Uwaga!
To jest archiwalna wersja portalu Tawerna.biz udostępniona jedynie w celach poglądowych.
Wysoce prawdopodobne jest, iż niektóre funkcje tej strony mogą nie działać lub działać w sposób nieprawidłowy.
Zapraszamy na aktualną wersję strony.

 Download - Patche, mapy, mody oraz inne pliki gotowe do pobrania.
 Galeria - Mnóstwo screenshotów, tapet i artów.
 Grono-Graczy - Lista osób chcących zagrać w HoMM w sieci.
 Księga Gości - Wyraź swoją opinię na temat serwisu.
 CzatGG - Pierwszy taki czat na żywo w komunikatorze Gadu-Gadu :)
Aby wejść na CzatGG dodaj nr GG 3437279 i wpisz /join
Heroes IV - Bohaterowie - Ład

Magowie


Aenain

Aenain nie jest tak silny, szybki czy utalentowany jak inne dżinny. Nawet jego wzrok nie jest zbyt dobry. Ale dzięki wytrwałości i uporowi pokonał swe ułomności, chcąc udowodnić swą wartość – zarówno sobie jak i reszcie swego gatunku. 


Astral

Niektórzy powiadają, że w turbanie Astrala żyje jakaś psotna istota, która zwiększa zdolności magiczne. Stary Astral nie zamierza tego komentować, ale chodzą też pogłoski, że to on sam dla zabawy rozpuścił taką plotkę.


Brendemar

W dzieciństwie Brendemar ciężko zachorował, przez co ma słabe płuca. Był mniejszy niż większość krasnoludów i nie dość wytrzymały, by zostać wojownikiem, ale mimo to tęsknił za życiem pełnym przygód. Dlatego zajął się magią i tu odnalazł emocje, których tak bardzo pragnął.


Grindan

Podobnie jak wielu innych krasnoludów Grindan pracował jako górnik. Niestety był w tym zbyt dobry. Później próbował jeszcze wielu zajęć, ale zawsze ponosił porażki. Gdy wyglądało już na to, że przez całe życie będzie prostym robotnikiem, odkrył w sobie talent do magii.


Gurvilin

Gurvilin walczył w Wojnach o Tron i odegrał znaczącą rolę w wyzwoleniu swojej wioski. Jego kariera jednak się na tym nie skończyła. Wkrótce potem Gurvilin wyruszył do innych krain broniąc osady niziołków przed zagrożeniem ze strony dużych ludzi.


Malcom

Talent do magii został odkryty u Malcolma w dość młodym wieku, dlatego nigdy nie pracował w kopalniach czy kuźniach, co stanowi tak ważny epizod w życiu krasnoluda. Zamiast tego codziennie ćwiczył swe umiejętności magiczne, by zostać jak najlepszym magiem. Niestety stał się przez to obcy własnemu ludowi.


Mudgeon

Mudgeon stara się zwalczyć swą skłonność do robienia żartów poprzez dokładne planowanie każdego działania. Każdej nocy, przed snem opracowuje, co do minuty, rozkład następnego dnia. Gdy coś pójdzie nie po jego myśli, wścieka się na osobę, która mu przeszkodziła – nawet jeśli to jego wina.


Olivaster

Olivaster to mały człowieczek o robiącym wrażenie imieniu i wielkich marzeniach. Możliwe nawet, że Olivaster nie jest jego prawdziwym imieniem. Nikt nie wie skąd naprawdę pochodzi ten tajemniczy niziołek. Wiadomo jedynie, że chciałby kiedyś stworzyć i prowadzić własną gildię magii.


Qubar

Qubar ma tendencję do zakochiwania się przy każdej okazji. Jest doskonałym magiem, ale marnuje tyle czasu uganiając się za kobietami i robiąc z siebie głupca, także nie jest zbyt szanowany przez swych towarzyszy.


Raven

Raven wcześnie ustąpił ze stanowiska Królewskiego Mędrca, aby cieszyć się spokojnym życiem pustelnika. I wtedy nadszedł czas Rozliczenia. Nie mając domu i grosza przy duszy, znów zaczął użyczać swego logicznego umysłu władcom tego nowego świata.


Solmyr

Solmyr ibn Wali Bara jest legendą wśród dżinnów, a to z powodu swego wielkiego poczucia honoru i obowiązku. Dotrzymanie słowa jest dla niego tak ważne, że po złożeniu pochopnej obietnicy, przez stulecia służył Nieśmiertelnemu Królowi, Gavinowi Magnusowi. Solmyr widział odległą przeszłość oraz zniszczenie całego świata i ma nadzieję żyć wystarczająco długo, by doczekać końca czasu..

 

Sylas Zanj

Sylas, z zawodu krawiec, obudził się pewnego dnia dokładnie pamiętając, że w poprzednim życiu był potężnym magiem o imieniu Zanj. Teraz wierzy, że powrócił w chwili, gdy świat potrzebuje obrońcy, którym będzie właśnie Sylas Zanj.


Theodorus

Theodorus jest bez wątpienia jednym z najlepszych obecnie czarodziei. Niektórzy mówią, że w tym wieku powinien już zrezygnować z pracy, ale jego umysł wciąż pracuje doskonale. Od czasów Rozliczenia przestał nauczać innych i zajął się spisywaniem artefaktów i ich właściwości.


Kobiety


Aine

Dżinn Aine jest już dość wiekowa i lubi być otoczona bogactwem. Używa rzadkich perfum, nosi drogie jedwabie i kunsztowną biżuterię. Pomimo jej upodobania do pięknych rzeczy, Aine stara się również dzielić z innymi, gdyż jak twierdzi: „Gdy umrzesz, nie zabierzesz tego wszystkiego z sobą.”


Brissa

Brissa jest młoda jak na dżinna i wyruszyła w poszukiwaniu zabawy i przygód nie mając właściwie żadnych umiejętności. Zdobywała wiedzę po drodze, zwykle ucząc się na błędach, ale do dnia dzisiejszego bywa często zbyt impulsywna.


Calyphona

Calyphona pochodzi z wyższych sfer, gdzie najwyżej cenione jest wyczucie stylu i mądrość. Zawsze jest doskonale ubrana na każdą okazję. To przywiązanie do szczegółów przenosi na swe praktyki magiczne. Rzadko kiedy nie udawały się jej zaklęcia, nawet w czasie nauki.


Cyra

Cyra początkowo uczyła się magii, aby rzucić czar na mężczyznę, w którym się zakochała, ale okazało się, że nie odpowiadał jej wyobrażeniom. Obecnie porzuciła niemądre praktyki, takie jak przyrządzanie napojów miłosnych i poważnie zajęła się sztuką magii. Niestety do tej pory nie udało się jej znaleźć kogoś, kogo mogłaby pokochać. 


Daremyth

Każda nowe wyzwanie na pewno przyciągnie uwagę Daremyth. Szuka przygód już od bardzo długiego czasu i ryzykowała życiem chyba w każdy możliwy sposób. Nuda jest jej największym wrogiem, więc cały czas podróżuje w poszukiwaniu nowych doznań.


Grunkie

Grunkie była służącą czarodzieja dopóki nie odkryła, że sama ma talent do magii. Straciła pracę w następstwie przykrego incydentu, w wyniku którego jej pracodawca został bezdomny. O szczegółach lepiej nie wspominajmy. Teraz, po latach nauki, jej magia jest wciąż dość prymitywna ale skuteczna.


Melody

Pogodne imię, jakie nosi Melodia w żaden sposób nie pasuje do jej charakteru. Jest poważną, szorstką osobą, wokół której wszystko, dosłownie wszystko, musi być doskonale zorganizowane. Ale to zamiłowanie do porządku uczyniło z niej potężną czarodziejkę.


Minasli

Minasli należała do tych dzieci, które koniecznie muszą wszystko rozmontować, aby zobaczyć jak co działa. Kiedy dorosła nie straciła nic ze swej ciekawości. Nauka magii idzie jej powoli, gdyż woli rozkładać zaklęcia na czynniki pierwsze niż uczyć się nowych.


Redwara

Redwara wcześnie straciła rodziców i została wychowana przez wuja na Uniwersytecie Magii w Bracadzie. Było dla niej oczywiste, że zajmie się studiowaniem magii, mimo iż była krasnoludem. Obecnie charakteryzuje się pilnością i dyscypliną, które to wartości nabyła na uniwersytecie.


Suzieque

Niefrasobliwe nastawienie Suzieque udziela się wszystkim, sprawiając że czasem nawet gwiżdżą wesoło pod nosem. Jest jednak wielką pedantką jeśli chodzi o utrzymanie porządku i traci panowanie nad sobą gdy widzi bałagan.


Tina

Krasnoludzcy górnicy szukający cyny, wyciągnęli tą niziołkę z kamiennej skorupy, gdzie tkwiła uwięziona od stuleci. Nikt, łącznie z nią, nie wiedział, jak się tam znalazła więc krasnoludy nazwały ją Tina. Pozostaje jedynie dowiedzieć się kim jest i skąd pochod


Urnaka

Urnaka wraz z mężem prowadzili kiedyś kuźnię, sprzedając owoce swej pracy temu, kto zapłacił najwięcej. Niestety jej mąż zginął w czasie Rozliczenia. Od tej pory nie postawiła już nogi w kuźni i rozpoczęła karierę maga.


Opracowała:Saph


Komentarze
Rivvel dnia 23 lipiec 2010 o 07:17
Ciekawe...Grindan , Melody i Brissa są z Wrót Żywiołów, z H3. Teraz w ładzie..? smiley
Z kolei Malcom chyba z Bastionu...ale nie jestem pewien.
W sumie z Wrót Żywiołów wychodziło wielu rewelacyjnych magów (był tam uniwersytet, który uczył magii żywiołów, 2000gold każda)
więc nawet pasuje ^^
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opisy przejść kampanii
Heroes V
HV: Kuźnia Przeznaczenia
Heroes V Dzikie Hordy
Heroes IV
Opisy przejść scenariuszy
Heroes V
Jak dobrze grać?
Recepty na sukces
Dla początkujących
Wybierz swojego bohatera
Sylvan
Porady techniczne
HoM&MV - aktualizacja
Odtwarzanie powtórek z walk Multiplayer
Konfiguracja Hamachi
H5 - Mody
Modyfikacja Tekstur
Modyfikacja Ikon
Modyfikacja Tekstu
Modyfikacja Statystyk
Dodawanie Efektów do Animacji
Pakowanie Modów
Informacje ogólne
Świat M&M
Kontynenty
Państwa
Mapy
Bohaterowie sagi
Fabuła HoM&M
Heroes II
Heroes III
Heroes IV
Heroes V
Wywiady & biografie
Rob King - twórca muzyki
Olivier Ledroit
Fabrice Cambounet
Tworzenie HoF
Jon Van Caneghem
Tworzenie Tote
O Forge
Informacje Ogólne
Rasa Orków
Budynki Twierdzy
Alternatywne Ulepszenia
Magia
Artefakty
Umiejętności Jednostek
Kody
Galeria
Download
Ogólne Informacje
Kody
Jednostki
Miasta
Specjalizacje miast
Budynki
Bohaterowie
Artefakty
Obiekty na mapie przygody
Tygodnie
Zaklęcia
Umiejętności
Kuźnia Przeznaczenia
Mody
Download
Ogólne Informacje
Kody
Artefakty
Bohaterowie
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Surowce
Dodatki
Download
Ogólne Informacje
Kody
Klawiszologia
Opisy scenariuszy w RoE
Opisy scenariuszy w AB
Opisy scenariuszy w SoD
Artefakty
Bohaterowie
Klasy Bohaterów
Jednostki
Miasta
Obiekty na mapie przygody
Magia
Umiejętności
Machiny wojenne
Sanktuaria Graala
WoG
Forge
Inne dodatki
Co myślisz o nadchodzącej nowej części Heroes VI?
Zapowiada się świetnie, na pewno ją kupię!
Narazie jestem ostrożny; zobaczę co o niej będą mówić inni i wtedy rozważę jej nabycie.
Nie kupię tej gry - nie zapowiada się ciekawie i wiem, że nie przypadnie mi do gustu.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
02.10.2010, 20:46
Hadrian : Ale wiesz, jak ktoś wchodzi na tawernę i klika, coś wątpię, by aż tylu ludzi było na tawernie, w tym okresie.
02.10.2010, 20:44
Hadrian : W teraźniejszym?
02.10.2010, 10:22
Bandaro : Hadrianie, w jakim ty świecie żyjesz...
01.10.2010, 20:53
Alarick : a zauważyłeś ile kupi ?
30.09.2010, 22:39
Hadrian : Ej a zauważyliście ile to osób nie kupi H6? Trochę tego jest...
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : smiley
27.09.2010, 13:45
Psychol55 : Nie interesuj się
26.09.2010, 21:43
Hadrian : Hmm dobre pytanie, ale nie do mnie smiley
26.09.2010, 19:11
Bandaro : ohh... a na czym ta życzliwość miałaby polegać?
26.09.2010, 14:33
Psychol55 : 8) nie wiem jak to mówi Hadrian wrodzona życzliwość

  
  

Poczuj klimat HoMM w Tawernie ;)

Z powodu emitowania reklam w postaci niechcianych PopUp'ów przez Stat24.pl zliczanie statystyk zostało wyłączone w dniu 24.12.2008.

Archiwum statystyk
Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE
(2008.04)
Laureat trzeciego miejsca  w konkursie GIT SITE organizowanym przez ..:Portal młodzieży::. (Maj 2005)

Strona Główna | FORUM | Download | Artykuły | Szukaj

© 2003 - 2010 Tawerna - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody właścicieli jest zabronione! Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment. Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by PHP-fusion & eXtreme-fusion | Desing & Themes jareQ

.
Wróć do góry