Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes V - Poradnik do kampanii II

Kampania Inferno w Heroes of Might and Magic V

  Treeborn Quiver

Misja Pierwsza: Zdrada

Cele:

 • Znajdź drogę do Sheogh
 • Agrael musi przeżyć

Oto Kampania Inferno. Tu wypróbujesz nabyte Umiejętności oraz wejdziesz w inny poziom rozgrywki – trudniejszy.

Zaczynasz na północnym zachodzie (2). Zdobądź buty lewitacji, następnie odwiedź chatkę wiedźmy i maszeruj na południe cały czas, zbaczając z głównej drogi w lewo. Gdy dojdziesz do (3) przyłącz do siebie jednostki interno. Pomocne są w tej misji sanktuaria – miejsca gdzie można schować się przed wrogim bohaterem (4,5,6). Aby zejść do podziemia musisz zdobyć klucz(7) i otworzyć nim klucznika (8). Podróżując po mapie trzeba uważać na Godryka i Rutgera. Próbowałem z nimi walczyć każdą armią, na różne sposoby i ani razu nie odniosłem zwycięstwa, więc starcie z nimi praktycznie kończy grę, toteż zapisuj często grę. Gdy znajdziesz się w podziemiach, zbieraj złoto i udaj się na północ, przyłączając po drodze demoniczne siedliska i ich mieszkańców. Teraz udaj się do (1) odwiedzając po drodze fort – ulepszysz jednostki. Wyjdź na powierzchnie i zmierz się z wysłańcem Władcy Demonów.

Treeborn Quiver

Misja Druga: Obietnica

Cele:

 • Zdobądź Serce Gryfa
 • Agrael musi przeżyć

Witaj w drugiej misji. Widzę że udało przetrwać Ci się pościg. Teraz dla odmiany czeka Cię wyścig. Musisz przed wrogim bohaterem (2) dostać się do mauzoleum po potężny artefakt Serce Gryfa (3). Zaczynasz w (1) i przed Tobą kręta i zawiła droga. Odwiedzaj siedliska oraz stworzenia interno. Unikaj niepilnowanych skrzyń ze skarbami, które stoją przy drodze, gdyż może to być zasadzka. Misja w sumie łatwa i nie ma co w niej opisywać, toteż gdy dojdzie do walki ze Stefanem, prawdopodobnie ją wygrasz. Następna walka z zakończy się najpewniej Twoją porażką, ale mimo to misję ukończysz z powodzeniem. Po owej walce, pojawi się filmik i na nim walka Agraela, oraz jego rozmowa z elfem Tieru. Po jego zakończeniu, pojawi się komunikat o prawidłowym zakończeniu misji.

Treeborn Quiver

Misja Trzecia: Podbój

Cele:

 • Przekrocz granicę
 • Zajmij wszystkie miasta Elfów
 • Pokonaj Gilraena
 • Agrael musi przeżyć

Witam w trzeciej misji Agraela. Będziemy mieli za zadanie dostać się do legendarnego elfa – Tieru. W tym celu musimy pokonać miasta elfów, które przeszkadzają nieco. Zatem, do dzieła! Jako bonus wybieramy oczywiście rogate demony… i zaczynamy W rogu mapy (1). W pierwszej kolejności kierujemy się na północ od zamku do bożka fortuny, na wschód po impy, na południe po demony oraz flagę. Wracamy do zamku w którym rozbudowywujemy siedlisko impów oraz robimy siedlisko rogaczy. Nasze miasto jest słabe, bardzo słabe. Nie można go rozwinąć nawet do Kapitolu, czy fortu. Nie można nawet Czartów czy Diabłów rekrutować…. W tym celu trzeba zrobić coś, co Agraela nie ucieszy – walczyć elfami. Jest to jedyne wyjście, gdyż są tu ich aż trzy zamki. Ale o tym potem… Tak wzmocnieni ruszamy na wschód od zamku i spotykamy Girlaena. Po przemiłym dialogu obu panów, rozpocznie się walka – z pozoru banał, ale starajmy się nie stracić jednostek w głupi sposób. Po wygraniu potyczki, okazuje się że Elf uciekł i szykuje zemstę. Za cel pojawia nam się, pokrzyżowanie planów Girlaenowi, oraz zniszczenie magii druidów, która przeszkadza naszemu ognistemu panu. Teraz skierujmy się na pierwsze z miast Elfów (2). Zdobądźmy je, oczyśćmy okolicę z kopalń, surowców i siedlisk. Miasta Inferno nie trzeba rozbudowywać. Skupmy się na Sylvan. Po pewnym czacie zauważysz, iż Twoja armia urosła znacząco. Czas na zabicie smoków, które przyłączą się zapewne do naszego wroga, dzięki czemu będą silniejsze (3). Po ich zabiciu, wróć do zamku (2) i odbuduj armię. Jak zauważyłeś zapewne, tu również nie masz możliwości robić dużej armii, toteż czym prędzej zdobądź kolejne z miast (4). W taki sposób, prawdopodobnie pokonasz Girlaena, który strzeże miasta, stracisz miasto (2) i zdobędziesz (4). Taki układ jest dobry. Pokonujesz wroga i „wymieniasz” miasto niepełne, na dość mocne. Robisz armię, i eksterminujesz bohaterów wroga którzy zbliżą się do Twojej fortecy. Dodam, iż do zamku piekieł nikt nie podejdzie, ani nawet nie przekroczy granicy, zatem tu jesteś bezpieczny. W tym momencie rozgrywki miałem pewien problem. Gdyż nie wiedziałem co zrobić. Postanowiłem zatem, że skoro na południu nie ma wroga, bo nie ma środków, zdobędę jego stolicę (5). W ten sposób zniszczyłem jego mocnych herosów (zamieszczony wynik walki na screenie) oraz pozbawiłem go drugiego, silnego miasta. W ten sposób zwycięstwo jest bliskie. Zdobywamy ostatni zamek (2) i udajemy się do druidów (6) których strzegą Enty, a następnie walczymy z samymi Druidami. Walka banalna. Po ich zrównaniu z ziemią pojawi się film z Agraelem na czele i Twym oczom ukarze się przecudowny komunikat: Misja Ukończona! Na zakończenie pragnę dodać, iż mój bohater miał 24 poziom, czyli maksymalny jak na tę misję.

Treeborn Quiver

Misja Czwarta: Okręt

Cele:

 • Zajmij Erewel
 • Agrael musi przeżyć

Przed Tobą kolejna Misja, tym razem Agrael musi zdobyć miasto portowe Erewel. Nic prostszego ;). Zaczynasz na południowym zachodzie mapy. Udaj się na północ drogą zajmując po drodze kopalnie. Zdobądź pierwsze z miast Elfów(1). Jedynym mankamentem tego miasta jest brak karczmy. Hmm, co zrobić? Udaj się drogą na północ i skręcaj cały czas w prawo. Bohaterów możesz wynajmować z karczmy na mapie (6). Gdy ich zdobędziesz, daj im armię elfów. Gdy nieco rozbudujesz armie… wróg nie powinien sprawiać problemów, jeśli coś by się działo – zabij. Jako ciekawostkę, mogę powiedzieć że trochę na południe wzdłuż drogi od karczmy, znajdują się strzeżone Arcydemony. Przyłączą się do nas, co ułatwi ekspansję. Zatem, gdy uzbierasz armię, udaj się na pierwsze z miast wroga z karczmą (2). Zdobądź je i kopalnie w okolicy. W tym momencie zdobycie ostatniego z miast (3) nie będzie problemem. Gdy poczujesz się silny, zdobądź i je. Gdy masz już czystą okolicę, zbieraj armię. Powinna być solidna na walkę z królem elfów – Alaronem gdyż on w środkach nie przebiera i również ma silne wojsko. Celem pobocznym tj. zdobyciem miasta demonów(A), nie musisz się przejmować. Nie powinny wychodzić na powierzchnię. Gdy czujesz że Twojej armii nic nie może zaszkodzić, zdobądź i je, dla świętego spokoju, i prestiżu. Teraz, udaj się do Smoków Cienia(B). Będą kazały Ci zdobyć stu myśliwych. Ja się z nimi nie patyczkowałem i je zabiłem. Następnie przejdź przez garnizon i idź droga do końca, aż ujrzy się Twym oczom wyjście na powierzchnię. Teraz Erewel (5) stoi przed Tobą i nic nie powinno Cię powstrzymywać. No chyba że jesteś na tyle mocny, i chcesz nabić Agraelowi doświadczenia, to możesz przedostać się do portu przez Garnizony (4), ale tu życzę powodzenia ;). Cenną wskazówką, może być pewna podpowiedź, a konkretnie: Gdy podróżujesz Agaelem, niech obok niego idzie inny bohater który ma całą armie. Gdy przykładowo, chcesz zdobyć zamek, po prostu przekazujesz Armię Demonowi. I tak w kółko. W ten sposób nie będą uciekały od Ciebie elfy. Potyczka z Alaronem trudna nie jest, jeśli masz czym walczyć. Gdy go pokonasz, ukaże się film i komunikat z ukończeniem misji.

Treeborn Quiver

Misja Piąta: Decyzja Agraela

Cele:

 • Odszukaj Tieru
 • Agrael musi przeżyć
To ostatnia Misja z naszym ulubionym Demonem. Sporo się z niej dowiemy, odnośnie dalszych losów innych kampanii oraz rozpocznie się wątek pewnej… zagadki. Zaczynasz na południowym zachodzie, czyli nic nowego(1). W tej misji nie możesz odsłaniać mapy statkiem. Tylko na lądzie lub poprzez dotknięcie Wieży Maga czy Wieży Obserwacyjnej teren się pokaże. Odwiedź pierwszą z wysp i odwiedź co możesz. Polecam walczyć z każdym strażnikiem skarbów itd. Ale w granicach rozsądku. Gdy odkryjesz teren, udaj się drogą morską na wschód. Również oczyść wyspę, i zejdź do podziemi. Mapy podziemia nie zamieściłem, bo nie sposób się w nich zgubić. I tak wszędzie musimy dojść. W sumie, opisywanie każdego dnia w misji byłoby nieco monotonne i nudne, więc napisze wprost: Każdą wyspę trzeba odwiedzić i każdy punkt obserwacyjny na niej. Jeśli statkiem nie da się dostać na wyspę, udaj się podziemiami. Zbieraj armię gdyż przyda się przy tarasowaniu drogi do Tieru (2). Jak podróżować i się nie zgubić, masz też pokazane na mapie. Widać drogę jaką podążałem. Misja jest bardzo prosta i ciekawa. Daje odpocząć przed długimi misjami nekromantów. Gdy pokonasz smoki na „Wyspie Księżyca” przejdź przez most i porozmawiaj z Elfem. Obejrzysz film, dość długi jak na tą kampanię gdzie Agrael odda się pewnej przemianie. Ale o tym, w innej kampanii. Gratulacje, Kampania III stoi otworem.

 

Autor: Khaziu

Komentarze
fenx dnia 29 marzec 2008 o 17:12
Szczeże to bez sensu, misja 3, co to jest? Napisane jest tylko co zrobic, a tego moge dowiedzieć się z celow misji. Ale porada wybudować urodziska chowańców. Na jakim poziomie wogóle dziala ta taktyka, napiszcie jak przejść na heroiku.
wygrany dnia 01 kwiecień 2008 o 12:51
3 misja to banał
SEBUCH dnia 05 kwiecień 2008 o 13:12
misja trzy nie do przejścia.Jeżeli nie umiecie przejść gry to pobierzcie w Download nastepnie do działu Heroes V i plik Save Game. Ja to pobrałem info jak montowac jest tam!!!!!!!!!!!!!smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
Zbyszko66 dnia 13 kwiecień 2008 o 16:44
A jaka radość jak się ściągnie save? smiley
Mistrz nekromancji dnia 21 kwiecień 2008 o 09:25
nooooooo... jak ktoś ma problem z przejściem trzeciej misji (tk jak ja) mogę tu napisac instrukcję z poradnika w formie książeczki dołączonej do zestawu edycji kolekcjonerskiej. Chceta? Jak tak to odpiszcie tutaj.
Dawid10 dnia 27 kwiecień 2008 o 20:55
mi tam 5 misja pasi najgorsza 3
wojtekwas dnia 11 czerwiec 2008 o 20:17
nie gram na kodach
wojtekwas dnia 11 czerwiec 2008 o 20:18
misja 3 jest łatwa radze nie atakujcie za szybko smiley smiley smiley smiley smiley
kamil1996 dnia 16 lipiec 2008 o 14:34
pomocy nie mogę przejść 3 misji
kamil1996 dnia 18 lipiec 2008 o 20:00
już przeszedłem ta misje nie musicie odpowiadać
Khaziu dnia 24 lipiec 2008 o 10:58
W związku że z misją 3 jest sporo problemów, tzn, sporo osób nie wie mimo poradnika jak przejść napisze specjalny poradnik na tą misje.
han1221 dnia 27 lipiec 2008 o 21:39
też mam problem z 3 misją , przydałby sie ten poradnik ;]
czekam i pzdrawiam
Lord Nikolaj dnia 30 lipiec 2008 o 21:08
Tak, Khaziu, napisz w kilku zdaniach jak przejść 3 misję.
CHCEMY DŁUŻSZEGO PORADNIKA DO 3 MISJI!!!
KTO JEST ZE MNĄ?!?!?
smiley smiley smiley
Lord Nikolaj dnia 30 lipiec 2008 o 21:09
o, elfy nie przekraczają naszej granicy, prawda?
Khaziu dnia 31 lipiec 2008 o 13:51
Dodałem już. I jak może być? Nie elfy nie przekroczą granicy.
kamil1996 dnia 31 lipiec 2008 o 19:24
fajny ten specjalny poradnik smiley szkoda tylko że tak późno
Krzyzowiec5 dnia 13 sierpień 2008 o 17:58
3 misje z łatwościom przeszedłem,no ale mam poważne problemy z 4 misją,prosiłbym,o dokładniejszy opis jej przejścia tu pisze aby uzupełnić armię ale ile czekać,jaką ilość jednostek uzbierać,w jakiej kolejności zamki podbijać
YlthinDireal dnia 15 sierpień 2008 o 17:09
Misja 3 jest łatwa ! najgorsza 4 !
Khaziu dnia 18 sierpień 2008 o 11:01
Wielkości armii zależą od poziomu na jakim grasz. Tu jest opisany sposób łatwiejszy żeby przejść przez podziemia. Jeśli chcesz koniecznie podbić owe zamki to armia około 30 diabłów powinna wystarczyć. Oczywiście mając 30 diabłów masz też około 50 czartów itd.
kamil1996 dnia 18 sierpień 2008 o 15:33
moim zdaniem misja 3 jest cięższa od 4 (tym bardziej że u mnie najłatwiejszym poziomem jest Normalny smiley )
marcin32796 dnia 31 sierpień 2008 o 21:24
u mnie tez jest tylko normalny pozom smiley smiley
tata659 dnia 03 wrzesień 2008 o 14:32
misja 3 podbuj ja to peszeszedłem bez problemu na wet bez posterunku smiley smiley smiley
tata659 dnia 03 wrzesień 2008 o 14:38
jirayia ziom pokazuj na mapie gdzie kapliczka
tata659 dnia 03 wrzesień 2008 o 14:45
4 misja jest bardzo trudna ale mam chyba sposub na końcu trzeba iść do kapliczki co daje czray tam czhyba macie dostac szał i hopnozę ics na erevel czrowac
Kubax dnia 24 wrzesień 2008 o 14:35
mam prośbę: mógłbyś dodać poradnik specjalny do misji piątej? W ogóle nie mogę tego przejść
Kampor dnia 01 październik 2008 o 15:54
Mam problem w misji 4 normalnie przejolem juz miasto demonow rozbudowuje sie mam srednia armie a tu nagle przychodzi bohater
sylvan i na luzie mnie rozwala.
:/
Naga Queen dnia 04 październik 2008 o 10:22
Mnie już zabijają w 1 misji <hahaha>.
chapsio dnia 26 październik 2008 o 07:51
misja 4 jest ciężka bo u mnie alaron ma 25 szmaragdowych smokuch
chapsio dnia 26 październik 2008 o 07:51
sory smoków
chapsio dnia 26 październik 2008 o 07:52
Kampor u mnie to samo
IWAN dnia 26 październik 2008 o 13:06
ja uważam że misja 4 jest najgorsza. oni mają trzy miasta i po 2 tygodniach przyjeżdżają z armią 3 razy większą. jak to przejśc?
chapsio dnia 28 październik 2008 o 19:52
hyba trzeba zdobyć miasta elfów i demonów
marcin32796 dnia 18 listopad 2008 o 14:36
no normalnie juz chuba rok stoje na misji 3 to sie nie da pszejsc rozbudowuje sie a nagle przychodzi bohater ale jaka on ma armie !!
marcin32796 dnia 18 listopad 2008 o 14:37
DAJCIE PORADNIK PLIS smiley smiley
Agrael1997 dnia 25 listopad 2008 o 17:33
4 misja jest strasznie trudna 5 już łatwiejsza tylko trzeba oszczędzac armię
Agrael1997 dnia 25 listopad 2008 o 17:45
mogę wam poradzic do misji 3.Na początku zbudujcie w zamku urodzisko impów później pozbierajcie wszystko co się da i atakujcie Gilraena później odrazu atakujcie drugi zamek czyli pierwszy z sylvan nie rozbudowujcie się w inferno bo tylko tracicie zasoby jak się trochę rozbudujecie w sylvan to idźcie do góry a przed rozbudowanie zbierzcie kopalnie złota i tartak jak pojdziecie trochę w górę spotkacie feniksy nie atakujcie ich tylko pójdzcie w prawo i atakujcie magów jak poknacie magów to uzupełnijcie armie i idzcie na żywiołaki ziemi następnie idźcie całyczas drogą aż zobaczycie zamek jeśli macie dobrą armie atakujcie go pózniej tylko rozbudowywa się i czekac aż pojawi się Gilraen jak go pokonacie to już będzie z górki
Dawidas12 dnia 18 grudzień 2008 o 19:34
Świetny poradnik.Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Agrael1997 dnia 01 styczeń 2009 o 13:52
Dawidasie12 naprawdę ci się podoba
Agrael1997 dnia 02 styczeń 2009 o 13:51
Przeczytałem że u nie których nałatwiejszy poziom to normalny możecie ściągac patche z wersji 1.0 do1.1 z 1.1 do 1.2 z 1.2 do 1.3 z 1.3 do 1.4 z 1.4 do 1.5 a z 1.5 do 1.6 i macie poziom łatwy
picek dnia 04 marzec 2009 o 20:52
. Po wygranej walce dowiesz się dlaczego Tieru wezwał cię do siebie.


Mozecie mi powiedziec o czym tieru mowi lub dac mi filmik jak oni gadaja. Co sie dzieje z Agraelem?
Agrael1997 dnia 14 marzec 2009 o 19:57
Tieru mówi o tym że Izabela ma urodzić mrocznego mesjasza opowiada o sercu gryfa i odprwia rytułał na Agraelu dzięki czemu nie jest już demonem
picek dnia 16 marzec 2009 o 11:17
A co sie pozniej z nim dzieje i czemu go juz pozniej nie ma w kampani??
Agrael1997 dnia 05 kwiecień 2009 o 19:47
Agrael zmienił się w czarnoksiężnika Raelaga spotykamy go w kampanii lochu gdzie nim kierujemy i kampanii akademii w 2 ostanich misjach tam w ostatniej misji uwalnia Izabelę lecz ona jest już demonem
picek dnia 13 kwiecień 2009 o 15:32
Aaaaaaaaaaaaaa smiley Wiem przeszdłem całą kampanie smiley
puciu dnia 28 kwiecień 2009 o 15:06
czy w wersji 1,0 niedzialaja kody?
puciu dnia 28 kwiecień 2009 o 15:07
bo mam problem z 3 misja
raelag320 dnia 28 kwiecień 2009 o 17:23
DO PUCIU DZIAŁAJĄ TYLKO ŻE W PLIKU TRZEBA NAPISAĆ setvar dev _
console_password = schwinge-des-todes a potem w czasie gry nacisnąć ~ czyli Shift+`
raelag320 dnia 28 kwiecień 2009 o 17:26
a i jest różnica password=schwinge nie działa
password = schwinge działa
puciu dnia 30 kwiecień 2009 o 13:52
DO RAELAG320 dzienki za pomoc
puciu dnia 30 kwiecień 2009 o 14:01
a teraz mi wyskakuje ze pliku niemorzna zapisac
Dawidas12 dnia 13 maj 2009 o 19:55
Kurde a ja dalej stoje w 3 misji!!!!Pokonalem juz Gilraena mam jedno elfickie miasto i moje demoniaste.Ide Agraelem na atak i mi przychodzi bohater elfów Anwen i rozwala mnie!!!Co mam zrobic?
Dawidas12 dnia 13 maj 2009 o 20:08
No i jeszcze wspomne ,że w walce z Gilraenem [wtedy jak go pokonalem] stracilem okropnie dużo wojska:\
Napisze ktoś jak wygrać tą misje?
Plisssss
Dawidas12 dnia 19 maj 2009 o 16:03
Dobra przeszedłem misje 3 ale 4 sie nieda!Co mam zrobić przejołem już miasto demonów i tu nagle przychodzi bohater sylvan i mnie rozwala!!!!!!!!!!!!!
Virtuozo dnia 22 maj 2009 o 20:20
Właściwie to nie problem ale chce zapytać czy ktoś ma tak samo. Gram w 2 misję i jak walce z Vejerem przegrywam i pokazuje mi że wygrałem . Miał ktoś tak
Dawidas12 dnia 23 maj 2009 o 14:23
no bo waki z Veyerem nie trzeba wygrac bo sie nieda on ma za duzo armie dlatego potem jest filmik i krotka walka sam na sam agraela z veyerem. agrael bierze amulet i pokonuje veyera i nastepna misja podbuj.kazdy tak mial
Dawidas12 dnia 23 maj 2009 o 14:24
a tak przy okazji w 4 misji chce wziac tych stu lucznikow a ich niema o co chodzi?
Dawidas12 dnia 23 maj 2009 o 15:53
dobra juz piata misja 4 przeszedlem ale dlaczego nie bylo lucznikow?musialem pokonac smoki a dopieero potem zaatakowac miasto ale ledwo sie udalo
amigoja dnia 08 czerwiec 2009 o 19:01
mam problem z Gilraen z II misji- Podbój. Nie mogę poradzić sobie z jego potężną armią. Z jaką armią będę mogła pokonać strażników pomarańczowego namiotu?
Markal2000 dnia 24 czerwiec 2009 o 18:31
3 misja jest trudna
raelag320 dnia 31 lipiec 2009 o 15:07
chciałbym dodać że u mnie Gilaren miał 1 rusałkę b(o całą armie przekazał innemu bohaterowi zabiłem Gilarena , zająłem miasta i pokonałem druidów w kolejności Gilaren,druidzi,miasta bohatera z armią Gilarena zostawiłem w spokoju i się udało!!!!!smiley
raelag320 dnia 31 lipiec 2009 o 15:08
chciałbym dodać że u mnie Gilaren miał 1 rusałkę b(o całą armie przekazał innemu bohaterowi zabiłem Gilarena , zająłem miasta i pokonałem druidów w kolejności Gilaren,druidzi,miasta bohatera z armią Gilarena zostawiłem w spokoju i się udało!!!!!smiley
raelag320 dnia 31 lipiec 2009 o 15:08
chciałbym dodać że u mnie Gilaren miał 1 rusałkę bo całą armie przekazał innemu bohaterowi zabiłem Gilarena , zająłem miasta i pokonałem druidów w kolejności Gilaren,druidzi,miasta bohatera z armią Gilarena zostawiłem w spokoju i się udało!!!!!smiley
raelag320 dnia 31 lipiec 2009 o 15:10
przepraszam że wysłało się 3 razy!
Fanheroes dnia 02 sierpień 2009 o 17:01
mam problem: w pierwszej misji kiedy wejdę do pierwszego sanktuarium godryk idzie do kapliczki z czarami... i zawraca do sanktuarium co mam zrobić iść kiedy będzie przy kappliczce, czy czekać aż sobie pójdzie? (czekałem już 2 tygodnie)(w grze oczywiście)
Fanheroes dnia 02 sierpień 2009 o 20:56
pomóżcie plis
raelag320 dnia 02 sierpień 2009 o 21:38
musisz uciekać Godryk będzie wracał i wracał
Fanheroes dnia 03 sierpień 2009 o 13:05
dzięki
Fanheroes dnia 05 sierpień 2009 o 13:31
Słuchajcie, właśnie przechodziłem koło stajni koło namiotu klucznika (pierwsza plansza), kiedy obok sanktuarium widzę rutgera. Na szczęście wcześniej zapisałem grę, więc sobie myślę:,,może mnie nie zaatakuje,co tam, idę dalej".Doszedłem do niego, a on.... poszedł w stronę obserwatorium!!!!!
Fanheroes dnia 13 sierpień 2009 o 09:03
ej jestem w 4 misji już spoko idę po łuczników żeby zaatakować erewel a tu się okazuję że ich nie ma, jest tylko domek myśliwych gdzie można ich kupić, więc rozumiem że mam 13 tygodni czekać żeby ich uzbierać? >smiley smiley >smiley
Agrael1997 dnia 17 sierpień 2009 o 07:09
2 misje kampanii demonów można przejść bez korzystania z sanktuarium wystarczy zdobyć buty szybkiej podróży, nie walczyć niepotrzebnie z jednostkami na mapie i iść na skróty do klucznika (polną drogą)
Agrael1997 dnia 17 sierpień 2009 o 07:10
sorki za pomyłkę 1 misję nie 2
aniuchna dnia 24 sierpień 2009 o 13:16
Ja to nie mogę przejść 4 misji ;/ Zebrałam już całkiem pokaźna armię, przechodzę podziemiami, zdobywam garnizon, a tu nagle wylatuje do mnie bohater z Sylvanu i na luzaku mnie rozwala ;/ Heeelp ;(
matim98 dnia 25 sierpień 2009 o 08:49
Przepraszam jestem nowy ale usłyszałem że ktoś ma maxymalnie normalny poziom(mimo że jakis rok temu xd,


Nie martw sie marcin ja tez tak miałem o ile tu jesteś jeszcze smiley
wejdź na to co jest w płycie np poradnik który jest zapisany na płyte i na książke
jest tam plik patch no to ściągnij se patche od najmniejszego do największego (tylko tak sie da chyba że ktoś chce zapylać sobie niepotrzebnie dużo czasu na ściąganie z interneta)
na wersji 1.6 dojdzie ci edytor map edytor kampani powtórki poziom łatwy i inne * * *rele smiley
matim98 dnia 25 sierpień 2009 o 09:05
ach można jeszcze ściągnąć patche z tej strony smiley
Khaziu dnia 13 wrzesień 2009 o 11:04
Nowy poradnik. Zapraszam do oceny ;]
crysis2010 dnia 19 wrzesień 2009 o 19:47
help.nie otwiera mi się konsola mimo że wpisałem jak pisało.
// Startup
mainmenu
setvar dev_console_password = schwinge-des-todes
Krystian666 dnia 27 wrzesień 2009 o 18:28
jestem doświadczonym graczem wszystko fajnie tylko nie rozumiem o co chodzi w tej misji mugłby ktoś mi powiedzieć o co chodzi ?????????
wilk111 dnia 19 listopad 2009 o 19:07
pisze do tych co mają problem z misją 4
4 misja proste jaktylko podbijesz pierwszy zamek to zostaw w nim całą armie z wyjątkiem kilku rusałek w pojedyńczych odziałach wtedy nie uciekną a używając widmowych zastępów {bonus z 2 misji} powinieneś pokonać jednorożce które strzegą karczmy po wygraniu wynajmij bohatera i daj mu wzmocnioną już armie zostawioną w mieśće odradzam ulepszać budynki do rekrutacji bo blisko jest fort na wzgórzu w nim ulepszaj istoty jeśli nie da się pomieścić wrzystkiego u twojego wynajętego bohatera kup następnego w bitwach graj oczywiśće agraelem i dawaj mu na nie armie elfów najlepiej walcz tylko o kopalnie i siedziby najpierw tartak kopalnie rudy klejnot i złoto dostarczy ci miasto staraj się zrobić wrzystko to jak najszybciej żeby wzmocnić armie ninajpierw kilka razy zagraj i zobacz kto się do ciebie przyłączy zanim przyjdzie winarel staraj się walczyć tylko o kopalnie i domki na drzewie jeżeli wrzysko robiłeś w miare szybko i dobrze się rozbudowaleś i nie ponosiłeś wielkich strat w bitwach to łatwo pokonasz elfa po bitwie napraw szkody i ruszaj na miasto 2 20 wielkich łowców wystarczy przydadzą się też arcydemony o których wsponiano na początku strony i 100 tancerzy wojny i to co jeszcze zrekrutujesz przy dobrej taktyce proste dobrą strategią jest przenieśenie tancerzy do lini strzelców wroga zdolnośćą arcydemona wtedy możesz atakować dwie istoty{druid myśliwy}o małej wytrzymałości w stosunku do wysokiego poziomu agrela oczywiście jeśli go zdobyliśmy ale w 3 misji jest do tego dużo okazji poza tym wróg na jakiś czas niestrzela wtedy mamy 2 używalne zamki i dużo domków na drzewie a wróg ma tylko 1 z którego może czerpać wojska jest jeszcze śeciba Alarona ale miasto 3 z tamtąd nie dostaje wojsk łatwo jest je więc pokonać wtedy my mamy 3 miasta a wrogowie po jednym wtedy wybuduj wrzędzie gildie magów na poziom 5 czekaj czekaj i wykup armie w końcu staniesz się lepszy niż Alaron idź wtedy do niego i wygraj a przed tą bitwą nabij demonowi jak najlepszy poziom przed bitwą zapisz jak by co opisze wam moją armie:850rusałek,500tancerzy wojny,1000wielkich łowczych,200wielkich druidów,150srebrnych jednorożców,200entów,103szmaragdowe smoki.
wilk111 dnia 20 listopad 2009 o 14:29
w komentarzu który napisałem powyrzej jest kilka błędów:nie przybywa winarel tylko wyngal a namiasto 2 miało być 200 wielkich łowczych a nie 20 jeśli chodzi o bohaterów to najlepiej mieć 4 jeden do odkrywania mapy drugi do transportu wojsk trzeci niech chodzi za agraelem i daje mu armie na bitwy a pod końec tury je zabiera wtedy nie uciekną a jeszcze jedno na bitwe o karczme możesz wziąść lepszą armie ale przy bardzo dobrej taktyce jest bardzo łatwo w dotatku masz czary z miast w misji 3 z tego co pamientam na zachód od miasta 1 jest druga karczma jak dla mnie prosta misja
wilk111 dnia 20 listopad 2009 o 14:38
a sorry znowusz o czymś zapomniałem jak o bonus druidzi
han solo dnia 21 listopad 2009 o 19:56
najbardziej * * *na misja jaką widziałem
wilk111 dnia 23 listopad 2009 o 19:17
a przeszedłeś ją w ogóle
kamcio33 dnia 01 grudzień 2009 o 15:48
Holera mówili że ten posterunek który broni pomarańczowy strażnik jest najlepszy widze właśnie ;p
SeRaFiNeK dnia 04 grudzień 2009 o 22:15
Ta kampania to jakiś banał na Ciężkim poziomie go przechodzę i narazie najciężej było przeżyć 2pierwsze tygodnie w misji nr.4 smiley
Qurog1996 dnia 06 grudzień 2009 o 14:28
nie mogę przejść 4 misji jest przerombanie trudna od razu mnie załatwiają nie mam też na tyle kasy i siary aby wybudować czarty próbowałem zająć im zamki ale mają potęrznych bochaterów którzy błąkają się po mapie są wkurzający i jeszcze nie mogę znalezć tycz myślywych POMOCY
Qurog1996 dnia 06 grudzień 2009 o 14:29
sory za błąd '' bohaterów''
SeRaFiNeK dnia 06 grudzień 2009 o 20:08
bo jak się bierzę zamek demonów to tak jest ... . Najlepiej jest zająć od razu pierwszy zamek elfów i tam sobie budować armię a żeby elfy nie uciekały to na początku wszystkie zostawiaj w zamku , później pójdzieszz do karczmy zrekrutujesz bohatera i już idzie z górki .
Podol dnia 19 grudzień 2009 o 21:23
misja 5 tu mam problem mały bo niemoge przejsc do nastepnej wyspy chociaz juz zdobylem kilka ale teraz utknolem i potrzebuje porady
Vovlin dnia 26 grudzień 2009 o 10:59
misja 1,2,3 jest łatwa.... ale 4 to masakra!!! te zwalone elfy uciekają... 5 wydaje się łatwa a przemianę agrael będzie miał bardzo fajną;p
jmtb dnia 26 grudzień 2009 o 20:40
w misji 4 nie trzeba podbijać miast elfów wystarczy pierwsze iść do chatki maga , iść do podziemi po miasto demonów i wyjść z podziemi obok miasta portowego.
jmtb dnia 26 grudzień 2009 o 20:42
a w co lub kogo przemienia się Agrael
wilk111 dnia 27 grudzień 2009 o 14:55
w czarnoksiężnika Reagala
wilk111 dnia 27 grudzień 2009 o 14:59
3 misja jest najtrudniejsza 4 to prościzna.A tak w ogóle to ktoś mi powie dlaczego Gildrena jest trudniej pokonać niż Alarona!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jmtb dnia 27 grudzień 2009 o 18:06
Alaron nie zmienia armi ani poziomu a Gildraen tak
jmtb dnia 27 grudzień 2009 o 18:07
mi w 4 misji Nymus był najtrudniejszy miałem dla niego marmal a dla Alarona bar. niski.
Hyacyntus dnia 06 styczeń 2010 o 21:51
Muszę się nie zgodzić, Alaron w IV misji stoi pod północnym zamkiem Sylvanu. Stamtąd trochę wojsk sobie ściąga. Może to nie jest super przyrost, ale jest. Jeśli chodzi o moje zdanie, to potyczka zarówno z Gilraenem, jak i z Alaronem jest "na poziomie", ale do przejścia. Tylko szkoda, że elfy nie chcą chętnie walczyć pod dowództwem Agraela.
Xertaron dnia 08 styczeń 2010 o 18:38
zależy dla kogo bo ja np. 4 misje przeszedłem w godzinke a trzecią ledwo w 2 tygodnie smiley
Xertaron dnia 08 styczeń 2010 o 19:28
ja w 4 misji zebrałem na początku co sie dało z łatwych walk i od razu do podziemi (dobrze jest mieć logistyke na experta) zająłem miasto i jak przyszedł koleś to uciekłem po jakimś tygodniu sie odwalił. Potem rozbudowywałem miasto aż przyszedł kolejny gościu z Sylvan. Szybko poleciałem te smoki zarąbać (łatwizna bo szukanie łuczników jest troche nużące smiley i od razu popędziłem na Erewel. Alaron miał troche lepszą armie ale z odpowiednimi czarami łatwo go pokonałem. Moja armia wyglądała mniej więcej tak : 2 diabły 60 czarcich lordów 110 zmór 200 władczyń sukkubów 300 cerbów 450 nadzorców i 500 chowańców i jakoś poszło smiley
Xertaron dnia 09 styczeń 2010 o 21:02
w 3 misji można od razu nawalać na Wenlan (2). Przejmujemy pobliskie kopalnie (prócz składu siarki i stawu klejnotów bo nas przetrzebią). Teraz załatwiamy wszystkie wolnostąjące istoty na południowym wschodzie koło dwóch gospodarst ( oprócz wielkich łowczych) bierzemy chłopów i zanosimy ich do miasta dzięki czemu zyskamy skromne źródło dochodu gdy nasza armia będzie się składać z około 50 rusałek i proporcjonalnie reszty (smoków jeszcze raczej nie będziemy mieli) i atakujemy jednorożce które zagradzają nam droge. Pokonujemy rusałki i zdobywamy cenny artefakt Naszyjnik Lwa (istoty z sylvan mają zaniżone morale, więc naszyjnik się tu przyda smiley) jeśli mamy czerwony klucz to otwieramy brame i pokonujemy żywiołaka powietrza.Zbieramy wszystko co jest obok niego, ale nie atakujemy składu (możemy go zaatakować później, chociaż nie warto). Zabijamy wampiry, widma i idziemy do krypty( nie zabijamy stojących obok zombie) i odwiedzamy znajdującą się nieco na zachód arene. Żywiołaków obok niej nie zabijamy ( wróg sie nimi zajmie i przy tym dużo straci. Jeśli będziecie mieli szczęście to za 1-2 tygodnie powjawi się pierwszy bohater sylvan który zabije feniksy ( my idziemy do miasta po armie i go zabijamy bo będzie słaby), a następnie wynajmujemy drugiego bohatera i penetrujemy nim nowe tereny za feniksem. Agraelem zostajemy w mieście jeszcze tydzień, a potem idziemy zająć Firios (5) ponieważ miasto nie jest prawie wogóle niechronione. Prawdopodobnie będzie marnie rozbudowane więc my musimy to zrobić.Możemy(ale nie musimy) zają wojskowy posterunek. Po 0,5 tygodnia od przęjęcia Firios przyjdzie Gilraen ( albo inny bohater, jeśli go już pokonaliśmy). Jeśli go pokonamy to już pójdzie jak po maśle. Zajecie Ynthil (4) będzie banalne. Teraz możemy dla prestiżu pozajmować kopalnie. Po skończonej misji powinniśmy mieć poziom 24. Sposób na poziomie normalnym.
kuba1111 dnia 01 luty 2010 o 08:02
smiley
Tysiak dnia 03 luty 2010 o 16:25
U mnie niestety sposób, który opisał Xertaron nie powiódł się, ponieważ atakuje mnie armia z 4 zamku, która jest bardzo rozbudowana =// może znacie jakieś inne rozwiązanie?? pocieszam się faktem, że nie tylko ja mam z tym problem =))
Naga Queen dnia 04 kwiecień 2010 o 21:50
Myśle, że sukcesem jest poprostu szybkie działanie. Spokojnie możemy nacierać na wszystkie kopalnie oprócz tych co strzegą magowie( bo po nich zwykle armia redukuje się do połowy). Sposób opisany w poradniku, aby zabic szmaragdowe smoki jest troche ryzykowny. Jak ja grałam i pokonałam smoki to zaraz zjawiał się Girlaen z mocnym wojskiem. Wynik wiadomo- porażka.
No cóż Tysiak, albo nie masz szczęścia do tej misji, albo potrzebujesz innej strategii. Jak ja ją przejdę to zamieszczę swój sposób.
Fan dnia 05 kwiecień 2010 o 12:19
Dzięki za poradnik 1 misji. Mi już 3 razy się nie udało jej przejść. Ponieważ jestem nowym graczem w tej grze. Dopiero gram od 3 dni. Teraz już napewno przejdę.
Fan dnia 05 kwiecień 2010 o 14:33
Gdzie jest w 1 to miasto?? Gdzie ma przejąć Agrael.
Naga Queen dnia 06 kwiecień 2010 o 16:08
W pierwszej i drugiej misjii nie ma miast do przejęcia.
Dougalion dnia 10 kwiecień 2010 o 22:50
ci któży mają problemy niech więdzą że gdy TY zbierasz armie to on 3razy większą bo w 3 i 4 misji elfy mają 4 miasta ale Agreal jest szybki i to as w rękawie łatwo można nim przejśc misje jeśli się zmyla wroga np. idzie gilrael nie odalamy się za daleko nie za blisko a gdy już dajemy na sam dół mapy to uciekamy do miast elfów
bob19933 dnia 13 kwiecień 2010 o 17:45
nie mogę znaleźć tego namiotu klucznika w 1 misji 2 kompani pomuszcie
Lisowic dnia 15 maj 2010 o 23:15
@Virtuozo, Dawidos12
A ja byłem na tyle silny ze udało mi się cudem dobić Veyera, zostało mi 12 Rogatych Nadzorców i 3 Sukkubysmiley, ale to fakt jego nie trzeba zabijać, ale mi się udałosmiley.
A i Dawidos jeżeli chodzi o tych łuczników to z nimi coś jest nie tak. Bo zebrałem ich z tamtego miejsca, idę do smoków cienia i nic, no ale armię miałem taką, że smoki poszły szybciutko do zabicia, było ich bodajże 66smiley.
@wilk111
Ciekawy masz styl, ja bym nigdy nawet nie pomyślał aby w Agraelu zbierać armię Sylvanu. Ogólnie lubię jak jest postać odpowiednia do danej frakcji, poza tym jednostki Sylvanu w armii Agraela mają obniżone morale, dlatego nie radzę takiego stylu, no chyba że ktoś bardzo lubi elfysmiley.
Wlazio68 dnia 31 maj 2010 o 19:24
Ja w każdej misji demonów grałem tylko inferno
1 i 2 to wiadom
3. W zamku inferno robię całkiem dobre wojska i przejmuje po kolei każde miasto elfów
4. od razu przejmuje miasto infermo, rozbudowuje w nim wojsko i idę prostą drogą do Erewel

ps. w 1 misi radze uciekać jak najszybciej lecieć do podziemi i tam zbierać wojsko do puki cię nie zaczną gonić lub zacznie ci kasa się kończyć
Lisowic dnia 08 czerwiec 2010 o 19:18
@Wlazio68
No to użyłeś klasycznego sposobu, ale każdy gra jak lubi, ja na przykład zanim właziłem do podziemi w pierwszej misji jeszcze sobie trochę "expiłem" na górze, rzecz jasna, zręcznie wymijając Godrykasmiley.
findan444 dnia 12 czerwiec 2010 o 10:15
myśliwi są przy składzie siarki ,który znajduje się obok wyjścia z podziemi przy Erwel.
Lisowic dnia 12 czerwiec 2010 o 17:14
@findan444
Czytasz to co piszesz, są tam wiem to, ale po co ci oni jak będąc obok Erewel już pokonałeś smoki cieniasmiley, więc zbierając ich i tak nie miał byś komu ich oddaćsmiley.
Lisowic dnia 12 czerwiec 2010 o 19:12
No chyba że chodzi ci o wejście nieco pod Erewel, ale w takim wypadku sprecyzuj bardziej swój opis. Niestety jeżeli ktoś chce je stamtąd zabrać to musi to zrobić szybko, albo mieć szczęście bo bohater zachodniego zamku ich weźmie bądź zabijesmileysmileysmiley.
findan444 dnia 12 czerwiec 2010 o 19:37
Nie zabiję tych elfów ani one się do niego nie przyłączą,bo tak jest zrobiona gra ,a co do ciebie lisowic po pierwsze chodzi mi o wyjście na południowy zachód od Ervel.A po drugie możesz sam je wziąść.smiley
findan444 dnia 14 czerwiec 2010 o 19:48
5 misja trudna jak chol.............................................. i tak wogóle jest za trudna
Kooba dnia 09 lipiec 2010 o 09:33
ja se z 1 nie mogę poradzic ,bo jak nie godryk i ten drugi to na koncu ten wyslaniec ma za mocna armie.
Kooba dnia 10 lipiec 2010 o 11:09
ok 1,2,3 jest nawet łatwa ale 4nie.
Lisowic dnia 11 lipiec 2010 o 16:28
@findan444
Nie wiem bo ja ich nie znalazłem, ale i tak pokonałem Smoki Cienia jest ich przecież tylko 66, banał ja gram na Normalu, od razu mówię bez kodów i zarazem 1, 2, 3, 4, 5 misja Agraela są łatwiutkie. Jeżeli chodzi o 5 misję to rada ode mnie zbieraj wszystkie jednostki niezależnie od poziomu jednostek Sylvanu które ich pilnują. Przede wszystkim radzę pod psiarniami i posterunkiem wojskowym Inferno, zaczekać ze 4 tygodnie... tak tak, ja nie żartuje to na prawdę zwiększy twoją armię i zwiększy możliwość na mniejsze straty i zwiększenie liczebności twoich wojsk. A co do trasy jaką masz obrać to musisz trochę pogłówkować, bo ja nie potrafię ci jej przedstawić na piśmiesmiley. W każdym bądź razie życzę powodzeniasmiley.
Lisowic dnia 11 lipiec 2010 o 16:31
A i jeszcze jedno staraj się przed tymi psiarniami i Wojskowym Posterunkiem zamieniać skrzynie ze skarbami na złoto, bo inaczej nie kupisz wojsk przez te 4 tygodnie, a to i tak twoja ostatnia misja Agraela w całym Heroesie 5, więc nie masz się czym przejmowaćsmiley.
danre999 dnia 12 lipiec 2010 o 19:15
ja w 5tej trafiłem na tłum szmaragdowych smoków tj 4*39 i było pozamiatane xd reset mapy
Lisowic dnia 13 lipiec 2010 o 15:48
@danre999
Wow, to ileś ty szukał tego Tieru?... parę miesięcy?smiley, ale gdzie przed nim samym tam na jego wyspie, czy gdzie indziej???
danre999 dnia 14 lipiec 2010 o 15:09
A no chciałem się pobawić ale mi na zdrowie nie wyszło hehe. Za drugim razem bez problemów.
Lisowic dnia 15 lipiec 2010 o 11:36
@danre999
He spoko, tyle że wiesz ja idąc tymi korytarzami i wyspami zabijałem wszystkie potworki, co prawdy żeby zdobyć expa, bo skrzynie wymieniałem na kasę, żeby na przykład ulepszyć wojska, ale pod koniec pisało mi "Szmaragdowe Smoki" i "Wiele", nic poza tymsmiley. Raz miałem sytuację taką że gdzieś na targowisku wymieniłem drewno na złoto i potem nie mogłem kupić okrętu żeby płynąć dalej, no i niestety reset mapy, bo jak wychodzisz z pod ziemi, to przejście się zawala i już nie można wrócić. heh ale ja grałem pierwszy raz wtedy, więc problemy były zrozumiałesmileysmileysmiley.
Inferno10 dnia 21 lipiec 2010 o 17:27
jakaś dziwna ta 3 misja wszystko ładnie pięknie ale nagle przychodzi jakaś Ylthina czy jakoś tak i mnie pokonuję .. Czy mogę zrobi tak że bedę rozbudowywał zamiast Sylvanu Inferno?? czy to nie wypali?
bezio123 dnia 22 lipiec 2010 o 23:27
Zgadzam się z Inferno10. Zrobiłem wszystko tak jak napisał Khaziu a on napisał, że po pokonaniu Gilraena i zdobyciu drugiego zamku trzeba stopniowo odbudowywać armię i likwidować bohaterów, którzy cię atakują. I tu właśnie jest problem a mianowicie gdy już siedzę we wspomnianym wcześniej zamku co jakiś czas przychodzą ci bohaterowie. I nawet jeśli uda się odeprzeć jednego to brakuje po walce sił żeby pokonać kolejnych.
Dougalion dnia 23 lipiec 2010 o 09:23
lepiej zdobyc trzy miasta od razu NIE cackac się z nimi Gilrael na początku i tak zbiera siły w którymś mieście więc misja prosta a druidów można nawet nie zabijac bo i tak się przejdzie a i w mieście inferno zbudowac do sukubusów i zbierac siły z posterunków po 3-4 tygodni byłaby duża armia
bezio123 dnia 23 lipiec 2010 o 10:49
Tak, tyle że nie starczy wojsk do zdobycia od razu trzech miast a jak się próbuje zebrać większą armię to gdy atakujesz wróg jest już gotowy. Ale dzięki za radę, spróbuję. smiley
Dougalion dnia 23 lipiec 2010 o 11:09
bezio123 miesiąc w grze wystarczył mi by wygrac misje Agreal jest szybki a sylwan zostaje styłu za liczbą rekrutacji demonów
Dougalion dnia 23 lipiec 2010 o 11:11
należy też uczyc się czarów Światła i Zniszczenia a droga będzie łatwa
bezio123 dnia 23 lipiec 2010 o 11:20
Dzięki za radę. smiley
Inferno10 dnia 23 lipiec 2010 o 11:25
Choćbym nie wiem co zrobił to i tak te Elfy przychodzą i mnie pokonują co mam zrobić żeby te wąchacze kwiatów nie przyszły?
bezio123 dnia 23 lipiec 2010 o 14:28
Kolejny problem. Aby dojść do zamku, w którym Gilraen odbudowuje siły trzeba pokonać kilka szmaragdowych smoków których liczba co tydzień się zwiększa a jeśli zaatakuje je jeden z twoich przeciwników zawsze się do niego przyłączają więc nie należy długo zwlekać. Pokonałem smoki dość wcześnie ale zabrakło mi sił aby pokonać Gilraena bo z drugiej strony atakował mnie drugi przeciwnik. Odpuściłem Gilraena i zająłem się resztą zamków, tyle że on zawsze wyprzedzał mnie pod względem sił i gdy miałem już świeżo zdobyte dwa zamki elfów on zaatakował je i odbił. Teraz siedzę w zamku inferno i nie wiem co dalej robić. Pomocy!!!
Inferno10 dnia 25 lipiec 2010 o 15:09
Mam problem , znowu te całe Elfy w 3 misji a zwłaszcza Ylthin mają armię nie do zniszczenia .. jak ją pokonać??
Dougalion dnia 26 lipiec 2010 o 22:01
ludzie jak to zawodzi to polegac na mieści elfów w pierwszym tygodniu w którym go zdobyliście zbudowac od nimf do myśliwych zwłaszcz myśliwych demony zbierac w inferno Agrealem zdobywac levl a w sylwan zbudowac szybko zamek inferno się nie interesowac w czasie gdy Gilrael nas atakuje na pierwszy ogień idą demon z innym bohaterem a potem Agrael po straci armi i Gilraela elfy są słabe więc brac to co się ma i podbijac miasta
Dougalion dnia 26 lipiec 2010 o 23:22
a i najważniejsze gdy zaczynacie podbijac miasta elfów to rubcie to w 7/7 dniu tygodnia bo w 1/7 zdobędziecie i kupicie wojska najlepiej zacząc od tego za smokami
Inferno10 dnia 28 lipiec 2010 o 18:54
Dobra Elfy już spoko ale teraz problem z tymi smokami jest ich 7 jak je pokonać?!
Dougalion dnia 28 lipiec 2010 o 21:44
przy 60 wielkich łowcy i 100 rusałek powinieneś wygrac a i Agreal nusi miec przynajmniej 13lvl i zaklęcie boska moc i prawa moc które podczas walki dasz na łowców
Dougalion dnia 28 lipiec 2010 o 22:38
sory musi a nie nusi
Dougalion dnia 28 lipiec 2010 o 22:43
choc można też zebraną armią demonów w inferno zaatakowac smoki jak przegrasz to smoki będą osłabione armie demonów niech ma bohater inferno i nabij level nim atakójąc jednostki sylvan pojawiające się co tydzień by miec piekielny ogień a Agrealem z armią elfów zaatakuj jesli przeżyją ci demon poślij je na przód na zwiad sprawdzic siłe Gilrael i miasto w punkcie 5
Inferno10 dnia 29 lipiec 2010 o 17:43
Ale nie mam tyle czasu tylko3 tygodnie w tyle nie dojdę nawet do zwykłych druidów :/
Dougalion dnia 29 lipiec 2010 o 21:48
nie dojdziesz ja po dwóch niałem jednoroszce po prostu rozwijaj się tylko w jednostkach i szybko zbierz wszystkie kopalnie
Inferno10 dnia 29 lipiec 2010 o 21:53
też do nich doszłem ale i tak przychodzi elf albo nie daje rady przejąć miasta 2 :/
Dougalion dnia 30 lipiec 2010 o 00:06
A jak rozwijasz Agreala
Inferno10 dnia 30 lipiec 2010 o 13:24
Najwięce daje mu w umiejętnąść szczęścia ...
Dougalion dnia 30 lipiec 2010 o 15:29
to dobrze ale dowodzenie i magie bedą potrzebe
Inferno10 dnia 31 lipiec 2010 o 10:45
Dobra chyba mam pomysł : zrobię do srebrnych jednorożców w Sylvanie potem rozbuduję inferno do zmor poczekam kilka tygodni i pójdę na elfy , co ty na to??
Dougalion dnia 02 sierpień 2010 o 09:45
sprubuj ja rozbudowałem inferno do sukubusów bo szkoda surowców
Dougalion dnia 02 sierpień 2010 o 12:10
na forum-misja kultysty-"3misja na heroicznym-mój sposób" obejrz
bezio123 dnia 02 sierpień 2010 o 15:30
Przeszedłem 3 misję własnym sposobem. Mistrz!!! smiley (poradnik jakoś nie pomógł.)
Inferno10 dnia 03 sierpień 2010 o 09:42
No i właśnie tak zrobiłem i czekam te tygodnie za kilka tygodni pójdę na te elfy i już ..
vodka2012 dnia 16 sierpień 2010 o 14:12
mala rada jak walczysz z elfami: najpierw rozwal łowczych i druidów
Raelag5000 dnia 18 sierpień 2010 o 22:15
przeszedłem juz 3 misje ale mam małom siłę czarów i mało zaklęć i nie moge przejść 4 pomóżcie
bezio123 dnia 19 sierpień 2010 o 22:59
Według mnie powinieneś nabijać jak najwięcej leveli. Wtedy jest szansa, że zwiększysz swoją siłę czarów. Wydaje mi się, że niektóre artefakty zwiększają siłę czarów. Jest sposób, ale jeśli miałeś problem z 3 misją to nie będzie łatwo. A mianowicie sposób jest taki żebyś zagrał w 3 misję rozwijając bohatera bardziej jako maga, lub gdy masz już wtedy za bardzo rozwiniętego bohatera (jako wojownika) przejść całą kampanię od nowa. Osobiście polecam ci zdolności "szczęście", "magia mroku", "magia zniszczenia", "talent magiczny". Ale nie zaszkodzi jeśli twój bohater będzie miał jakiś aspekt wojownika najlepiej "dowodzenie" lub "obronę". Jeśli podasz mi wszystkie statystyki twojego bohatera mogę ci powiedzieć czy musisz coś zmienić.
Raelag5000 dnia 21 sierpień 2010 o 11:42
Ekspercka Brama,Ekspercki Atak,Ekspercka logistyka,Lepsza Magia Zniszszczenia,Lepsze Szczęśćie.
bezio123 dnia 21 sierpień 2010 o 13:48
Więc tak, ogólnie dobrze z tym, że logistykę mógłbyś zamienić na magię mroku lub przywoływania (jednak bardziej polecam ci tę pierwszą). Z kolei atak przydałoby się abyś zmienił na obronę. To otworzy ci drogę do zdolności "witalność", "unik" itp. Ale wielkiej konieczności nie ma. Co do zaklęć to jeśli będziesz kształcił bohatera tak jak ci poradziłem nie powinieneś mieć problemów z ich małą ilością. (tylko pamiętaj o ulepszeniu swoich magii na poziom ekspercki oraz wybuduj wszystkie pięć gildii magów) Mam dla ciebie jeszcze jedną radę gratis. A mianowicie w 4 misji nie zdobywaj miasta demonów tylko idź od razu na pierwsze miasto elfów. Gdy je zdobędziesz idź na następne, (drogę do niego zagrodzą ci enty i zielone smoki, enty można ominąć a smoków nie jest dużo więc przy umiejętnym przeprowadzeniu bitwy powinieneś wyjść z niej bez większych strat) w pobliżu drugiego miasta jest parę arcydiabłów które się do ciebie przyłączą. Kiedy się to już stanie zajmij 2 i 3 miasto. Wtedy będziesz miał trzy miasta przeciw jednemu i wkrótce uzbierasz armię o wiele większą od Alarona.

PS:Nie przejmuj się, że jednostki elfów pod twoimi rozkazami stopniowo maleją ale nie zwlekaj i od razu po rozpoczęciu gry zaatakuj miasta elfów.
PPS:Nie zapomnij rozwinąć umiejętności "szczęście" oraz odwiedzać fontanny szczęścia oraz bożków fortuny gdyż często szczęście i morale mogą zadecydować o losach bitwy.
PPPS:Jak by co pisz jeszcze.
Raelag5000 dnia 22 sierpień 2010 o 09:08
dzięki w jakiej misji ty jesteś
bezio123 dnia 22 sierpień 2010 o 14:04
Ja jestem w 2 misji kampanii Lochu. (ale coś tam się stało i nie mogę grać dalej w kampanię)
Raelag5000 dnia 22 sierpień 2010 o 17:35
a masz kuznie przeznaczenia i dzikie hordy
Raelag5000 dnia 22 sierpień 2010 o 17:46
czyli nie muszę w 4 misji kupować bohaterów
bezio123 dnia 22 sierpień 2010 o 23:07
Mam Kużnię Przeznaczenia i Dzikie Hordy ale po rosyjsku (a Dzikie Hordy mam dodatkowo w wersji demo) ale nie wiem co to ma do rzeczy. Co do twojego ostatniego pytania to jednak dobrze by było żebyś po zajęciu miast elfów wynajął trzech bohaterów po jednym do każdego zamku i gromadził nimi armię. Radzę ci tak dlatego, że pod rozkazami Agraela armia elfów z dnia na dzień topnieje a gdy powierzysz ją innemu bohaterowi ten problem znika. Kiedy będziesz gotowy oddaj armię Agraelowi i przejdź przez podziemia do Alarona. (z tym że musisz uważać aby nie natknąć się na jednego z lordów demonów [ zazwyczaj jest ich dwóch ] )

PS:Wcześniej pisałem do której kampanii doszedłem, naturalnie chodziło mi wtedy o 2 misję 4 kampanii wersji podstawowej Heroes5. (nie o Kuźnię Przeznaczenia albo Dzikie Hordy)
Lisowic dnia 24 sierpień 2010 o 17:57
@Raelag5000, bezio123, Dougalion
Każdy ma swoje ciekawe style przechodzenia, tylko nie wiem dlaczego akurat w trzeciej i czwartej misji Agreala tak bardzo stronicie od zamków inferno. Przecież mimo faktu że w trzeciej misji nie ma możliwości rozbudowy jednostek, do wyższego poziomu niż 5, jednostki nadal pozostają bardzo silne, co więcej gdy zaopatrzysz się w bodajże niebieski, bądź pomarańczowy namiot klucznika będziesz miał dostęp do Wojskowego posterunku Inferno, w którym można rekrutować diabły, warto też zauważyć, że w pobliżu znajduje się tez Urodzisko Impów, oraz Wrota Demonów.
Cała misja zależy od szybkiego zaopatrzenia się w wszelakie surowce, oraz pierwsze miasto elfów. W każdym bądź razie ja przechodząc misję, byłem już bardzo wyszkolonym Agraelem, korzystałem już z min. Magii Światła, Zniszczenia, Logistyki, Szczęścia oraz Ataku i każdą misje przechodziłem z maksymalnym poziomem bohatera - ogólnie od tego trzeba zacząć. Bardzo ważne w misji jest w miarę szybka i sukcesywna rozbudowa inferno(na Sylvan nie ma co szczędzić i tak już ograniczonego w zasobach drewna, co najwyżej można rozbudować Rade Miasta. Nie lękać się też jednostek na mapie takich jak Magów, bądź Kapłanów, bo przy dobrej taktyce można wyjść z każdej walki w pięknym stylu. Należy też uważać na jednostki.
Po jakimś czasie na horyzoncie z północnego-wschodu powinien wyłonić się nasz ukochany Gilraen, który wyrazi chęć odbicia wcześniej wspomnianego Sylvanu. Dopadniecie go ogólnie nie powinno być trudne, ze wzgląd na dość wysokie umiejętności Agraela w poruszaniu się(Logistyka). Jeżeli postępowaliście zgodnie z moją instrukcją, Gilraen nie powinien być zbytnio silny i łatwo go będzie pokonać(uwaga czasem może dołączyć do niego mały sprzymierzeniec). Po pokonaniu go należy uzupełnić szybko swoją armie i szybko udać się w miejsce skąd przybył Gilraen i sforsować drugi z kolei Sylvan. Jeżeli twoja armia poważnie ucierpiała podczas ataku można uzupełnić się o wojska Sylvanu takie jak Zielone Smoki(o ile są), Wielcy Druidzi, i Wielcy Łowczy i od razu ruszyć na ostatni zamek północnym szlakiem. Podczas swojej podróży nie powinieneś się przejmować jakimkolwiek najazdem, ponieważ pilnujący północnych szlaków Feniksy i pokaźna ilość Żywiołaków Ziemi nie powinna być do przełamania. Także nie martw się o Agraela, przeciwnik(o ile słabszy wróci się do ostatniego zamku i tam będzie rekrutował swoją armie. Ty w tym czasie o ile czujesz się na siłach, możesz odbić na jakiś czas od oblężenia i zabić już i tak wielce uciążliwych podczas misji druidów. Po ich pokonaniu, uzupełnieniu armii i zdobyciu sporej ilości doświadczenia podczas różnych potyczek, możesz udać się na ostatni już zamek Sylvanu, co zakończy misję. Walka nie powinna być trudna.(Wszystkie porady na poziom Normalny).
Lisowic dnia 24 sierpień 2010 o 18:35
Jeżeli chodzi o misję czwartą, jest znacznie trudniejsza od poprzedniej, ale również jak każda inna, jest jak najbardziej do przejścia. Tak jak w poprzedniej misji, pierwszym ważnym krokiem, jest zaopatrzenie się w surowce. W związku z tym podróżując głównym traktem na północ zajmujemy wszystkie kopalnie, nie zwracając uwagi na malejące z każdym dniem jednostki Sylvan, Agrael powinien być już na takim poziomie, że nie sprawi mu to problemu. Dwoma ważnymi * * *mi jest zajęcie pobliskiej kopalni złota i pierwszego zamku Sylvanu. Często każdy zadaje sobie pytanie po co, otóż po to aby bohater znajdujący się w nim nie miał możliwości odbijania ci pobliskich kopalni, a minie sporo czasu póki bohater wroga przyjdzie odbić wyżej wymieniony Sylvan, wiec da ci to możliwość do sukcesywnego czerpania surowców. Teraz czas zejść do podziemi(wejście tam znajduje się na zachodzie gdzie z północy odbija szlak. Nie lękać się w podziemiach straszliwych Hydr i Minotaurów, Agrael poradzi sobie z nimi w trymiga tak samo jak z demonami w tamtejszym Inferno(powinieneś to zrobić przed końcem drugiego tygodnia). Po zabiciu nieposłusznych braci, możesz zabrać się za miłe zwiedzanie południowych części podziemi i zajmowaniem i tak już nie pilnowanych kopalni. Najprawdopodobniej już za parę dni w podziemiach powinien dawać sobie nie kto inny jak elf Winrael, który będzie starał się odbić twoje kopalnie, a nawet cały zamek. Zgładź go jak najszybciej i od razu wyrusz na eksplorację północnych części podziemi, gdzie dostaniesz miedzy innymi propozycje od Widmowych Smoków na temat ofiary ze 100 Łuczników za przejście. Osobiście radze zignorować jego propozycję i w późniejszej części misji zabić ów stworzenia.
Czas na powrót do zamku, uzupełnienie armii ze zdobytych surowców(powinny to już być Czarty), możesz udać się na drugi zamek, mianowicie Sylvan na zachodzie, do którego droga prowadzi od wyjścia z podziemi na północy. Ów Sylvan nie powinien ci sprawić większych problemów, o ile sukcesywnie rozwijałeś zamek Inferno. Po jego odbiciu innym bohaterem nakaż odbicie kopalni a ty sam udaj się na kolejny zamek Sylvanu znajdujący się na wschodzie. Radzę obrać do niego trasę przez las, gdyż główny trakt jest pilnowany w wielu miejscach przez spore ilości Wielkich Druidów, Srebrnych Jednorożców, Wielkich Łowczych itd. Po pokonaniu wrogów i odbiciu trzeciego z kolei Sylvanu możesz zająć się już spokojnym rozbudowywaniem Inferno i powolną eksploracja mapy. Warto spędzić nad tym czas gdyż da ci to możliwość zwiększenia doświadczenia Agraela. Gdy tereny elfów i podziemia będą należeć do ciebie, a Agraelem będziesz czuł się na siłach, zabierz armię Inferno zamku i udaj się na podbój Erewel. 66 Widmowych Smoków, które zagradzają ci drogą nie powinny ci, na obecne standardy twojej armii sprawić jakiegokolwiek problemu. Po zgładzeniu ich odbij na chwilę na zachód i odwiedź miejsca znajdujące się tam takie jak np. Arena Walk i ewentualnie zdobądź surowce. Gdy już to zrobisz wyjdź z podziemi, wyjściem, najbardziej wysuniętym na północ. Teraz mała podpowiedź jeżeli zwiedzisz tutejsze tereny demonów zauważysz wolno stojące oddziały Cerberów Sukkubów, które wyrażą chęć dołączenia do twej krucjaty. Z taka armia już nic nie stoi ci na drodze i możesz udać się w pełni sił na czekającego na ciebie Alarona w Erewel. Walka nie powinna być trudna, a wg. bardzo przyjemna. Tutaj nie musisz dbać o jednostki idź na całość. Z odpowiednią taktyką, używaniem bram i Magią Zniszczenia oraz Światła powinno pójść gładko. "Good Luck" :smileysmileysmiley.
Lisowic dnia 24 sierpień 2010 o 18:39
Przepraszam za perę niedociągnięć i błędów składniowych, ale pisałem szybko... mam nadzieję że tekst jest czytelny, no i ze komuś pomożesmiley.
ignacql1 dnia 03 wrzesień 2010 o 15:52
4: Po rozpoczęciu misji od razu "pakujemy" na pierwszy najbliższy zamek elfów zdobywamy go bardzo prosto , gdyż jest w nim mała ilość jednostek wroga, przez około 1/2 dni możemy pozwolić sobie na przejęcie kopalni które są blisko zamku będzie to bardzo istotne gdyż z tych kopalni będziemy wydobywać nasze pierwsze zasoby które będą potrzebne w dalszej części gry . Następnie biegniemy naszym herosem do podziemi gdzie podbijamy zamek inferno , pragnę zaznaczyć że po drodze atakujemy TYLKO jednostki stojące nam na drodze żadnych pobocznych . Rozbudowujemy inferno najlepiej do rausza , oraz rade miasta w sylvan,następnie budujemy TYLKO budynki dające nam jednostki oraz FORT . Zaciągamy nowego Herosa w inferno którym idziemy na powierzchnię tam zbieramy wszystkie "wolne" zasoby . po około dwóch tygodniach z innego wejścia do podziemi zaatakuje nas przeciwnik ma on pokaźną ilość żywiołaków dlatego przyda się wasz spryt taktyczny w gruncie rzeczy nie jest trudno . Po jego pokonaniu zbieramy wszystko co się da rozbudowujemy kapitol oraz ratusz w mieście elfów . Następnie skupiamy się tylko i wyłącznie na mieście i to właśnie owe miasto rozbudowujemy . Przez okres około 2 tygodni nikt nie powinien wam przeszkadzać w eksploracji okolic , po z rekrutowaniu diabła naszym głównym bohaterem ruszamy na zamek z którego wyszedł nasz ostatni wróg posiadający wyżej wymienione żywiołaki , idziemy drogą przez podziemia powinna być "pusta" atakujemy zamek który znajduje się blisko wejścia do podziemi , z nim nie powinno być żadnych kłopotów w moim przypadku miał tylko 3 pierwsze stwory . W między czasie rozbudowujemy zamek inferno raz zaczynamy rozbudowę Sylfan ( chyba nie muszę dodawać że w nowo podbitym mieście kupujemy bohatera którym zbieramy wszystkie zasoby oraz kopalni). Po przejęciu trzeciego zamku oraz zebraniu dostatecznej ilości wojsk kierujemy się na zamek usytuowany w lewej części mapy tam czeka na nas trochę większy opór ale nie powinno być problemu . Po zdobyci tego zamku to już formalność . Idziemy do podziemi do smoków nie wykonujemy misji z strzelcami po prostu zabijamy smoki dalej wychodzimy z podziemi cały czas kierujemy się na ostatni zamek tam czeka na nas ostatnia bitwa misji , nie powinniście mieć problemów z pokonaniem armii przeciwnika , przecież kontrolujecie całą mapę .Takim sposobem przeszedłem tą misję na poziomie Normalnym .
bezio123 dnia 06 wrzesień 2010 o 22:50
Pozwolę sobie zauważyć, że kampania Inferno sprawia chyba najwięcej problemów ze wszystkich kampanii.
spokej dnia 15 wrzesień 2010 o 10:29
witam mam poroblem takiej wagi otwóż przechodze misje 2 i wszystko git majonez pokonuje gracza niebieskiego pozniej dojeżdza mnie gracz brązowy i oczywiscie przegrywam i odrazu wyrzuca mnie do windowsa z błedem ze wsytapił w grze i dalej nie wiem co robic
Lisowic dnia 18 wrzesień 2010 o 12:06
@bezio123
Niestety dużo w tym racji, ponieważ osoby które pierwszy raz dostają w ręce H5, zacinają się właśnie w tej kampanii, ponieważ dopiero tam wchodzi gra na wyższy poziom, nie to co Kampania Przystani. Przyznam też że gdy H5 wyszło to kupiłem go już w pierwszym tygodniu wydania i zatrzymałem się na 3 misji Inferno i sam przeklinałem tego całego Gilreana... heh teraz się z tego śmiejęsmiley.
@spokej
Cóż masz najgorszy typ błędu. Niemożność przejścia misji to jedno... ale z problemami skryptów już jest ciężko, przedstawię ci 3 opcje:
1) Pierwszy błąd jest akurat łatwy do naprawienia, mianowicie pojawił ci się błąd złego wczytania skryptów w misji, ale nie ma się o co martwić, ja także miałem ze dwa razy takie problemysmiley. Wówczas należy usunąć wszystkie zapisy z misji i ją powtórzyć, wtedy powinno wszystko działaćsmiley.
2) Drugi błąd jest o wiele bardziej uciążliwy, ponieważ nastąpiło prawdopodobieństwo że już po zainstalowaniu gry u ciebie wystąpił ten błąd i nie ma wtedy rady, musisz reinstalować całą grę razem z zapisami:/.
3) I trzeci czyli wg. mnie najpoważniejszy to albo komp, albo gra, bo i w tym i w tym przypadku możesz się pożegnać z tą misją, ponieważ na twojego kompa już zawsze ten błąd będzie ile razy nie zainstalujesz gry, wtedy możesz zrobić jedno, albo ściągnąć inną wersję gry, a jeżeli to nie zadziała to kupić sobie nową grę, ściągnąć nową, bądź zrezygnować z gry w H5, cóż tak to bywa ale na 90% stawiam ze to 1 lub 2 opcja, więc nie martw się za w czasu i mam nadzieję że pomożesmileysmileysmiley.
Inferno10 dnia 21 wrzesień 2010 o 16:47
Ludzie,obmyśliłem plan żeby przejść misje 3!! wezmę zrobie jakiegoś demona w inferno przed końcem 3 dni do przybycia elfów przyjde nim do Sylvanu i oddam armię Agraelowi i coś powinno z tego być bo oni omijają mój zamek Sylvanu..Jak myślicie,mądry plan??
Lisowic dnia 21 wrzesień 2010 o 17:23
@Inferno10
Jak myślisz ile osób już tak zrobiło, ja w tym też, zresztą sposób marny bo jeżeli masz silnego Agraela, szczególnie w czarach Magii Zniszczenia, to nawet 5 marnych Łowczych może wiele zdziałać. Ogólnie najlepiej postawić na rozbudowę Inferno bo jest potrzebne dużo drewna, zresztą masz mój post o przejściu misji...
Virtuozo dnia 24 wrzesień 2010 o 19:21
Ostatnio wpadłem na pomysł przejścia 3 misji (nie zrobiłem tego bo mi się nudziły już heroesy) trza tylko przed zatakowaniem poraz pierwszy Gilarena uzbierać jakieś 4000 chowańców i problem z głowy
Lisowic dnia 01 październik 2010 o 10:30
Matko Boska!!! Czy wszyscy nagle wzięli się za wymyślanie bezsensownych podpowiedzi. To że tobie Virtuozo w tym czasie szło najlepiej to nie znaczy że identycznie będzie miał kto inny. Błagam jak już chcecie podpowiedzi to starajcie się je rozwinąć i wyjaśnićsmileysmileysmiley.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 50% [14 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 11% [3 Głosów]
Dobre Dobre 29% [8 Głosów]
Przeciętne Przeciętne 4% [1 Głos]
Słabe Słabe 7% [2 Głosów]
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry