi kryształy w ilościach od 2 do 5 sztuk można również zbierać na mapie przygody podczas odkrywania kolejnych terenów. Kryształy otrzymuje się również po zajęciu Kryształowego stawu, można je również otrzymywać za posiadanie Wiatraka.
Siarka

Siarka to drogocenny surowiec, występujący również znacznie rzadziej niż drewno czy ruda, jest potrzebna przy budowie i do kupowania jednostek. Otrzymujemy ją z naszych kopalni siarki w ilości 1-ej sztuki dziennie, które trzeba zdobywać lub w niektórych przypadkach wybudować ją w odpowiednich miejscach mapy przygody za 4,000 sztuk złota i 10 sztuk drewna. Leżącą na ziemi siarkę w ilościach od 2 do 5 sztuk można również zbierać na mapie przygody podczas odkrywania kolejnych terenów. Siarkę otrzymuje się również po zajęciu Jamy chochlików, można ją również otrzymywać za posiadanie Wiatraka.
Rtęć

Rtęć to drogocenny surowiec, występujący znacznie rzadziej niż drewno czy ruda, jest potrzebna do budowy i kupna jednostek. Otrzymujemy ją z naszych Labolatorii w ilości 1-ej sztuki dziennie, które trzeba zdobywać lub w niektórych przypadkach wybudować je w odpowiednich miejscach mapy przygody za 5,000 sztuk złota. Stojącą (w kociołkach) na ziemi rtęć w ilościach od 2 do 5 sztuk można również zbierać na mapie przygody podczas odkrywania kolejnych terenów. Rtęć otrzymuje się również po zajęciu Laboratorium czeladnika, można ją również otrzymywać za posiadanie Wiatraka.


Komentarze
BolekSzukaLolka dnia 28 lipiec 2007 o 19:23
Bardzo ciekawe, mnie to interesuje. Lubie zapamiętywać nazwy surowców, czytać ich opisy i uczyć ich się na pamięć. Ciekawe opisy, ładne obrazki. Ogólnie praca zrobiona na 6+, a w skali od 0 do 10 dała bym 11. Prawde mówiąc, podobały mi się najbardziej obrazki surowców z trzeciej części Heroes of Might and Magic, ale te też sa ładne. Ciesze się, że powstał w dziale o Heroes 5 ten dział z surowcami, prawdziwy larytas dla prawdziwych fanów! smiley Wspaniała praca, naprawde. Fakt, złoto wygląda jak małe fistaszki złote, klejnoty jak żelki, rtęć jak garnek z zupą, siarka jak piasek z pustyni lub plaży, kryształy jak coś pięknego i miło kojażącego się, ruda jak węgiel, a drewno jak drewno. smiley I do tego te wspaniałe wypowiedzi pełne entuzjazmu, długie i ciekawe nad moim komentarzem. Brawa! smiley Tylko wiecie, co mi się najbardziej nie podobało? W opisie rtęci, siarki, kryształów i klejnotów, pierwsze zdanie zaczyna się od "... to drogocenny surowiec". No i pod obrazkiem kryształu, jest napis "Krzyształ", a nie "Kryształ", więc tu moja ocena spada do 9 na 10. Ale i tak, pierwsze zdania w opisie wymienionych przeze mnie surowców są praktycznie takie same, i mają to samo znaczenie, tylko inaczej słowa poukładane. Jednak mnie to tak bardzo nie przeszkadza, jak panom (lub nawet panią), którzy/kóre wypowiadali/wypowiadały się przede mną. smiley Najwidoczniej się nudzą. A co do wykonawców wspaniałej gry Heroes of Might and Magic (wszystkich części), zmieniła bym na ich miejscu nazwe Rudy na Kamienie (tak poprostu). smiley Interesujące wiadomości o surwcach, gratuluje. Pozdrawiam tych, dla których dział "Surowce" jest tak bardzo ważny, jak dla mnie. smiley
Shadow_Witch dnia 06 sierpień 2007 o 16:44
E. Dosyć wyczerpująca odpowiedź, BolekSzukaLolka. Ale w V kamienia nazywają sie już kamieniami, a nie rudą.
BolekSzukaLolka dnia 17 sierpień 2007 o 16:31
Hmm... No fakt. W głowie mi została poprostu nazwa Ruda, bo często grałem w 3, a rzadko w 4...
grondo-lamer dnia 04 luty 2008 o 14:46
w v jest jescze ruda .......chyba, ze w iinnej wersji
grondo-lamer dnia 04 luty 2008 o 14:47
bolekszukalolka to dziewczyna?!
grondo-lamer dnia 04 luty 2008 o 14:48
grondo-lamer dnia 04 luty 2008 o 14:49
aaaaha to sa zasoby z IV
grondo-lamer dnia 04 luty 2008 o 14:50
myslalem, ze z V
grondo-lamer dnia 04 luty 2008 o 14:51
co tak dawno bolekszukalolka i shadow_witch wyslali te komentarze????????
MaxMads dnia 09 luty 2008 o 18:42
Nie wiem czy ktos coś pisał na ten temat bo nie czytałem postów, ale zapomniałeś napisać, że surowce jeszcze z górnictwa i zarządzania są.
Czarci pomiot dnia 20 marzec 2008 o 19:37
nie gram w Heroes IV, bo to głupie, więc nie znam surowców tzn. znam z innych częśi
dymek4 dnia 22 lipiec 2008 o 18:08
głupia to jest III a nie IV
widmo strachu dnia 01 wrzesień 2008 o 13:47
Właśnie że na odwrót smiley
igi111 dnia 31 maj 2009 o 12:51
moj najpepszy rekors gdy miałem 1.000.000 kasy i 200 surków
masster11 dnia 05 czerwiec 2009 o 09:28
złoto mogło być fajniejsze
masster11 dnia 05 czerwiec 2009 o 09:29
smileysmiley:smiley)smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley:
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca  w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry