Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes IV - Bohaterowie - Ład - Lordowie
Lordowie


Alem

Alem czuje się obco w tych czasach, gdyż dopiero niedawno został uwolniony z butelki, która była jego więzieniem przez dziesięć tysięcy lat. Cały czas próbuje się przystosować do nowego świata i dziwnych kultur. Ci, którzy go znają uważają, że jest staroświecki i dość naiwny.


Davius 

Choć ojciec Daviusa był szlachcicem, to większy majątek mają niektórzy kmiecie. Davius wie co to znaczy być biednym. Nie podoba mu się to. Możecie go nazywać jak chcecie – skąpiec, dusigrosz, sknera, ale mało osób zdaje sobie sprawę, że oszczędzanie ma dodatni wpływ na gospodarkę.


Fafner

Fafner nie jest prawdziwym dżinnem, lecz uczonym, który zapragnął być nieśmiertelny jak dżinn i natychmiast został w niego zmieniony. Pozostał wśród ludzi, gdyż nie dżinny nie chciały go zaakceptować. Przez lata zgromadził dość bogactw, by móc wkupić się do ich społeczności.


Grum

Grum zyskał sławę jako sztygar, który gotów był zrobić wszystko, by znaleźć nowe złoża. Jego górnicy kopali głębiej i szybciej od innych, gdyż szanowali swego szefa. Po Rozliczeniu Grum niechętnie przyjął honorowy tytuł lorda, nadany mu przez jego ludzi, którzy rozpaczliwie potrzebowali dobrych przywódców.


Jubal

Grzmiący głos Jubala można usłyszeć w największym zgiełku bitewnym lub podczas najgwarniejszej uczty. W obu zresztą sytuacjach czuje się równie dobrze. Jego jedyną znaną słabością jest nadmierna gościnność. Jako że nie chce być posądzony o skąpstwo czy pazerność, robi wszystko, by do tego nie dopuścić.


Merrox

Prawie każdy słyszał o krasnoludzie Merroxie. To żywa legenda i napisano już co najmniej tuzin pieśni o jego przygodach. Merrox żywi się swoją sławą i cały czas poszukuje nowych wyzwań, aby tylko jego imię nie znikło z ludzkich ust.


Nobblenot

Nobblenot nigdy nie miał żadnych pragnień, ale dowodzenie rodzinną flotą łodzi rzecznych nie sprawia mu żadnej przyjemności. Dlatego wyruszył na poszukiwanie przygód mając nadzieję odnaleźć sens życia. Przynajmniej do dnia, gdy jego ojciec odejdzie z interesu, a on będzie zmuszony przyjąć swe dziedzictwo.


Oaryn

Oaryn miał w sobie niegdyś radość życia rzadko spotykaną nawet u niziołków, ale czasy Rozliczenia sprawiły, że zaczął filozoficznie patrzeć na świat. Obecnie Oaryn dzieli się swymi pesymistycznymi przemyśleniami z każdym, kto go chce go posłuchać, a także z tymi, którzy nie chcą.


Paulus

Paulus jest starzejącym się kawalerem mającym wielkie powodzenie i skandaliczną reputację. Jeszcze żadna kobieta nie zdołała go usidlić, ani nawet choć trochę odciągnąć go od pełnego przygód życia.


Piquedram

Piquedram porzucił nieudaną karierę alchemika, aby zajmować się swoją posiadłością. I wtedy właśnie świat wyleciał w powietrze. Piquedram stracił wszystko i dlatego stał się straszną zrzędą. Jest za stary, by zacząć wszystko od początku i za gruby, by szukać przygód, więc jaki ma wybór?


Ufretin

Ufretin odegrał kluczową rolę w przekonaniu krasnoludów, by porzuciły przywództwo wyniosłych i chaotycznych elfów i zaczęły prowadzić bardziej zorganizowane życie. Obecnie, gdy jest już dość stary, Ufretin przyjął rolę rzecznika swego ludu, choć prawdopodobnie nie zrezygnował całkowicie z poszukiwania przygód. Jest jeszcze sporo złota do znalezienia.


Verno

Verno można często znaleźć w karczmie, gdzie gawędzi ze stałymi bywalcami. Niziołek ten zachowuje się, jakby był każdego przyjacielem, ale tak naprawdę nadstawia ucha, by dowiedzieć się czegoś ciekawego. Dobrze na tym wychodzi, gdyż większość swego majątku zdobył dzięki temu, iż wiedział kiedy robić zapasy siarki, sprzedawać mięso, czy też wykupywać udziały w kopalni rudy.


Kobiety


Annavanta

Rodzina Annavanty szczyci się ponad tysiącletnią historią więc przez całe życie musiała się kierować tradycją. Ponieważ w jej rodzinie jest tyle królów i królowych, uważa że jej przeznaczeniem jest noszenie korony i przywrócenie chwały swej familii.


Aycora

Aycora spędziła większość swego życia w Erathii wykorzystując swój majątek, by wspierać mistrzów rycerskich turniejów. Sama zresztą nigdy nie ominęła żadnych zawodów. W obecnych, trudnych czasach, gdy ludzie rzadko kiedy myślą o rozrywce, Aycora ufundowała już kilka turniejów, starając się przypomnieć swą ukochaną rozrywkę. 


Danika

 Nazywają ją Pechowa Danika, gdyż siły wszechświata jakby zmówiły się, by utrudnić jej życie. Choć jej samej nigdy nie przydarzają się żadne nieszczęścia, to wokół niej wciąż dochodzi do kulminacji fatalnych zdarzeń – dlatego przesądni trzymają się od niej z daleka.


Fynelda 

Każdy ubóstwia Fyneldę. Jako przywódca zdobyła lojalność i szacunek swoich podwładnych. Uważa, że trzeba przeżyć swój czas jak najpełniej. Ale w skrytości Fynelda obawia się, że wkrótce padnie ofiarą rodowej klątwy, która w młodym wieku zabrała życie wielu jej przodków.


Hally

Hally jest doświadczoną poszukiwaczką przygód. Jeśli znajdzie jaskinię, w której nikt jeszcze nie był, musi do niej wejść. Jest nieświadoma czekających niebezpieczeństw co często napawa obawą jej towarzyszy. Ale jak dotąd bystrość umysłu pozwoliła jej wyjść cało z najtrudniejszych sytuacji.


Hedegraus

Hedegraus została wybrana na skarbnika krasnoludów ponieważ miała nieposzlakowaną opinię. Nie można jej przekupić ponieważ jest obrzydliwie bogata. Nie istnieje też groźba malwersacji, ponieważ Hedegraus zawsze co do joty wypełnia wszystkie przepisy. 


Iona

Iona przez stulecia była przywódczynią dżinnów z powodu swego wielkiego doświadczenie w politycznych rozgrywkach. Pomimo jej czarującego charakteru ma niewielu przyjaciół, gdyż nigdy nie można być pewnym jej uczuć. Z reguły wzbudza szacunek dzięki swej inteligencji, lub strach - z powodu swej potęgi..


Neela

Neela wierzy, że nic nie zastąpi intensywnego treningu. Codziennie spędza wiele godzin na ćwiczeniach fizycznych, a nocami czyta książki dla gimnastyki umysłu. Takiego samego poświęcenia oczekuje od swoich ludzi, ale większość nie jest w stanie pójść za jej przykładem.


Petula

W czasie wojen przez Rozliczeniem, Petula straciła swój dobytek i wraz ze sługami ukryła się w lesie. W późniejszym czasie, dzięki złotu z tajnych skrytek, sfinansowała małą rebelię i walczyła z wrogiem w jedyny sposób w jaki potrafiła. 


Rissa

Według Rissy, głównym problemem ludzi jest ich lenistwo. Nie chcą wstawać rano i cały dzień pracować, więc musisz dawać im powód do tego co powinni robić bez zachęty. Dlatego zadaniem arystokracji jest motywowanie leni do solidnej pracy.


Segwen

Segwen jest jedynym dzieckiem krasnoludzkiego władcy, więc próbowała sprostać wszystkim oczekiwaniom, jakie miałby on nie tylko wobec córki ale także syna. Nauczyła się zarządzać całym domostwem, a nawet zaczęła studiować historię krasnoludzkich wojen. Wszystko po to, aby uczcić pamięć ojca, który zginął w czasie Rozliczenia.


Sharah

Sharah zakochała się kiedyś w człowieku, który był czarodziejem. Była z nim szczęśliwa, ale jako nieśmiertelny dżinn widziała jak jej ukochany starzeje się i umiera. Obecnie żyje jedynie wspomnieniami i pragnie by również była śmiertelna.

Opracowała: Saph


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca  w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry